Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amarant. Co znamená odborný pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co je to Amarant? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amarant

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amarant. Co znamená odborný pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Amarant? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Amarant je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam slova, pojem, jídlo, informace, definice, slovník, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, Amarant, formulace, lexikon, jídlo, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, popis


Pojem Amarant je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amarant ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Amarant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Amarant na Google.cz

Zkusit najít heslo Amarant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Amarant ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amarant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Amarant? resp. co označuje slovo Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Claudia Schiffer? Znáte a víte kdo je Mládek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.