Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co to je SSD disk? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.
SSD disky můžeme rozdělit na externí a interní. Interní podle rozměrů a použitého rozhraní na SATA 3,5 2,5 nebo 1,8 palcové; interní SSD do M.2 nebo U.2 slotu. Nejvýznamnější výrobci SSD disků jsou společnosti Samsung, Kingston, Intel, Crucial, SanDisk, Corsair a Western Digital.


Co je to SSD disk? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu SSD disk? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín SSD disk patří do sekce hardware

Klíčová slova: hardware, heslo, wiki, přesný výraz, popis, co je to SSD disk?, hardware, odborný výraz, význam, význam pojmu, význam slova, definice, informace, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, formulace, slovo


Pojem SSD disk je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSD disk? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

SanDisk SSD X110

2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay
2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo SSD disk na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SSD disk ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo SSD disk ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo SSD disk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi SSD disk ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz SSD disk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SSD disk například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená SSD disk? resp. jaký je přesný význam slova SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Náměstek? Znáte a víte kdo je Mindža? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.