Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co to je Amarant? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Amarant?

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Amarant? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amarant patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, termín, význam, Jídlo, Jídlo, Amarant, terminus technicus, slovník, co znamená, význam slova, synonymum, pojem, přesný význam, význam pojmu, heslo, slovo, lexikon, popis


Pojem Amarant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Amarant

Hledat termín Amarant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Amarant na Google.cz

Hledat pojem Amarant ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amarant na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amarant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amarant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Amarant? resp. jaký je přesný význam slova Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Dlaždič? Znáte a víte kdo je Hotař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.