Co je to?
Definice výrazu, termínu Ionosféra. Co znamená odborný pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Co je to Ionosféra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ionosféra?

Ionosféra je označení pro jednu z vrstev zemské atmosféry, která má vlastní nebo indukované magnetické pole. Skládá se z neutrálních plynů, elektronů a iontů. Ionosféra je ionizovaná, ovlivňuje šíření elektromagnetických signálů. Začíná ve výšce přibližně 60 km nad povrchem Země. Ionizace je způsobena slunečním zářením a proudy částic, které Slunce vysílá k Zemi. Ionizaci může způsobovat také kosmické záření. Pokud vysílače nebo satelity vysílají elektromagnetické vlny, ionosféra je pohlcuje, odráží či ohýbá.
Ionosféra má několik vrstev, které se neustále vytvářejí a mění. Ovlivňují tak šíření krátkovlnného vysílání. Vrstva označovaná jako D tlumí vlny krátké, dlouhé odráží. Vrstva E odráží dlouhé a střední vlny k Zemi, takže se mohou šířit na dlouhou vzdálenost. Krátkým vlnám mže posloužit vrstva F, která je schopná dostat krátké vlny na obrovské vzdálenosti. Chování ionosféry se řídí denním cyklem, cykly Slunce, ročním obdobím, stavem atmosféry, geomagnetickou aktivitou a podobně.


Co je to Ionosféra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ionosféra. Co znamená odborný pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ionosféra se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Ionosféra je v kategorii příroda

Klíčová slova: terminologie, informace, přesný význam, názvosloví, co to je, formulace, lexikon, pojem, co znamená, popis, slovo, odborné názvosloví, příroda, Ionosféra, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, definice


Pojem Ionosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Ionosféra na Youtube

Hledat pojem Ionosféra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Ionosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Ionosféra ve Wikipedii

Vyhledat termín Ionosféra ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Ionosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionosféra například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ionosféra? resp. co znamená Ionosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionosféra, odpověď na dotaz co je to Ionosféra?. Víte např. kdo to je Eva Perkausová? Znáte a víte kdo je Endomorf? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.