Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ionosféra. Co znamená odborný pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Co je to Ionosféra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ionosféra

Ionosféra je označení pro jednu z vrstev zemské atmosféry, která má vlastní nebo indukované magnetické pole. Skládá se z neutrálních plynů, elektronů a iontů. Ionosféra je ionizovaná, ovlivňuje šíření elektromagnetických signálů. Začíná ve výšce přibližně 60 km nad povrchem Země. Ionizace je způsobena slunečním zářením a proudy částic, které Slunce vysílá k Zemi. Ionizaci může způsobovat také kosmické záření. Pokud vysílače nebo satelity vysílají elektromagnetické vlny, ionosféra je pohlcuje, odráží či ohýbá.
Ionosféra má několik vrstev, které se neustále vytvářejí a mění. Ovlivňují tak šíření krátkovlnného vysílání. Vrstva označovaná jako D tlumí vlny krátké, dlouhé odráží. Vrstva E odráží dlouhé a střední vlny k Zemi, takže se mohou šířit na dlouhou vzdálenost. Krátkým vlnám mže posloužit vrstva F, která je schopná dostat krátké vlny na obrovské vzdálenosti. Chování ionosféry se řídí denním cyklem, cykly Slunce, ročním obdobím, stavem atmosféry, geomagnetickou aktivitou a podobně.


Co je to Ionosféra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ionosféra. Co znamená odborný pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ionosféra doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Ionosféra se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: význam pojmu, definice, příroda, heslo, příroda, co je to Ionosféra?, názvosloví, synonymum, terminologie, přesný výraz, slovník, definice pojmu, lexikon, co to je, význam, co znamená, slovo, odborný výraz


Pojem Ionosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Ionosféra zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Ionosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ionosféra ve Wikipedii

Vyhledat slovo Ionosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Ionosféra ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ionosféra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ionosféra ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionosféra například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ionosféra? resp. jaký je význam pojmu Ionosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionosféra, odpověď na dotaz co je to Ionosféra?. Víte např. kdo to je Evžen Korec? Znáte a víte kdo je Signatář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.