Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Co je to Hurikán? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hurikán?

Hurikán, jinak také tajfun, popřípadě cyklón, je druh tropické bouře s ničivými následky. Typickým znakem této bouře je síla větru vyšší než 119 km za hodinu, výška 10–15 km a síla větru ve víru oka hurikánu až do 200 km za hodinu. Pohybuje se pomalu, většinou do 30 km za hodinu. Nejničivější je v jádru, kde je i rychlost větru o něco vyšší.
Místem vzniku hurikánu bývá moře, kde je voda dostatečně teplá i hluboká a v místě, kde se stoupající výškou rychle klesá teplota vzduchu.


Co je to Hurikán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hurikán. Co znamená pojem Hurikán z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Hurikán můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hurikán je v kategorii Příroda

Klíčová slova: co to je, definice, pojem, co je to Hurikán?, Hurikán, přesný význam, terminus technicus, Příroda, wiki, slovník, názvosloví, heslo, význam, termín, Příroda, význam slova, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Hurikán je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Hurikán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hurikán ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Hurikán ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hurikán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Hurikán ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Hurikán ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hurikán například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hurikán? resp. co to je Hurikán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hurikán, odpověď na dotaz co je to Hurikán?. Víte např. kdo to je Libertarián? Znáte a víte kdo je Praotec Čech? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.