Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trvalé bydliště. Co znamená odborný pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Co je to Trvalé bydliště? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trvalé bydliště

Trvalé bydliště je označení místa, kde určitá osoba bydlí, kde se natrvalo zdržuje. Jedná se o právní pojem a má především evidenční charakter. Trvalé bydliště je definováno v občanském zákoníku. Bydliště je místo, kde se člověk zdržuje z vlastní vůle a trvale, kde má domov a rodinu.
Svou definici má tento pojem i v evropském kontextu. Zde se jedná o místo, kde člověk žije a bydlí. Tuto adresu využívají nejrůznější veřejné orgány, například sociální úřady.


Co je to Trvalé bydliště? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trvalé bydliště. Co znamená odborný pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Trvalé bydliště s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Trvalé bydliště je v kategorii právo

Klíčová slova: význam slova, lexikon, názvosloví, právo, co znamená, Trvalé bydliště, slovník, synonymum, co to je, význam pojmu, přesný význam, termín, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, definice


Pojem Trvalé bydliště je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Trvalé bydliště na Youtube

Hledat výraz Trvalé bydliště ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Trvalé bydliště ve Wikislovníku

Najít pojem Trvalé bydliště ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Trvalé bydliště na Google.cz

Hledat slovo Trvalé bydliště ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Trvalé bydliště například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Trvalé bydliště? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Trvalé bydliště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trvalé bydliště, odpověď na dotaz co je to Trvalé bydliště?. Víte např. kdo to je Elf? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Trvalé bydliště hledat i v jiných kategoriích (než právo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.