Co je to?
Definice výrazu, termínu Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je Hurikán?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hurikán

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.


Co je to Hurikán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hurikán? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Hurikán je v kategorii příroda

Klíčová slova: příroda, význam slova, terminologie, odborný výraz, heslo, co znamená, wiki, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, termín, definice pojmu, lexikon, přesný význam, popis, odborné názvosloví, informace, názvosloví


Pojem Hurikán je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hurikán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tropická cyklóna je atmosférický útvar charakteru cyklóny (tlakové níže) v podobě obrovského víru s charakteristickým okem ve středu. Jedná se o rozsáhlý rotující bouřkový systém s velmi nízkým tlakem. Velikost se pohybuje od 100 do 2000 km v průměru a rychlost větru může dosáhnout i 300 km/h. Tropické cyklóny vznikají v tropických oblastech, nikoliv však přímo v oblasti rovníku (důvod viz kapitola Fyzikální struktura). Hlavním motorem tropických cyklón je moře prohřáté do určité hloubky a nad určitou teplotu. Proto také dostane-li se cyklóna nad pevninu, výrazně oslabí nebo zcela zanikne. V různých oblastech světa se tropická cyklóna označuje místními názvy: cyklón v Indii a v Austrálii, hurikán v Atlantském oceánu, tajfun v jihovýchodní Asii, apod.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Hurikán na Youtube

Vyhledat heslo Hurikán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Hurikán ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Hurikán na Google.cz

Hledat termín Hurikán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Hurikán na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hurikán například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Hurikán? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Zuzana Jandová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Hurikán hledat i v jiných kategoriích (než příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, hory, hurikán, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.