Co je to?
Odborný výraz, definice slova Omeprazol. Co znamená slovo Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co je Omeprazol?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Omeprazol?

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.


Co je to Omeprazol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Omeprazol. Co znamená slovo Omeprazol z kategorie Lékařství?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Omeprazol s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Omeprazol patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: termín, význam slova, význam, definice pojmu, synonymum, pojem, co znamená, názvosloví, odborný výraz, slovník, lékařství, lékařství, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, Omeprazol, popis, terminologie


Pojem Omeprazol je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Omeprazol? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Více informací o pojmu Omeprazol lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Omeprazol na Google obrázcích

Zkusit najít termín Omeprazol ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Omeprazol ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Omeprazol ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Omeprazol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Omeprazol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Omeprazol například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Omeprazol? resp. co to je Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Honoré de Balzac? Znáte a víte kdo je David Krejčí? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?