Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ionosféra. Co znamená pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Co je Ionosféra?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ionosféra

Ionosféra je označení pro jednu z vrstev zemské atmosféry, která má vlastní nebo indukované magnetické pole. Skládá se z neutrálních plynů, elektronů a iontů. Ionosféra je ionizovaná, ovlivňuje šíření elektromagnetických signálů. Začíná ve výšce přibližně 60 km nad povrchem Země. Ionizace je způsobena slunečním zářením a proudy částic, které Slunce vysílá k Zemi. Ionizaci může způsobovat také kosmické záření. Pokud vysílače nebo satelity vysílají elektromagnetické vlny, ionosféra je pohlcuje, odráží či ohýbá.
Ionosféra má několik vrstev, které se neustále vytvářejí a mění. Ovlivňují tak šíření krátkovlnného vysílání. Vrstva označovaná jako D tlumí vlny krátké, dlouhé odráží. Vrstva E odráží dlouhé a střední vlny k Zemi, takže se mohou šířit na dlouhou vzdálenost. Krátkým vlnám mže posloužit vrstva F, která je schopná dostat krátké vlny na obrovské vzdálenosti. Chování ionosféry se řídí denním cyklem, cykly Slunce, ročním obdobím, stavem atmosféry, geomagnetickou aktivitou a podobně.


Co je to Ionosféra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ionosféra. Co znamená pojem Ionosféra z kategorie Příroda?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ionosféra s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Ionosféra se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, příroda, formulace, význam slova, informace, wiki, slovo, přesný význam, terminus technicus, definice, synonymum, co znamená, terminologie, popis


Pojem Ionosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ionosféra v dalších zdrojích

Najít heslo Ionosféra ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ionosféra na Youtube

Hledat frázi Ionosféra ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ionosféra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Ionosféra ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Ionosféra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionosféra například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ionosféra? resp. jaká je definice slova Ionosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionosféra, odpověď na dotaz co je to Ionosféra?. Víte např. kdo to je Milan Pacanda? Znáte a víte kdo je František Louka? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, chobotnice, ionosféra, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.