Co je to?
Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Co znamená termín Casus belli? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Casus belli se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: co znamená, wiki, terminologie, formulace, definice, popis, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, co je to Casus belli?, informace, odborné názvosloví, názvosloví, Casus belli, přesný význam, co to je, význam, termín


Pojem Casus belli je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Casus belli ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Casus belli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Casus belli ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Casus belli ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Casus belli ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Casus belli? resp. co znamená výraz Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je Vojtěch Filip? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Casus belli hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.