Co je to?
Definice odborného termínu, slova Casus belli. Co znamená pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je Casus belli? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Casus belli?

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Casus belli. Co znamená pojem Casus belli z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Casus belli sdílet s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Casus belli patří do sekce latina

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, slovo, slovník, Casus belli, přesný význam, latina, co znamená, význam slova, wiki, latina, co to je, odborný výraz, co je to Casus belli?, definice pojmu, termín, význam, terminologie


Pojem Casus belli je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Casus belli? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Casus belli je latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války.

Více informací o slovu Casus belli doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Casus belli ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Casus belli ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Casus belli na Google obrázcích

Hledat heslo Casus belli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Casus belli ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Casus belli? resp. co znamená výraz Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Jiří Štrébl? Znáte a víte kdo je Stephen King? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.