Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je Hurikán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hurikán?

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.


Co je to Hurikán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Hurikán sdílejte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Hurikán je v kategorii příroda

Klíčová slova: termín, wiki, Hurikán, definice, příroda, přesný výraz, slovo, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo, význam slova, přesný význam, co je to Hurikán?, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, formulace


Pojem Hurikán je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hurikán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tropická cyklóna je atmosférický útvar charakteru cyklóny (tlakové níže) v podobě obrovského víru s charakteristickým okem ve středu. Jedná se o rozsáhlý rotující bouřkový systém s velmi nízkým tlakem. Velikost se pohybuje od 100 do 2000 km v průměru a rychlost větru může dosáhnout i 300 km/h. Tropické cyklóny vznikají v tropických oblastech, nikoliv však přímo v oblasti rovníku (důvod viz kapitola Fyzikální struktura). Hlavním motorem tropických cyklón je moře prohřáté do určité hloubky a nad určitou teplotu. Proto také dostane-li se cyklóna nad pevninu, výrazně oslabí nebo zcela zanikne. V různých oblastech světa se tropická cyklóna označuje místními názvy: cyklón v Indii a v Austrálii, hurikán v Atlantském oceánu, tajfun v jihovýchodní Asii, apod.

Pro více informací o heslu Hurikán zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Hurikán na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hurikán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hurikán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hurikán na Youtube

Hledat pojem Hurikán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Hurikán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hurikán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Hurikán? resp. co se skrývá pod slovem Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Nikola Buranská? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Hurikán i v jiné sekci než v příroda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.