Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Co to je Amarant? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Amarant

Pro plodinu amarant existuje i český název - Laskavec. Jedná se o rostlinu, kterou znali již Mayové, Inkové a Aztékové, tedy národy střední Ameriky. S pěstováním amarantu v Evropě se začalo v relativně nedávné době.
Svým vzhledem rostlina připomíná spíše dekorativní rostlinu, než že by z ní mohl být nějaký užitek. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která se vysévá v květnu. Má ráda dostatečný přísun slunečního svitu a nevadí jí ani méně vody. Produkuje miniaturní semena, která jsou podobná máku. Amarant je poměrně užitečný díky svému složení. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a aminokyseliny.


Co je to Amarant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amarant. Co znamená pojem Amarant z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amarant se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminologie, co je to Amarant?, Jídlo, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, názvosloví, význam slova, co znamená, popis, wiki, co to je, definice, synonymum, slovo, heslo, formulace, význam


Pojem Amarant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Amarant (Laskavec)

Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay
Květ amarantu (česky laskavec). Autor: Manfred Richter, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Amarant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Amarant na Youtube

Najít termín Amarant na Google.cz

Hledat termín Amarant ve Wikislovníku

Najít slovo Amarant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Amarant ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amarant například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Amarant? resp. jaký je význam slova Amarant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amarant, odpověď na dotaz co je to Amarant?. Víte např. kdo to je Hajzl? Znáte a víte kdo je Mládek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.