Co je to?
Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Co to je Ganglion? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ganglion?

Nervová uzlina tvořená shlukem nervových buněk se nazývá ganglion. U většiny živočišných druhů tvoří centrální nervovou soustavu právě ganglion. U specifických druhů živočichů se gangliony vůbec nevytváří, mezi nejznámější patří žahavci.
Pokud se zaměříme na lidské tělo, pak se jako ganglia pojmenovávají svazky nervových buněk v periferní nervové soustavě. Mohou se vyskytovat ve stěnách orgánů nebo ve vazivovém pouzdru.


Co je to Ganglion? Význam slova, termín, Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ganglion s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ganglion je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Ganglion?, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, Lékařství, slovník, wiki, pojem, definice pojmu, Lékařství, termín, co znamená, heslo, odborný výraz, formulace, vysvětlení, slovo


Pojem Ganglion je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ganglion lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Ganglion ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ganglion ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ganglion ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ganglion ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ganglion na Google.cz

Hledat videa s názvem Ganglion na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganglion například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ganglion? resp. co to je Ganglion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ganglion, odpověď na dotaz co je to Ganglion?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Žid? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.