Co je to?
Výraz, termín, definice slova Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co je to Loch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Loch sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Loch patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: pojem, co je to Loch?, přesný výraz, stavebnictví, Loch, lexikon, význam pojmu, slovo, vysvětlení, význam slova, stavebnictví, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, informace, definice pojmu, popis, názvosloví


Pojem Loch je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Loch píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Loch (z německého Loch, „díra“) je středověké sklepení, hloubené například ve skále či pískovcovém masivu. Tato sklepení sloužila jako úkryty, skrýše, ale také jako zásobárny potravin, protože zde bylo chladno a stálá teplota.
Příkladem středověkého lochu je sklepení v gotické části zámku Rataje nad Sázavou, kde se nachází Muzeum středního Posázaví. Je zde velmi dobře vidět vytesané výklenky ve zdi, stopy po trámech, dveřích, větrací šachta, vše dokazující existenci pravděpodobně středověké spižírny.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Loch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loch ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Loch na Google.cz

Vyhledat výraz Loch ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Loch ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loch ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Loch? resp. co znamená slovo Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Vladimír Ráž? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.