Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Autismus) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Autismus patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu, slovo, terminologie, lexikon, Autismus, pojem, wiki, odborný výraz, co je to Autismus?, odborné názvosloví, lékařství, vysvětlení, definice, přesný význam, formulace, co znamená


Pojem Autismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Autismus ve Wikizdrojích

Hledat výraz Autismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Autismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Autismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Autismus? resp. co znamená Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Svatý Florián? Znáte a víte kdo je Lobbista? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.