Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je to Hurikán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hurikán?

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.


Co je to Hurikán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hurikán. Co znamená odborný pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hurikán? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Hurikán je v sekci příroda

Klíčová slova: synonymum, slovo, co to je, co je to Hurikán?, definice pojmu, definice, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, slovník, příroda, heslo, co znamená, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Hurikán je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hurikán? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tropická cyklóna je atmosférický útvar charakteru cyklóny (tlakové níže) v podobě obrovského víru s charakteristickým okem ve středu. Jedná se o rozsáhlý rotující bouřkový systém s velmi nízkým tlakem. Velikost se pohybuje od 100 do 2000 km v průměru a rychlost větru může dosáhnout i 300 km/h. Tropické cyklóny vznikají v tropických oblastech, nikoliv však přímo v oblasti rovníku (důvod viz kapitola Fyzikální struktura). Hlavním motorem tropických cyklón je moře prohřáté do určité hloubky a nad určitou teplotu. Proto také dostane-li se cyklóna nad pevninu, výrazně oslabí nebo zcela zanikne. V různých oblastech světa se tropická cyklóna označuje místními názvy: cyklón v Indii a v Austrálii, hurikán v Atlantském oceánu, tajfun v jihovýchodní Asii, apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Hurikán

Najít heslo Hurikán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hurikán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Hurikán ve Wikislovníku

Najít pojem Hurikán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hurikán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hurikán na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hurikán například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Hurikán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Pizizubka? Znáte a víte kdo je Ratko Mladić? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.