Co je to?
Odborný výraz, definice slova Loch. Co znamená pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co je Loch?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Loch

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Loch. Co znamená pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Loch se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, význam, význam pojmu, slovník, odborný výraz, synonymum, stavebnictví, co je to Loch?, informace, lexikon, heslo, Loch, význam slova, definice pojmu, stavebnictví, názvosloví, formulace


Pojem Loch je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Loch? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Loch (z německého Loch, „díra“) je středověké sklepení, hloubené například ve skále či pískovcovém masivu. Tato sklepení sloužila jako úkryty, skrýše, ale také jako zásobárny potravin, protože zde bylo chladno a stálá teplota.
Příkladem středověkého lochu je sklepení v gotické části zámku Rataje nad Sázavou, kde se nachází Muzeum středního Posázaví. Je zde velmi dobře vidět vytesané výklenky ve zdi, stopy po trámech, dveřích, větrací šachta, vše dokazující existenci pravděpodobně středověké spižírny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Loch ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Loch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Loch ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Loch na Google.cz

Hledat videa s názvem Loch na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Loch? resp. co znamená slovo Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Antonín Frič? Znáte a víte kdo je Aneta Vignerová? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Loch i v jiné sekci než je kategorie stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.