Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co je Amarant?

Co znamená pojem, definice termínu Amarant?

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Amarant s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Amarant se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, význam slova, názvosloví, pojem, heslo, slovo, co je to Amarant?, co znamená, terminologie, jídlo, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, odborný výraz, termín


Pojem Amarant je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Amarant ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Amarant ve Wikislovníku

Zkusit najít Amarant ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amarant ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Amarant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amarant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaký je význam slova Amarant? resp. jaká je definice termínu Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Alejandro Valverde? Znáte a víte kdo je Robert Šlachta? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Amarant hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, banán, amarant, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.