Co je to?
Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.


Co je to Halászlé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Halászlé je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, Halászlé, informace, slovník, Jídlo, definice, odborný výraz, terminologie, přesný výraz, význam, terminus technicus, popis, Jídlo, lexikon, pojem, slovo, termín


Pojem Halászlé je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halászlé? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Halászlé v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halászlé ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Halászlé ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Halászlé ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halászlé ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Halászlé ve Wikislovníku

Hledat heslo Halászlé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Halászlé například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Halászlé? resp. co přesně znamená slovo Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Záchranář? Znáte a víte kdo je Gabriela Partyšová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?