Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.
SSD disky můžeme rozdělit na externí a interní. Interní podle rozměrů a použitého rozhraní na SATA 3,5 2,5 nebo 1,8 palcové; interní SSD do M.2 nebo U.2 slotu. Nejvýznamnější výrobci SSD disků jsou společnosti Samsung, Kingston, Intel, Crucial, SanDisk, Corsair a Western Digital.


Co je to SSD disk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (SSD disk) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo SSD disk patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, informace, význam, přesný výraz, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, wiki, význam pojmu, pojem, definice pojmu, význam slova, terminologie, SSD disk, popis, definice, termín, co je to SSD disk?


Pojem SSD disk je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSD disk? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

SanDisk SSD X110

2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay
2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu SSD disk lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SSD disk ve Wikimedia Commons

Hledat výraz SSD disk na Google.cz

Najít pojem SSD disk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín SSD disk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem SSD disk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo SSD disk ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SSD disk například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je SSD disk? resp. co se vlastně skrývá pod slovem SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Nefritový císař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.