Co je to?
Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je to Uzlina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Uzlina

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.


Co je to Uzlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Uzlina se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, slovo, význam pojmu, popis, definice, pojem, přesný význam, co znamená, termín, přesný výraz, formulace, názvosloví, Uzlina, odborný výraz, význam, informace


Pojem Uzlina je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Uzlina? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mízní uzlina nebo také lymfatická uzlina (lat. nodus lymphaticus) je orgán lymfatického systému obratlovců. Mízní uzliny jsou součástí mízního oběhu a navazují funkčně na mízní cévy. V mízních uzlinách dochází k vychytávání cizorodých látek a antigenů.

Více informací o slovu Uzlina doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Uzlina ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Uzlina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Uzlina na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Uzlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Uzlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Uzlina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzlina například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Uzlina? resp. co označuje slovo Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Manažer? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Uzlina v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.