Co je to?
Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Co je to SSD disk? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova SSD disk

SSD disk je alternativa k magnetickému pevnému disku (HDD). Název je zkratkou z Solid-state drive. SSD disk neobsahuje pohyblivé mechanické části a má díky tomu nižší spotřebu energie než klasické harddisky. SSD disky jsou také méně hlučné, umožňují vyšší přenosovou rychlost a mají kratší přístupovou dobu. Jsou také odolnější proti otřesům, ale zatím jsou dražší a mají většinou kratší životnost (danou omezeným počtem zápisů) než klasické harddisky.


Co je to SSD disk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SSD disk. Co znamená pojem SSD disk z kategorie Hardware?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu SSD disk? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SSD disk je v kategorii Hardware

Klíčová slova: synonymum, formulace, význam, terminus technicus, definice, názvosloví, SSD disk, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, co znamená, odborné názvosloví, Hardware, informace, Hardware, odborný výraz, terminologie, wiki


Pojem SSD disk je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SSD disk? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solid-state drive (zkratka SSD) je v informačních technologiích typ datového média, které na rozdíl od magnetických pevných disků neobsahuje pohyblivé mechanické části a má mnohem nižší spotřebu elektrické energie. SSD emuluje (napodobuje) rozhraní používané pro pevné disky (typicky SATA), aby je mohl snadno nahradit.

Pro více informací o heslu SSD disk zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo SSD disk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo SSD disk ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem SSD disk na Youtube

Zkusit najít výraz SSD disk ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SSD disk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz SSD disk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SSD disk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to SSD disk? resp. co znamená výraz SSD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSD disk, odpověď na dotaz co je to SSD disk?. Víte např. kdo to je Puškař? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín SSD disk hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.