Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Co je to Autismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Autismus

Autismus je velmi závažná porucha mentálního vývoje. Postiženy jsou některé funkce mozku. Autismus narušuje komunikaci, představivost a chování ve vztahu k jiným lidem. Autista nedokáže správně vyhodnotit informace, které slyší a vidí, a nerozumí zcela tomu, co se děje kolem něj. Typické jsou potíže v řeči, v běžných sociálních dovednostech i ve vztazích s lidmi. Autisté mají i specifické vzorce chování.
Příčina autismu zatím nebyla odhalena, předpokládá se neurobiologický původ této poruchy.


Co je to Autismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autismus. Co znamená odborný pojem Autismus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Autismus můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Autismus je v kategorii lékařství

Klíčová slova: Autismus, synonymum, význam pojmu, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, wiki, termín, přesný význam, co to je, co znamená, slovo, lékařství, lexikon, pojem, vysvětlení, význam, definice


Pojem Autismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je vývojová porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).
Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších faktorů. Objevuje se lživý mýtus, že autismus může být způsoben očkováním.

Jiné zdroje informací o pojmu Autismus

Zkusit najít výraz Autismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Autismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autismus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Autismus na Google.cz

Hledat slovo Autismus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Autismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Autismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Autismus? resp. co označuje slovo Autismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autismus, odpověď na dotaz co je to Autismus?. Víte např. kdo to je Zdislava z Lemberka? Znáte a víte kdo je Lobbista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.