Co je to?
Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Předsudek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Předsudek

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.


Co je to Předsudek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Předsudek? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Předsudek patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co to je, význam slova, odborný výraz, Psychologie, definice pojmu, termín, co znamená, popis, wiki, terminus technicus, co je to Předsudek?, heslo, význam pojmu, přesný význam, Psychologie, lexikon, význam, formulace


Pojem Předsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Předsudek?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Předsudek je zakořeněný úsudek či názor, který není založen na spolehlivém poznání, ale na pouhém mínění či předpokladu. Obvykle vychází ze stereotypů, neoprávněného zobecnění nebo zjednodušení zkušenosti.
Předsudky jako rychlá orientace ve světě patří na druhé straně k základním pilířům lidského přístupu ke světu a ve formě indukce jsou i základem moderní vědy. Jsou však náchylné ke zkreslování skutečnosti. Z hlediska postojů, které z předsudků vycházejí, můžeme některé předsudky považovat za pozitivní, jiné za negativní, ústící v netoleranci a případně i diskriminaci. Jako o negativních uvažujeme zejména o předsudcích vůči určitým osobám, skupinám a kulturním a společenským institucím.

Pro více informací o heslu Předsudek zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Předsudek na Google.cz

Zkusit najít heslo Předsudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Předsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Předsudek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Předsudek ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Předsudek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Předsudek například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Předsudek? resp. co to je Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Petr Honzejk? Znáte a víte kdo je Charlie Chaplin? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.