Co je to?
Výraz, termín, definice slova Samovar. Co znamená odborný pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je to Samovar? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Samovar

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Samovar. Co znamená odborný pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Samovar sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Samovar patří do sekce nápoje

Klíčová slova: co je to Samovar?, Samovar, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, nápoje, odborný výraz, slovník, terminologie, lexikon, definice, význam, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, popis, informace


Pojem Samovar je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Samovar dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samovar je ruské tradiční zařízení pro vaření vody s vnitřním topidlem, určené k přípravě čaje. Zpočátku se voda ohřívala trubkou naplněnou dřevěným uhlím. Později se objevily další druhy samovarů, vytápěné petrolejem nebo elektricky.

Zdobený samovar

Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay
Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Samovar

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samovar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Najít výraz Samovar ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Samovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Samovar ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Samovar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Samovar? resp. jaká je definice slova Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Isla Fisher? Znáte a víte kdo je Adam Hložek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?