Co je to?
Výraz, termín, definice slova Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.


Co je to Halászlé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Halászlé? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Halászlé je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, termín, význam, slovník, odborný výraz, přesný význam, informace, definice pojmu, pojem, heslo, co to je, názvosloví, co je to Halászlé?, wiki, definice, terminologie, lexikon, terminus technicus


Pojem Halászlé je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Halászlé píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Halászlé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Halászlé ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Halászlé ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Halászlé na Youtube

Hledat slovo Halászlé ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halászlé ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Halászlé například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Halászlé? resp. jaký je význam slova Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Mark Messier? Znáte a víte kdo je Hugh Grant? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?