Co je to?
Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je to Uzlina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Uzlina?

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.


Co je to Uzlina? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Uzlina sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Uzlina je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, synonymum, co znamená, přesný výraz, slovo, slovník, vysvětlení, informace, lexikon, odborný výraz, definice, přesný význam, wiki, formulace, co je to Uzlina?, terminologie, definice pojmu, význam slova


Pojem Uzlina je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Uzlina? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mízní uzlina nebo také lymfatická uzlina (lat. nodus lymphaticus) je orgán lymfatického systému obratlovců. Mízní uzliny jsou součástí mízního oběhu a navazují funkčně na mízní cévy. V mízních uzlinách dochází k vychytávání cizorodých látek a antigenů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uzlina ve Wikimedia Commons

Najít pojem Uzlina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Uzlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Uzlina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Uzlina na Google.cz

Vyhledat výraz Uzlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzlina například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Uzlina? resp. co přesně znamená slovo Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Milena Dvorská? Znáte a víte kdo je Josef Suchánek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.