Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Autismus doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autismus se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, slovník, terminologie, co to je, terminus technicus, termín, lexikon, formulace, wiki, význam slova, co je to Autismus?, definice, význam, synonymum, co znamená, přesný výraz, Autismus


Pojem Autismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Více informací o pojmu Autismus lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Autismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Autismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Autismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Autismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Autismus? resp. co označuje slovo Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Matt Damon? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.