Co je to?
Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Autismus. Co znamená pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autismus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: termín, význam pojmu, slovník, co je to Autismus?, pojem, terminologie, wiki, popis, formulace, definice pojmu, Lékařství, informace, heslo, vysvětlení, terminus technicus, Lékařství, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Autismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Zkuste zjistit více informací o slovu Autismus v následujících zdrojích

Hledat termín Autismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Autismus na Youtube

Hledat pojem Autismus na Google.cz

Najít slovo Autismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Autismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Autismus? resp. jaký je význam slova Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Basista? Znáte a víte kdo je Lobbista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.