Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ionosféra. Co znamená slovo Ionosféra z kategorie Příroda?

Co je Ionosféra? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ionosféra?

Ionosféra je označení pro jednu z vrstev zemské atmosféry, která má vlastní nebo indukované magnetické pole. Skládá se z neutrálních plynů, elektronů a iontů. Ionosféra je ionizovaná, ovlivňuje šíření elektromagnetických signálů. Začíná ve výšce přibližně 60 km nad povrchem Země. Ionizace je způsobena slunečním zářením a proudy částic, které Slunce vysílá k Zemi. Ionizaci může způsobovat také kosmické záření. Pokud vysílače nebo satelity vysílají elektromagnetické vlny, ionosféra je pohlcuje, odráží či ohýbá.
Ionosféra má několik vrstev, které se neustále vytvářejí a mění. Ovlivňují tak šíření krátkovlnného vysílání. Vrstva označovaná jako D tlumí vlny krátké, dlouhé odráží. Vrstva E odráží dlouhé a střední vlny k Zemi, takže se mohou šířit na dlouhou vzdálenost. Krátkým vlnám mže posloužit vrstva F, která je schopná dostat krátké vlny na obrovské vzdálenosti. Chování ionosféry se řídí denním cyklem, cykly Slunce, ročním obdobím, stavem atmosféry, geomagnetickou aktivitou a podobně.


Co je to Ionosféra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ionosféra. Co znamená slovo Ionosféra z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ionosféra s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Ionosféra patří do kategorie příroda

Klíčová slova: slovo, definice, názvosloví, heslo, přesný výraz, popis, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, co znamená, význam, termín, formulace, terminus technicus, synonymum


Pojem Ionosféra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Ionosféra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ionosféra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Ionosféra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ionosféra ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ionosféra na Youtube

Najít výraz Ionosféra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ionosféra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ionosféra? resp. jaká je definice termínu Ionosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ionosféra, odpověď na dotaz co je to Ionosféra?. Víte např. kdo to je Karl Marx? Znáte a víte kdo je Jakub Kulhánek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.