Co je to?
Definice výrazu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Co je Uzlina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Uzlina?

Uzlina je součástí mízního oběhu a slouží k zachycování cizorodých látek. Uzliny se napojují na lymfatické cévy a mohou být i ve větších shlucích, například v podpaží, v tříslech, na krku nebo v břiše.
Uzlina v systému funguje jako filtrace, míza se v ní čistí. Pokud je v ní shromážděno více cizorodých látek, aktivuje se a zvětšuje. V uzlině se mohou tvořit nádory a růst zde dále.


Co je to Uzlina? Význam slova, termín, Definice výrazu Uzlina. Co znamená odborný pojem Uzlina z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Uzlina? se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Uzlina je v sekci lékařství

Klíčová slova: heslo, popis, Uzlina, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, informace, terminologie, přesný význam, co je to Uzlina?, pojem, odborné názvosloví, wiki, formulace, definice, přesný výraz, lékařství, co znamená


Pojem Uzlina je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Uzlina?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mízní uzlina nebo také lymfatická uzlina (lat. nodus lymphaticus) je orgán lymfatického systému obratlovců. Mízní uzliny jsou součástí mízního oběhu a navazují funkčně na mízní cévy. V mízních uzlinách dochází k vychytávání cizorodých látek a antigenů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Uzlina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Uzlina ve Wikislovníku

Hledat termín Uzlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Uzlina na Youtube

Zkusit najít slovo Uzlina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Uzlina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzlina například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Uzlina? resp. co to je Uzlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Uzlina, odpověď na dotaz co je to Uzlina?. Víte např. kdo to je Gabriela Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Květa Fialová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Uzlina i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.