Co je to?
Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Loch můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Loch je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, formulace, terminus technicus, definice pojmu, Loch, slovo, význam slova, Stavebnictví, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, význam, co to je, terminologie, wiki, význam pojmu, termín, vysvětlení


Pojem Loch je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Loch dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Loch (z německého Loch, „díra“) je středověké sklepení, hloubené například ve skále či pískovcovém masivu. Tato sklepení sloužila jako úkryty, skrýše, ale také jako zásobárny potravin, protože zde bylo chladno a stálá teplota.
Příkladem středověkého lochu je sklepení v gotické části zámku Rataje nad Sázavou, kde se nachází Muzeum středního Posázaví. Je zde velmi dobře vidět vytesané výklenky ve zdi, stopy po trámech, dveřích, větrací šachta, vše dokazující existenci pravděpodobně středověké spižírny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Loch na Google.cz

Najít pojem Loch ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Loch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Loch ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Loch ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Loch? resp. jaký je význam slova Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Religionista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Stavebnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.