Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autismus je v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, co to je, význam pojmu, co je to Autismus?, informace, Lékařství, definice, terminus technicus, co znamená, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, heslo, pojem, slovo, wiki, synonymum, přesný význam


Pojem Autismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Další zdroje informací o slovu Autismus

Zkusit najít výraz Autismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Autismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Autismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Autismus na Google.cz

Vyhledat pojem Autismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Autismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Tomáš Baldýnský? Znáte a víte kdo je Lobbista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.