Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je to Samovar? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Samovar?

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Samovar se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Samovar se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, přesný výraz, termín, přesný význam, pojem, lexikon, co znamená, Samovar, Nápoje, popis, formulace, odborné názvosloví, heslo, co to je, význam slova, Nápoje, názvosloví


Pojem Samovar je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Samovar? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samovar je ruské tradiční zařízení pro vaření vody s vnitřním topidlem, určené k přípravě čaje. Zpočátku se voda ohřívala trubkou naplněnou dřevěným uhlím. Později se objevily další druhy samovarů, vytápěné petrolejem nebo elektricky.

Zdobený samovar

Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay
Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Samovar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Samovar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Samovar na Google.cz

Najít pojem Samovar ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Vyhledat heslo Samovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Samovar? resp. jaká je definice slova Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Školník? Znáte a víte kdo je Teta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?