Co je to?
Výraz, termín, definice slova Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Co je to Děrovačka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Děrovačka

Děrovačka je druh pomůcky, která slouží především při práci v kancelářích. S její pomocí se vytvářejí díry v papíru. Ty jsou pravidelného tvaru a ve stejné vzdálenosti, což usnadňuje například zakládání dokumentů do různých složek a šanonů. Díky této pomůcce lze snadno organizovat a archivovat velké množství dokumentů. Děrovačka má více možných variant, základní dělení je podle toho, zda papír opatřují jednou nebo dvěma dírkami. Málokdy se používají děrovačky, které vytlačují více otvorů.
Základem děrovačky je páka, která je propojena s kovovým válcem. Jeho ostrost umožňuje po stlačení páky vyražení díry v papíru. Hlavními výhodami využití děrovačky je snadná změna pořadí dokumentů a absence spon. Zařazování je však pomalejší a je potřeba mít desky nebo šanony na založení. Děrovačky se vyrábějí pro různé formáty, materiálem bývá kov potahovaný plastem. Děrovačky neslouží pouze k vytváření děr v papíru, ale i v jiných materiálech, například na kůži. Taková děrovačka tvarem připomíná kleště.


Co je to Děrovačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Děrovačka můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Děrovačka je v kategorii nástroje

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, význam, informace, přesný význam, nástroje, odborné názvosloví, co je to Děrovačka?, co to je, odborný výraz, přesný výraz, heslo, terminus technicus, popis, definice pojmu, nástroje, slovník, slovo


Pojem Děrovačka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Děrovačka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děrovačka je kancelářská pomůcka, která se používá na vytvoření díry v papíru. Tento systém se používá zejména u šanonů.
Vyrábí se ve více variantách. Děrovačky se liší podle toho, zda do papíru vtlačují jednu, dvě, nebo více děr.
Byla vynalezena 14. listopadu 1886 Friedrichem Soenneckenem.

Další zdroje informací

Najít heslo Děrovačka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Děrovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Děrovačka na Youtube

Vyhledat heslo Děrovačka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Děrovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děrovačka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Děrovačka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Děrovačka? resp. jaký je význam slova Děrovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děrovačka, odpověď na dotaz co je to Děrovačka?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Anife Vyskočilová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Děrovačka hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.