Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trvalé bydliště. Co znamená pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Co je to Trvalé bydliště? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trvalé bydliště

Trvalé bydliště je označení místa, kde určitá osoba bydlí, kde se natrvalo zdržuje. Jedná se o právní pojem a má především evidenční charakter. Trvalé bydliště je definováno v občanském zákoníku. Bydliště je místo, kde se člověk zdržuje z vlastní vůle a trvale, kde má domov a rodinu.
Svou definici má tento pojem i v evropském kontextu. Zde se jedná o místo, kde člověk žije a bydlí. Tuto adresu využívají nejrůznější veřejné orgány, například sociální úřady.


Co je to Trvalé bydliště? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trvalé bydliště. Co znamená pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Trvalé bydliště můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trvalé bydliště je v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, co to je, přesný výraz, Právo, slovník, terminologie, wiki, Právo, slovo, význam, lexikon, přesný význam, informace, heslo, co znamená, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Trvalé bydliště je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trvalé bydliště ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Trvalé bydliště na Google.cz

Hledat slovo Trvalé bydliště ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Trvalé bydliště ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Trvalé bydliště na Youtube

Zkusit najít termín Trvalé bydliště ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Trvalé bydliště například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Trvalé bydliště? resp. jaká je definice slova Trvalé bydliště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trvalé bydliště, odpověď na dotaz co je to Trvalé bydliště?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Čmaňa? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.