Co je to?
Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loch? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Loch patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, co to je, heslo, terminus technicus, informace, formulace, co je to Loch?, vysvětlení, popis, termín, terminologie, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, pojem, přesný výraz, přesný význam, lexikon


Pojem Loch je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Loch

Najít slovo Loch ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loch ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Loch ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Loch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Loch na Google.cz

Zkusit najít slovo Loch ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Loch? resp. co přesně označuje termín Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Lukáš Bouzek? Znáte a víte kdo je Religionista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.