Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trvalé bydliště. Co znamená odborný pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Co je Trvalé bydliště?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Trvalé bydliště?

Trvalé bydliště je označení místa, kde určitá osoba bydlí, kde se natrvalo zdržuje. Jedná se o právní pojem a má především evidenční charakter. Trvalé bydliště je definováno v občanském zákoníku. Bydliště je místo, kde se člověk zdržuje z vlastní vůle a trvale, kde má domov a rodinu.
Svou definici má tento pojem i v evropském kontextu. Zde se jedná o místo, kde člověk žije a bydlí. Tuto adresu využívají nejrůznější veřejné orgány, například sociální úřady.


Co je to Trvalé bydliště? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trvalé bydliště. Co znamená odborný pojem Trvalé bydliště z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Trvalé bydliště? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Trvalé bydliště je v kategorii právo

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Trvalé bydliště?, terminus technicus, slovo, co to je, význam, Trvalé bydliště, formulace, odborné názvosloví, co znamená, pojem, synonymum, slovník, terminologie, význam pojmu, význam slova, názvosloví, odborný výraz


Pojem Trvalé bydliště je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Trvalé bydliště na Google obrázcích

Zkusit najít Trvalé bydliště ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Trvalé bydliště na Youtube

Najít termín Trvalé bydliště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Trvalé bydliště ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trvalé bydliště ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trvalé bydliště například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Trvalé bydliště? resp. jaký je přesný význam slova Trvalé bydliště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trvalé bydliště, odpověď na dotaz co je to Trvalé bydliště?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Etymolog? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Trvalé bydliště i v jiné části webu než je kategorie právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, trvalé bydliště, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.