Co je to?
Výraz, termín, definice slova Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Co je to Děrovačka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Děrovačka

Děrovačka je druh pomůcky, která slouží především při práci v kancelářích. S její pomocí se vytvářejí díry v papíru. Ty jsou pravidelného tvaru a ve stejné vzdálenosti, což usnadňuje například zakládání dokumentů do různých složek a šanonů. Díky této pomůcce lze snadno organizovat a archivovat velké množství dokumentů. Děrovačka má více možných variant, základní dělení je podle toho, zda papír opatřují jednou nebo dvěma dírkami. Málokdy se používají děrovačky, které vytlačují více otvorů.
Základem děrovačky je páka, která je propojena s kovovým válcem. Jeho ostrost umožňuje po stlačení páky vyražení díry v papíru. Hlavními výhodami využití děrovačky je snadná změna pořadí dokumentů a absence spon. Zařazování je však pomalejší a je potřeba mít desky nebo šanony na založení. Děrovačky se vyrábějí pro různé formáty, materiálem bývá kov potahovaný plastem. Děrovačky neslouží pouze k vytváření děr v papíru, ale i v jiných materiálech, například na kůži. Taková děrovačka tvarem připomíná kleště.


Co je to Děrovačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Děrovačka sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Děrovačka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, heslo, Nástroje, slovník, názvosloví, význam slova, terminologie, co je to Děrovačka?, popis, význam, terminus technicus, přesný význam, co to je, formulace, slovo, definice, přesný výraz, lexikon


Pojem Děrovačka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Děrovačka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Děrovačka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děrovačka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Děrovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Děrovačka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Děrovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Děrovačka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Děrovačka? resp. jaký je přesný význam slova Děrovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děrovačka, odpověď na dotaz co je to Děrovačka?. Víte např. kdo to je Konstruktér? Znáte a víte kdo je Josef Klíma? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.