Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je to Samovar? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Samovar?

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Samovar? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Samovar patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, informace, synonymum, termín, co znamená, slovník, slovo, heslo, Nápoje, odborné názvosloví, wiki, Nápoje, názvosloví, přesný význam, co to je, definice, pojem


Pojem Samovar je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Samovar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Samovar je ruské tradiční zařízení pro vaření vody s vnitřním topidlem, určené k přípravě čaje. Zpočátku se voda ohřívala trubkou naplněnou dřevěným uhlím. Později se objevily další druhy samovarů, vytápěné petrolejem nebo elektricky.

Zdobený samovar

Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay
Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Samovar

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Zkusit najít heslo Samovar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Samovar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Samovar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Samovar na Google.cz

Zkusit najít výraz Samovar ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Samovar? resp. co přesně znamená slovo Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Mel Gibson? Znáte a víte kdo je Čubka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?