Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Co je Samovar?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Samovar

Samovar je pojmenování pro tradiční ruský přístroj, určený k vaření vody pro přípravu čaje. Původní samovary fungovaly na dřevěné uhlí, později jako palivo využívaly petrolej a elektřinu. Podle toho lze pak rozlišovat elektrické samovary, žárové samovary a jejich kombinace. Podobné přístroje se používali již v historické Číně, zde však sloužily jiném u účelu.
V Rusku se střediskem výroby stalo město Tula. Materiálem pro výrobu samovarů je nerezová ocel, měď, mosaz nebo alpaka. Čajový extrakt se uchovává na vršku samovaru v konvičce, do šálků se odlévá potřebné množství, a to se pak dopouští horkou vodou z nádrže samovaru.


Co je to Samovar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Samovar. Co znamená pojem Samovar z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Samovar s vašimi kamarády, známými a přáteli na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Samovar se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: wiki, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, heslo, význam slova, vysvětlení, definice, lexikon, přesný význam, co znamená, co je to Samovar?, slovo, přesný výraz, slovník, termín, nápoje, Samovar


Pojem Samovar je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Samovar píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Samovar je ruské tradiční zařízení pro vaření vody s vnitřním topidlem, určené k přípravě čaje. Zpočátku se voda ohřívala trubkou naplněnou dřevěným uhlím. Později se objevily další druhy samovarů, vytápěné petrolejem nebo elektricky.

Zdobený samovar

Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay
Nádherně zdobený ruský samovar. Autor: Katya36, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Samovar

Najít termín Samovar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Samovar na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Samovar na Youtube

Zkusit najít pojem Samovar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Samovar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Samovar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Samovar například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Samovar? resp. co znamená slovo Samovar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samovar, odpověď na dotaz co je to Samovar?. Víte např. kdo to je Simona Postlerová? Znáte a víte kdo je Václav Řihák? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Barevná sklenička, samovar, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?