Co je to?
Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Předsudek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Předsudek?

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.


Co je to Předsudek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Předsudek můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Předsudek je v sekci Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, wiki, formulace, odborné názvosloví, Psychologie, význam slova, lexikon, co to je, vysvětlení, definice, pojem, definice pojmu, termín, synonymum, Psychologie, heslo


Pojem Předsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Předsudek

Zkusit najít slovo Předsudek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Předsudek ve Wikimedia Commons

Hledat termín Předsudek ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Předsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Předsudek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Předsudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Předsudek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Předsudek? resp. co to je Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Wolfgang Amadeus Mozart? Znáte a víte kdo je Dentální hygienistka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Předsudek i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.