Co je to?
Definice výrazu, termínu Narativ. Co znamená odborný pojem Narativ z kategorie Psychologie?

Co je Narativ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Narativ?

Narativ je slovo, které se dá použít pro označení příběhu nebo vyprávění. Pochází z latiny, ze slova narratio. Vyprávění může být jak psané, tak mluvené. Narativ někdy zahrnuje i další činnosti jako například hudbu, fyzické nebo vizuální činnosti. Svůj původ má narativ až v dobách antických, kdy pravidla příběhů a jejich strukturu shrnul ve svém díle Poetika Aristoteles. Příběh by se měl skládat ze tří základních částí – expozice, zápletky a rozuzlení. Vyprávění ve všech formách většinou dodržuje pořadí událostí tak, jak šly za sebou. Účastníky vyprávění jsou vyprávěč a posluchač.
Příběh má široké možnosti využití, s narativem se člověk může setkat například v literatuře, filmu, uměleckých směrech, dějepisu, právu, psychologii nebo politice. Náměty narativů jsou velmi rozdílné. Příběhy bývají jak skutečné, tak vymyšlené. Mohou se zakládat na osobní zkušenosti autora nebo mohou vycházet z jeho fantazie. Autoři mohou být spisovatelé nebo neprofesionálové, autoři novinových příspěvků, blogů a podobně.


Definice výrazu, termínu Narativ. Co znamená odborný pojem Narativ z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Narativ je v kategorii psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, pojem, přesný význam, psychologie, vysvětlení, lexikon, co znamená, slovo, odborné názvosloví, definice, význam slova, popis, Narativ, termín, odborný výraz, význam, slovník


Pojem Narativ je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Narativ? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojem narativ označuje jak mluvené, tak psané vyprávění. Dále ale může také představovat obrazovou, pohybovou a hudební činnost, či jejich kombinace. Základem vyprávění jsou dva sociální subjekty, a to vypravěč a posluchač. Kořeny počátku narativů sahají až do antického Řecka, konkrétně k řeckému filosofovi Aristotelovi. Ve svém díle Poetika jako první nastoluje myšlenku vyprávění. Tuto činnost charakterizují po sobě jdoucí události. Vyprávění by mělo mít předem danou stálou strukturu – úvod, stať a závěr.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Narativ ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Narativ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Narativ na Youtube

Vyhledat termín Narativ na Google.cz

Hledat pojem Narativ ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Narativ ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Narativ například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Narativ? resp. co znamená Narativ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Narativ, odpověď na dotaz co je to Narativ?. Víte např. kdo to je Eliška Bučková? Znáte a víte kdo je Ludmila Molínová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Narativ hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.