Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trvalé bydliště. Co znamená pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Co je to Trvalé bydliště? Význam slova

Co znamená termín Trvalé bydliště? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Trvalé bydliště je označení místa, kde určitá osoba bydlí, kde se natrvalo zdržuje. Jedná se o právní pojem a má především evidenční charakter. Trvalé bydliště je definováno v občanském zákoníku. Bydliště je místo, kde se člověk zdržuje z vlastní vůle a trvale, kde má domov a rodinu.
Svou definici má tento pojem i v evropském kontextu. Zde se jedná o místo, kde člověk žije a bydlí. Tuto adresu využívají nejrůznější veřejné orgány, například sociální úřady.


Co je to Trvalé bydliště? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trvalé bydliště. Co znamená pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trvalé bydliště se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, heslo, pojem, slovo, slovník, přesný výraz, wiki, lexikon, názvosloví, popis, Právo, vysvětlení, terminologie, Právo, význam pojmu, co znamená, definice, odborné názvosloví


Pojem Trvalé bydliště je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Trvalé bydliště ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trvalé bydliště ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Trvalé bydliště ve Wikipedii

Hledat termín Trvalé bydliště ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Trvalé bydliště ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Trvalé bydliště na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trvalé bydliště například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Trvalé bydliště? resp. jaký je význam pojmu Trvalé bydliště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trvalé bydliště, odpověď na dotaz co je to Trvalé bydliště?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Plynař? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Trvalé bydliště hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.