Co je to?
Výraz, termín, definice slova Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co je Omeprazol? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Omeprazol?

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.


Co je to Omeprazol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Omeprazol můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Omeprazol je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, informace, význam, synonymum, lékařství, co znamená, lexikon, lékařství, vysvětlení, wiki, přesný význam, heslo, formulace, slovo


Pojem Omeprazol je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Omeprazol?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Omeprazol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Omeprazol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Omeprazol ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Omeprazol ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Omeprazol ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Omeprazol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Omeprazol například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Omeprazol? resp. co přesně znamená slovo Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Andělíčkářka? Znáte a víte kdo je Tomáš Plekanec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?