Co je to?
Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Casus belli?

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Casus belli s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Casus belli patří do kategorie Latina

Klíčová slova: přesný význam, Latina, odborný výraz, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný výraz, definice, heslo, terminologie, názvosloví, popis, formulace, definice pojmu, co je to Casus belli?, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Casus belli je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Casus belli můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Casus belli je latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Casus belli ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Casus belli na Google.cz

Zkusit najít slovo Casus belli ve Wikizdrojích

Najít pojem Casus belli ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Najít heslo Casus belli ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Casus belli? resp. co vlastně znamená slovo Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Josef Kokta? Znáte a víte kdo je Pizda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.