Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elektromagnetická indukce

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Elektromagnetická indukce? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: terminologie, co znamená, význam slova, co to je, definice pojmu, Fyzika, Elektromagnetická indukce, slovník, význam pojmu, názvosloví, synonymum, co je to Elektromagnetická indukce?, odborný výraz, terminus technicus, popis, informace, definice, termín


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Elektromagnetická indukce?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektromagnetická indukce je jev, při kterém ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí Ui a indukovaného proudu v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, tj. důsledkem umístění vodiče v nestacionárním magnetickém poli.
Velikost indukovaného napětí závisí na velikosti změny magnetického pole a rychlosti této změny.
Napětí a proud, které vznikají při elektromagnetické indukci, nazýváme indukované. Elektromagnetická indukce se využívá například v indukčních vařičích.

Více informací o slovu Elektromagnetická indukce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Elektromagnetická indukce ve Wikizdrojích

Najít termín Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Elektromagnetická indukce na Google.cz

Najít pojem Elektromagnetická indukce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Elektromagnetická indukce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elektromagnetická indukce? resp. co je to Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Homofob? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Elektromagnetická indukce hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.