Co je to?
Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Předsudek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Předsudek?

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.


Co je to Předsudek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Předsudek doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Předsudek se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, co to je, Psychologie, popis, význam pojmu, přesný význam, formulace, heslo, informace, co znamená, slovník, terminologie, lexikon, Předsudek, slovo, definice, definice pojmu


Pojem Předsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Předsudek ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Předsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Předsudek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Předsudek ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Předsudek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Předsudek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Předsudek například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Předsudek? resp. co znamená výraz Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Specialista marketingu? Znáte a víte kdo je Inovátor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Předsudek hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.