Co je to?
Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Co je to Casus belli? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Casus belli

Casus belli je pojmenování převzaté z latiny. Patří do oblasti mezinárodního práva. Je využíváno pro nazvání události, konfliktu či nějaké skutečnosti, která postačuje k tomu, aby byla vyhlášena válka. Může se jednat o nejrůznější důvody, mnohé z nich ani nemusejí být pravé.
Casus belli bývá často používán jako pojmenování tzv. operací pod falešnou vlajkou, kdy útočník zaútočí na své vlastní cíle proto, aby měl záminku pro rozpoutání válečného konfliktu.


Co je to Casus belli? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Casus belli. Co znamená odborný pojem Casus belli z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Casus belli je v sekci latina

Klíčová slova: slovník, názvosloví, wiki, Casus belli, terminus technicus, odborný výraz, slovo, co znamená, přesný význam, termín, lexikon, latina, informace, co to je, popis, odborné názvosloví, synonymum, co je to Casus belli?


Pojem Casus belli je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Casus belli? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Casus belli je latinský výraz z mezinárodního práva, který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Casus belli ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Casus belli ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Casus belli na Youtube

Zkusit najít výraz Casus belli ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Casus belli ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Casus belli ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Casus belli například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Casus belli? resp. co se přesně ukrývá za slovem Casus belli? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Casus belli, odpověď na dotaz co je to Casus belli?. Víte např. kdo to je Darebák? Znáte a víte kdo je Eskymák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Casus belli i v jiných kategoriích (než latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.