Co je to?
Odborný výraz, definice slova Děrovačka. Co znamená pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Co je Děrovačka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Děrovačka?

Děrovačka je druh pomůcky, která slouží především při práci v kancelářích. S její pomocí se vytvářejí díry v papíru. Ty jsou pravidelného tvaru a ve stejné vzdálenosti, což usnadňuje například zakládání dokumentů do různých složek a šanonů. Díky této pomůcce lze snadno organizovat a archivovat velké množství dokumentů. Děrovačka má více možných variant, základní dělení je podle toho, zda papír opatřují jednou nebo dvěma dírkami. Málokdy se používají děrovačky, které vytlačují více otvorů.
Základem děrovačky je páka, která je propojena s kovovým válcem. Jeho ostrost umožňuje po stlačení páky vyražení díry v papíru. Hlavními výhodami využití děrovačky je snadná změna pořadí dokumentů a absence spon. Zařazování je však pomalejší a je potřeba mít desky nebo šanony na založení. Děrovačky se vyrábějí pro různé formáty, materiálem bývá kov potahovaný plastem. Děrovačky neslouží pouze k vytváření děr v papíru, ale i v jiných materiálech, například na kůži. Taková děrovačka tvarem připomíná kleště.


Co je to Děrovačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Děrovačka. Co znamená pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Děrovačka s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Děrovačka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, lexikon, terminologie, termín, slovo, wiki, pojem, definice pojmu, slovník, co znamená, co je to Děrovačka?, terminus technicus, popis, Děrovačka, formulace, definice, co to je


Pojem Děrovačka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Děrovačka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děrovačka je kancelářská pomůcka, která se používá na vytvoření díry v papíru. Tento systém se používá zejména u šanonů.
Vyrábí se ve více variantách. Děrovačky se liší podle toho, zda do papíru vtlačují jednu, dvě, nebo více děr.
Byla vynalezena 14. listopadu 1886 Friedrichem Soenneckenem.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Děrovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Děrovačka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Děrovačka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Děrovačka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Děrovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děrovačka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Děrovačka například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Děrovačka? resp. co označuje slovo Děrovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děrovačka, odpověď na dotaz co je to Děrovačka?. Víte např. kdo to je Charles de Gaulle? Znáte a víte kdo je Geroj? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Děrovačka i v jiných kategoriích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.