Co je to?
Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Co to je Omeprazol? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Omeprazol?

Omeprazol patří do skupiny léků, které snižují množství žaludeční kyseliny, působí tedy proti překyselení žaludku. Díky omeprazolu se žaludeční kyselina nedostane do žaludku a žaludeční kyselost se sníží.
Léky s omeprazolem se využívají všude tam, kde úspěšné léčbě brání právě vylučování žaludeční kyseliny, tedy např. u onemocnění žaludečních vředů, pálení žáhy, zánětů jícnu, žaludečních infekcí a dalších.


Co je to Omeprazol? Význam slova, termín, Definice výrazu Omeprazol. Co znamená odborný pojem Omeprazol z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Omeprazol patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: synonymum, definice, lexikon, wiki, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, co to je, odborný výraz, význam slova, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, význam, informace, slovník, přesný význam, pojem


Pojem Omeprazol je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Omeprazol? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omeprazol je inhibitor protonové pumpy používaný při poruchách trávení: žaludečních vředech, gastroezofageálním refluxu, gastrointestinálním refluxu, dyspepsii, laryngofaryngeálním refluxu a Zollinger–Ellisonově syndromu.

Pro více informací o heslu Omeprazol zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Omeprazol na Youtube

Hledat heslo Omeprazol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Omeprazol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Omeprazol ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Omeprazol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Omeprazol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Omeprazol například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Omeprazol? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Omeprazol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omeprazol, odpověď na dotaz co je to Omeprazol?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Jiří Baťa? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Omeprazol i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?