Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je to Samovar? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Samovar

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Samovar se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: Nápoje, přesný význam, popis, názvosloví, informace, význam pojmu, význam slova, Nápoje, formulace, význam, terminologie, definice, wiki, odborný výraz, synonymum, co znamená, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Samovar je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Samovar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samovar je ruské tradiční zařízení pro vaření vody s vnitřním topidlem, určené k přípravě čaje. Zpočátku se voda ohřívala trubkou naplněnou dřevěným uhlím. Později se objevily další druhy samovarů, vytápěné petrolejem nebo elektricky.

Zdobený samovar

Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay
Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat slovo Samovar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Samovar ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Zkusit najít heslo Samovar ve vyhledávači Yandex

Najít termín Samovar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Samovar ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Samovar? resp. co znamená slovo Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Tenorista? Znáte a víte kdo je Čubka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?