Co je to?
Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.


Co je to Halászlé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Halászlé s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Halászlé se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Halászlé, definice pojmu, odborný výraz, Jídlo, co znamená, terminus technicus, Jídlo, informace, termín, definice, wiki, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, slovo, terminologie


Pojem Halászlé je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halászlé? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halászlé ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Halászlé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Halászlé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Halászlé ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Halászlé ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Halászlé na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Halászlé například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Halászlé? resp. co se skrývá pod slovem Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Loupežník? Znáte a víte kdo je Květa Fialová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?