Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autismus? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autismus se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, termín, odborné názvosloví, informace, co znamená, Lékařství, terminologie, wiki, Lékařství, slovo, význam, heslo, názvosloví, co to je, slovník, lexikon, popis, přesný výraz


Pojem Autismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Autismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Autismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Autismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autismus ve Wikimedia Commons

Najít pojem Autismus ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Autismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Autismus? resp. co znamená výraz Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Globální prediktor? Znáte a víte kdo je Lobbista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.