Co je to?
Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je to Uzlina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Uzlina

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.


Co je to Uzlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Uzlina? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Uzlina je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, Lékařství, definice pojmu, definice, terminus technicus, význam, vysvětlení, formulace, přesný význam, informace, přesný výraz, lexikon, pojem, heslo, Lékařství, co to je, co je to Uzlina?, wiki


Pojem Uzlina je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Uzlina

Vyhledat heslo Uzlina na Google.cz

Najít pojem Uzlina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Uzlina ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Uzlina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Uzlina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uzlina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzlina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Uzlina? resp. co znamená výraz Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Lumen? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.