Co je to?
Definice výrazu Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Co to je Děrovačka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Děrovačka

Děrovačka je druh pomůcky, která slouží především při práci v kancelářích. S její pomocí se vytvářejí díry v papíru. Ty jsou pravidelného tvaru a ve stejné vzdálenosti, což usnadňuje například zakládání dokumentů do různých složek a šanonů. Díky této pomůcce lze snadno organizovat a archivovat velké množství dokumentů. Děrovačka má více možných variant, základní dělení je podle toho, zda papír opatřují jednou nebo dvěma dírkami. Málokdy se používají děrovačky, které vytlačují více otvorů.
Základem děrovačky je páka, která je propojena s kovovým válcem. Jeho ostrost umožňuje po stlačení páky vyražení díry v papíru. Hlavními výhodami využití děrovačky je snadná změna pořadí dokumentů a absence spon. Zařazování je však pomalejší a je potřeba mít desky nebo šanony na založení. Děrovačky se vyrábějí pro různé formáty, materiálem bývá kov potahovaný plastem. Děrovačky neslouží pouze k vytváření děr v papíru, ale i v jiných materiálech, například na kůži. Taková děrovačka tvarem připomíná kleště.


Co je to Děrovačka? Význam slova, termín, Definice výrazu Děrovačka. Co znamená odborný pojem Děrovačka z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Děrovačka? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Děrovačka je v sekci nástroje

Klíčová slova: formulace, terminologie, terminus technicus, názvosloví, lexikon, význam pojmu, popis, vysvětlení, informace, slovník, definice pojmu, Děrovačka, co je to Děrovačka?, odborné názvosloví, definice, slovo, význam slova, synonymum


Pojem Děrovačka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Děrovačka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děrovačka je kancelářská pomůcka, která se používá na vytvoření díry v papíru. Tento systém se používá zejména u šanonů.
Vyrábí se ve více variantách. Děrovačky se liší podle toho, zda do papíru vtlačují jednu, dvě, nebo více děr.
Byla vynalezena 14. listopadu 1886 Friedrichem Soenneckenem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Děrovačka v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děrovačka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Děrovačka na Google.cz

Vyhledat termín Děrovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Děrovačka na Youtube

Najít slovo Děrovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Děrovačka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Děrovačka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Děrovačka? resp. jaký je význam slova Děrovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děrovačka, odpověď na dotaz co je to Děrovačka?. Víte např. kdo to je Florista? Znáte a víte kdo je Ortodoxní žid? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Děrovačka i v jiné části webu než je kategorie nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.