Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Luteální fáze. Co znamená pojem Luteální fáze z kategorie Lékařství?

Co to je Luteální fáze? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Luteální fáze

Luteální fáze je jednou z částí menstruačního cyklu. Jejím počátkem je den, kdy začíná ovulace a koncem první den menstruace. Luteální fáze trvá obvykle od 12 do 16 dnů a u každé ženy by měla mít stále stejnou délku.
V této době výrazně klesne hladina estrogenu a stoupá hodnota progesteronu. Narůstá děložní sliznice a tělo ženy je připravené přijmout oplozené vajíčko. Pokud není vajíčko oplodněno, začne menstruace.


Co je to Luteální fáze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Luteální fáze. Co znamená pojem Luteální fáze z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Luteální fáze patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, termín, heslo, vysvětlení, Lékařství, definice pojmu, Luteální fáze, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, terminologie, popis, definice, informace, význam, přesný výraz, wiki


Pojem Luteální fáze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Luteální fáze

Vyhledat slovo Luteální fáze ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Luteální fáze na Google.cz

Najít výraz Luteální fáze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Luteální fáze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Luteální fáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Luteální fáze ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Luteální fáze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Luteální fáze? resp. jaký je přesný význam slova Luteální fáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luteální fáze, odpověď na dotaz co je to Luteální fáze?. Víte např. kdo to je Advokát? Znáte a víte kdo je Leader? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Luteální fáze i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.