Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elektromagnetická indukce

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Elektromagnetická indukce) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elektromagnetická indukce patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: co to je, význam slova, pojem, terminus technicus, význam, slovo, co znamená, lexikon, termín, formulace, vysvětlení, odborné názvosloví, Elektromagnetická indukce, terminologie, wiki, definice, Fyzika, co je to Elektromagnetická indukce?


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Elektromagnetická indukce dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektromagnetická indukce je jev, při kterém ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí Ui a indukovaného proudu v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, tj. důsledkem umístění vodiče v nestacionárním magnetickém poli.
Velikost indukovaného napětí závisí na velikosti změny magnetického pole a rychlosti této změny.
Napětí a proud, které vznikají při elektromagnetické indukci, nazýváme indukované. Elektromagnetická indukce se využívá například v indukčních vařičích.

Pro další informace o termínu Elektromagnetická indukce zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Elektromagnetická indukce ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Elektromagnetická indukce na Google.cz

Hledat videa s názvem Elektromagnetická indukce na Youtube

Hledat termín Elektromagnetická indukce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Elektromagnetická indukce? resp. jaký je význam pojmu Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Sociální pracovník? Znáte a víte kdo je Kastelán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.