Co je to?
Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Casus belli

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Casus belli můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Casus belli je v kategorii Latina

Klíčová slova: význam, lexikon, pojem, vysvětlení, definice, odborný výraz, terminologie, Casus belli, názvosloví, definice pojmu, heslo, slovník, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, informace


Pojem Casus belli je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Casus belli?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Casus belli je latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Casus belli ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Casus belli na Google.cz

Hledat slovo Casus belli ve vyhledávači Qwant

Najít termín Casus belli ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Casus belli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Casus belli ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Casus belli? resp. co je to Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Teplouš? Znáte a víte kdo je Josef Klíma? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.