Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elektromagnetická indukce

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Elektromagnetická indukce můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elektromagnetická indukce je v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, formulace, význam pojmu, wiki, terminus technicus, synonymum, termín, Fyzika, názvosloví, slovo, přesný výraz, heslo, Fyzika, vysvětlení, informace, co je to Elektromagnetická indukce?, pojem, odborné názvosloví


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Elektromagnetická indukce píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektromagnetická indukce je jev, při kterém ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí Ui a indukovaného proudu v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, tj. důsledkem umístění vodiče v nestacionárním magnetickém poli.
Velikost indukovaného napětí závisí na velikosti změny magnetického pole a rychlosti této změny.
Napětí a proud, které vznikají při elektromagnetické indukci, nazýváme indukované. Elektromagnetická indukce se využívá například v indukčních vařičích.

Jiné informační zdroje o pojmu Elektromagnetická indukce

Zkusit najít heslo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Yandex

Najít termín Elektromagnetická indukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Elektromagnetická indukce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektromagnetická indukce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Elektromagnetická indukce na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Elektromagnetická indukce? resp. co přesně znamená slovo Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Kastelán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.