Co je to?
Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co to je Omeprazol? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Omeprazol?

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.


Co je to Omeprazol? Význam slova, termín, Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Omeprazol? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Omeprazol je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, terminologie, wiki, význam slova, informace, formulace, Lékařství, Lékařství, co znamená, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Omeprazol?, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, lexikon


Pojem Omeprazol je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Omeprazol? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Omeprazol na Google.cz

Hledat slovo Omeprazol ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Omeprazol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Omeprazol ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Omeprazol ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Omeprazol na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Omeprazol například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Omeprazol? resp. jaká je definice termínu Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Jiří Baťa? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?