Co je to?
Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.


Co je to Halászlé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Halászlé patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, pojem, informace, synonymum, co je to Halászlé?, terminologie, význam pojmu, Halászlé, co znamená, vysvětlení, wiki, slovník, popis, lexikon, Jídlo, Jídlo, přesný výraz


Pojem Halászlé je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Halászlé?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Další zdroje informací

Hledat výraz Halászlé ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Halászlé ve Wikislovníku

Najít heslo Halászlé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Halászlé na Google.cz

Hledat videa s názvem Halászlé na Youtube

Vyhledat termín Halászlé ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Halászlé například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Halászlé? resp. co přesně označuje termín Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Ivan Gašparovič? Znáte a víte kdo je Exekutor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?