Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je to Hurikán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hurikán

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.


Co je to Hurikán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Hurikán s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Hurikán je v kategorii příroda

Klíčová slova: význam, lexikon, termín, Hurikán, informace, pojem, popis, názvosloví, terminologie, co znamená, co to je, definice, slovo, slovník, přesný výraz, význam slova, příroda, terminus technicus


Pojem Hurikán je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hurikán?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tropická cyklóna je atmosférický útvar charakteru cyklóny (tlakové níže) v podobě obrovského víru s charakteristickým okem ve středu. Jedná se o rozsáhlý rotující bouřkový systém s velmi nízkým tlakem. Velikost se pohybuje od 100 do 2000 km v průměru a rychlost větru může dosáhnout i 300 km/h. Tropické cyklóny vznikají v tropických oblastech, nikoliv však přímo v oblasti rovníku (důvod viz kapitola Fyzikální struktura). Hlavním motorem tropických cyklón je moře prohřáté do určité hloubky a nad určitou teplotu. Proto také dostane-li se cyklóna nad pevninu, výrazně oslabí nebo zcela zanikne. V různých oblastech světa se tropická cyklóna označuje místními názvy: cyklón v Indii a v Austrálii, hurikán v Atlantském oceánu, tajfun v jihovýchodní Asii, apod.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Hurikán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hurikán ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hurikán ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hurikán ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Hurikán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Hurikán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hurikán například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hurikán? resp. jaký je význam pojmu Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Marie Kyselková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.