Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Elektromagnetická indukce?

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Elektromagnetická indukce patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: přesný význam, informace, vysvětlení, termín, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, fyzika, význam, Elektromagnetická indukce, popis, co znamená, co je to Elektromagnetická indukce?, přesný výraz, slovo, co to je, heslo, terminologie


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektromagnetická indukce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Elektromagnetická indukce je jev, při kterém ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí Ui a indukovaného proudu v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, tj. důsledkem umístění vodiče v nestacionárním magnetickém poli.
Velikost indukovaného napětí závisí na velikosti změny magnetického pole a rychlosti této změny.
Napětí a proud, které vznikají při elektromagnetické indukci, nazýváme indukované. Elektromagnetická indukce se využívá například v indukčních vařičích.

Jiné informační zdroje o pojmu Elektromagnetická indukce

Zkusit najít heslo Elektromagnetická indukce na Google.cz

Hledat videa s názvem Elektromagnetická indukce na Youtube

Najít slovo Elektromagnetická indukce ve Wikizdrojích

Zkusit najít Elektromagnetická indukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Elektromagnetická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Elektromagnetická indukce? resp. jaký je význam slova Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Playmate? Znáte a víte kdo je Post Malone? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Elektromagnetická indukce i v jiné kategorii než v fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.