Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Elektromagnetická indukce

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, Fyzika, odborné názvosloví, co je to Elektromagnetická indukce?, slovo, synonymum, formulace, odborný výraz, přesný význam, Fyzika, Elektromagnetická indukce, co znamená, definice pojmu, termín, přesný výraz, heslo, informace, lexikon


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektromagnetická indukce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Elektromagnetická indukce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Elektromagnetická indukce? resp. co znamená slovo Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Kastelán? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.