Co je to?
Definice výrazu, termínu Předsudek. Co znamená odborný pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je Předsudek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Předsudek

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.


Co je to Předsudek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Předsudek. Co znamená odborný pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Předsudek s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Předsudek je v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, psychologie, formulace, význam, Předsudek, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, informace, význam slova, pojem, definice pojmu, psychologie, přesný význam, slovo, terminologie, heslo, odborný výraz


Pojem Předsudek je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Předsudek píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Předsudek je zakořeněný úsudek či názor, který není založen na spolehlivém poznání, ale na pouhém mínění či předpokladu. Obvykle vychází ze stereotypů, neoprávněného zobecnění nebo zjednodušení zkušenosti.
Předsudky jako rychlá orientace ve světě patří na druhé straně k základním pilířům lidského přístupu ke světu a ve formě indukce jsou i základem moderní vědy. Jsou však náchylné ke zkreslování skutečnosti. Z hlediska postojů, které z předsudků vycházejí, můžeme některé předsudky považovat za pozitivní, jiné za negativní, ústící v netoleranci a případně i diskriminaci. Jako o negativních uvažujeme zejména o předsudcích vůči určitým osobám, skupinám a kulturním a společenským institucím.

Hledejte výraz Předsudek v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Předsudek na Google.cz

Hledat frázi Předsudek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Předsudek ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Předsudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Předsudek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Předsudek na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Předsudek například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Předsudek? resp. co vlastně znamená slovo Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Šochet? Znáte a víte kdo je Cihlář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.