Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co je to Amarant? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amarant

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Amarant sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Amarant je v kategorii jídlo

Klíčová slova: pojem, synonymum, terminologie, popis, definice, odborné názvosloví, Amarant, význam pojmu, vysvětlení, jídlo, význam slova, názvosloví, slovník, přesný výraz, lexikon, slovo, co znamená, přesný význam


Pojem Amarant je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Amarant ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Amarant na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amarant ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Amarant ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Amarant ve Wikipedii

Hledat frázi Amarant ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Amarant? resp. co přesně znamená slovo Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Konstantin Jireček? Znáte a víte kdo je Youtuber? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.