Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co to je Amarant? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Amarant?

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amarant se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, popis, Jídlo, formulace, heslo, slovo, synonymum, termín, slovník, informace, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam slova, přesný výraz


Pojem Amarant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Amarant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Amarant ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Amarant na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amarant ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Amarant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Amarant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Amarant? resp. co znamená Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Ájatolláh? Znáte a víte kdo je Hotař? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.