Co je to?
Výraz, termín, definice slova Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co je to Loch? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Loch můžete samozřejmě sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Loch je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam, slovník, definice, odborné názvosloví, formulace, synonymum, heslo, přesný význam, význam slova, terminologie, definice pojmu, lexikon, informace, názvosloví, terminus technicus, co znamená, termín, slovo


Pojem Loch je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Loch? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Loch (z německého Loch, „díra“) je středověké sklepení, hloubené například ve skále či pískovcovém masivu. Tato sklepení sloužila jako úkryty, skrýše, ale také jako zásobárny potravin, protože zde bylo chladno a stálá teplota.
Příkladem středověkého lochu je sklepení v gotické části zámku Rataje nad Sázavou, kde se nachází Muzeum středního Posázaví. Je zde velmi dobře vidět vytesané výklenky ve zdi, stopy po trámech, dveřích, větrací šachta, vše dokazující existenci pravděpodobně středověké spižírny.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Loch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Loch ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loch ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Loch ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Loch na Google.cz

Najít pojem Loch ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Loch? resp. jaká je definice termínu Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Hokynář? Znáte a víte kdo je Ivan Roubal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.