Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je to Samovar? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Samovar

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Samovar patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: co znamená, Nápoje, názvosloví, lexikon, slovník, termín, wiki, Nápoje, informace, přesný význam, synonymum, význam, terminus technicus, pojem, odborný výraz, Samovar, slovo, význam pojmu


Pojem Samovar je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Samovar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Samovar ve Wikipedii

Vyhledat slovo Samovar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Samovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Samovar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Samovar? resp. co vlastně znamená slovo Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Frajer? Znáte a víte kdo je Čubka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?