Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu SSD disk?

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.
SSD disky můžeme rozdělit na externí a interní. Interní podle rozměrů a použitého rozhraní na SATA 3,5 2,5 nebo 1,8 palcové; interní SSD do M.2 nebo U.2 slotu. Nejvýznamnější výrobci SSD disků jsou společnosti Samsung, Kingston, Intel, Crucial, SanDisk, Corsair a Western Digital.


Co je to SSD disk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova SSD disk můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SSD disk je v sekci Hardware

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, význam, pojem, co je to SSD disk?, vysvětlení, Hardware, odborné názvosloví, co to je, co znamená, popis, informace, význam pojmu, formulace, SSD disk, terminologie, slovník, Hardware


Pojem SSD disk je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSD disk? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

SanDisk SSD X110

2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay
2,5 palcový SSD pevný disk SanDisk X110 s kapacitou 256 GB. Autor: pagefact, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu SSD disk v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SSD disk ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz SSD disk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo SSD disk na Google.cz

Najít slovo SSD disk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem SSD disk na Youtube

Hledat slovo SSD disk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SSD disk například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo SSD disk? resp. co označuje slovo SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Hardware. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.