Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je Autismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Autismus?

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Autismus můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Autismus je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, Autismus, přesný výraz, názvosloví, lékařství, heslo, význam, slovo, termín, odborný výraz, pojem, vysvětlení, lexikon, co znamená, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Autismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Autismus?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Autismus na Google.cz

Najít heslo Autismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Autismus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Autismus na Youtube

Zkusit najít slovo Autismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Autismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Autismus? resp. co je to Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Andrej Čikatilo? Znáte a víte kdo je Lobbista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Autismus hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.