Co je to?
Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je to Uzlina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Uzlina

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.


Co je to Uzlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Uzlina patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, terminus technicus, význam, co to je, termín, přesný význam, přesný výraz, lexikon, popis, informace, formulace, Lékařství, heslo, Uzlina, definice, slovník, význam slova


Pojem Uzlina je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Uzlina ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uzlina ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Uzlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Uzlina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Uzlina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Uzlina ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzlina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Uzlina? resp. jaký je význam slova Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Tkadlec? Znáte a víte kdo je Lumen? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Uzlina i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.