Co je to?
Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Casus belli?

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Casus belli patří do kategorie Latina

Klíčová slova: přesný význam, význam, Latina, slovník, formulace, heslo, informace, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, význam slova, lexikon, Latina, vysvětlení, Casus belli, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem


Pojem Casus belli je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Casus belli

Hledat slovo Casus belli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Casus belli ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Casus belli ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Casus belli ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Casus belli ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Casus belli? resp. co přesně označuje termín Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Komparzista? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.