Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Triumvirát. Co znamená pojem Triumvirát z kategorie Politika?

Co je Triumvirát?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Triumvirát?

Triumvirát je pojem pocházející z latiny. Triumviratus byl odvozen od slov trium virorum, tedy tři muži. Myšlena byla vláda tří mužů, což ve starém Římě znamenalo označení trojčlenné komise. Jinak tak bylo pojmenováno i spojení tří velkých vůdců, vojenských či politických. V současnosti se triumvirát využívá jako označení pro trojici takových osobností, které společně jednají i vystupují. Za první triumvirát se považuje spojení vojevůdců Julia Caesara a Pompeia Velikého. Tito reprezentanti senátorské strany spolu sice soupeřili, ale přesto vytvořili neformální spojenectví s Markem Liciniem Crassem, který disponoval obrovským bohatstvím. Tento triumvirát vedl k tomu, že se Caesar stal konzulem a Pompeius se stal manželem Caesarovy dcery. Později se konzuly stali i Pompeius a Crassus.
Další triumvirát vytvořili Octavian Augustus, Markus Antonius a Markus Aemilius Lepidus. Ani tento triumvirát neskončil šťastně. V dalších obdobích vznikaly triumviráty i v jiných zemích, většinou z politických a mocenských důvodů.


Co je to Triumvirát? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Triumvirát. Co znamená pojem Triumvirát z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Triumvirát se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, wiki, termín, popis, význam, pojem, slovník, co to je, politika, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, co je to Triumvirát?, terminologie, heslo


Pojem Triumvirát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Triumvirát píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triumvirát (lat. triumviratus, od trium virorum, „(vláda) tří mužů“) znamenal ve starověkém Římě obecně trojčlennou komisi, v užším smyslu spojenectví tří mocných politických nebo vojenských vůdců. Zejména triumvirát Octavianus – Antonius – Lepidus (43–33 př. n. l.) na přechodu od republiky k císařství.
V současném (často ironickém) použití trojice představitelů, kteří vystupují a jednají společně.

Více informací o slovu Triumvirát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Triumvirát na Google obrázcích

Hledat slovo Triumvirát ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Triumvirát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Triumvirát ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Triumvirát ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Triumvirát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Triumvirát například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co je to Triumvirát? resp. co přesně označuje termín Triumvirát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triumvirát, odpověď na dotaz co je to Triumvirát?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Madeleine Albrightová? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Triumvirát v jiné sekci než politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, parlament, triumvirát, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.