Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co to je Amarant? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Amarant?

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Amarant doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Amarant se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co to je, heslo, definice, význam, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, co je to Amarant?, názvosloví, popis, termín, odborný výraz, Amarant, slovník, přesný význam, formulace, lexikon, Jídlo


Pojem Amarant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Amarant

Najít pojem Amarant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Amarant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Amarant ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amarant ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Amarant na Google.cz

Zkusit najít termín Amarant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Amarant? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Sociální pracovník? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amarant v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.