Co je to?
Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.


Co je to Halászlé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Halászlé doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Halászlé se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, co je to Halászlé?, Jídlo, Halászlé, co znamená, synonymum, termín, přesný význam, informace, co to je, terminologie, heslo, odborné názvosloví, wiki, význam, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Halászlé je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Halászlé píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Halászlé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halászlé ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Halászlé na Youtube

Zkusit najít pojem Halászlé na Google.cz

Hledat výraz Halászlé ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Halászlé ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Halászlé například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Halászlé? resp. co znamená výraz Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Exekutor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Halászlé hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?