Co je to?
Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Co to je Loch? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Loch?

Loch je název pocházející z němčiny, kde slovo Loch označuje díru. Jednalo se o sklepení, které vzniklo za středověku. Bylo vyhloubeno ve skalách, často v pískovci, který se snadněji opracovává. Při jeho hloubení byl navíc získán písek. V lochu bylo chladněji a udržovala se zde stálá teplota, což bylo výhodné například pro uskladnění potravin. Tato sklepení sloužila také jako úkryty.
Pobyt v lochu nebyl nijak zvlášť komfortní, proto se výraz ujal v hovorové češtině jako pojmenování pro vězení.


Co je to Loch? Význam slova, termín, Definice výrazu Loch. Co znamená odborný pojem Loch z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Loch? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Loch je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: co je to Loch?, termín, Stavebnictví, heslo, Stavebnictví, formulace, definice, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, Loch, wiki, přesný význam, pojem, synonymum, slovník, význam, popis


Pojem Loch je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Loch?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Loch (z německého Loch, „díra“) je středověké sklepení, hloubené například ve skále či pískovcovém masivu. Tato sklepení sloužila jako úkryty, skrýše, ale také jako zásobárny potravin, protože zde bylo chladno a stálá teplota.
Příkladem středověkého lochu je sklepení v gotické části zámku Rataje nad Sázavou, kde se nachází Muzeum středního Posázaví. Je zde velmi dobře vidět vytesané výklenky ve zdi, stopy po trámech, dveřích, větrací šachta, vše dokazující existenci pravděpodobně středověké spižírny.

Zkuste zjistit více informací o slovu Loch v následujících zdrojích

Najít termín Loch ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Loch ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Loch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Loch na Google.cz

Hledat videa s názvem Loch na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Loch ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Loch například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Loch? resp. co přesně znamená slovo Loch? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Loch, odpověď na dotaz co je to Loch?. Víte např. kdo to je Jennifer Aniston? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.