Co je to?
Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Co to je Ganglion? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ganglion?

Nervová uzlina tvořená shlukem nervových buněk se nazývá ganglion. U většiny živočišných druhů tvoří centrální nervovou soustavu právě ganglion. U specifických druhů živočichů se gangliony vůbec nevytváří, mezi nejznámější patří žahavci.
Pokud se zaměříme na lidské tělo, pak se jako ganglia pojmenovávají svazky nervových buněk v periferní nervové soustavě. Mohou se vyskytovat ve stěnách orgánů nebo ve vazivovém pouzdru.


Co je to Ganglion? Význam slova, termín, Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ganglion doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ganglion se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, co to je, názvosloví, terminologie, formulace, synonymum, termín, přesný význam, slovník, význam slova, Lékařství, význam pojmu, heslo, lexikon, význam, definice, vysvětlení


Pojem Ganglion je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Ganglion

Zkusit najít pojem Ganglion ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ganglion ve Wikislovníku

Hledat výraz Ganglion ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Ganglion ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ganglion ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ganglion na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganglion například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ganglion? resp. jaká je definice slova Ganglion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ganglion, odpověď na dotaz co je to Ganglion?. Víte např. kdo to je Justin Timberlake? Znáte a víte kdo je Žid? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.