Co je to?
Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Co to je Ganglion? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ganglion?

Nervová uzlina tvořená shlukem nervových buněk se nazývá ganglion. U většiny živočišných druhů tvoří centrální nervovou soustavu právě ganglion. U specifických druhů živočichů se gangliony vůbec nevytváří, mezi nejznámější patří žahavci.
Pokud se zaměříme na lidské tělo, pak se jako ganglia pojmenovávají svazky nervových buněk v periferní nervové soustavě. Mohou se vyskytovat ve stěnách orgánů nebo ve vazivovém pouzdru.


Co je to Ganglion? Význam slova, termín, Definice výrazu Ganglion. Co znamená odborný pojem Ganglion z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ganglion patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, informace, termín, co je to Ganglion?, názvosloví, význam, popis, synonymum, co znamená, co to je, pojem, vysvětlení, terminologie, lexikon, slovo, význam pojmu, definice, přesný výraz


Pojem Ganglion je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Ganglion ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ganglion ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ganglion ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ganglion ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ganglion ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ganglion ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ganglion například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ganglion? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ganglion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ganglion, odpověď na dotaz co je to Ganglion?. Víte např. kdo to je Daniel Stach? Znáte a víte kdo je Žid? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.