Co je to?
Definice výrazu, termínu Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Casus belli

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Casus belli s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Casus belli se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: význam, heslo, co znamená, pojem, přesný význam, latina, popis, názvosloví, slovník, terminus technicus, wiki, synonymum, odborný výraz, Casus belli, definice, definice pojmu, přesný výraz, termín


Pojem Casus belli je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Casus belli? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Casus belli je latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Casus belli ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Casus belli ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Casus belli ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Casus belli ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Casus belli na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Casus belli? resp. co znamená slovo Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Jakub Nvota? Znáte a víte kdo je Albert Černý? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.