Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elektromagnetická indukce

Elektromagnetická indukce je jev s širokým praktickým využitím. Základem elektromagnetické indukce je vodič, ve kterém dojde ke vzniku elektromotorického napětí.
Časovou změnou magnetického indukčního toku vznikne indukovaný proud. K časové změně dochází umístěním vodiče v nestacionárním magnetickém poli. Na velikosti a rychlosti změny závisí velikost indukovaného napětí. Takto vzniklé napětí i proud se nazývají indukované.


Co je to Elektromagnetická indukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektromagnetická indukce. Co znamená odborný pojem Elektromagnetická indukce z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Elektromagnetická indukce s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Elektromagnetická indukce se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: co to je, co znamená, terminologie, formulace, fyzika, vysvětlení, terminus technicus, pojem, význam, slovník, slovo, význam pojmu, co je to Elektromagnetická indukce?, přesný výraz, názvosloví, synonymum, přesný význam, informace


Pojem Elektromagnetická indukce je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Elektromagnetická indukce píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Elektromagnetická indukce je jev, při kterém ve vodiči dochází ke vzniku indukovaného elektromotorického napětí Ui a indukovaného proudu v důsledku časové změny magnetického indukčního toku, tj. důsledkem umístění vodiče v nestacionárním magnetickém poli.
Velikost indukovaného napětí závisí na velikosti změny magnetického pole a rychlosti této změny.
Napětí a proud, které vznikají při elektromagnetické indukci, nazýváme indukované. Elektromagnetická indukce se využívá například v indukčních vařičích.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Elektromagnetická indukce na Youtube

Zkusit najít heslo Elektromagnetická indukce ve Wikislovníku

Najít výraz Elektromagnetická indukce ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Elektromagnetická indukce ve Wikizdrojích

Najít slovo Elektromagnetická indukce na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektromagnetická indukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektromagnetická indukce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Elektromagnetická indukce? resp. jaká je definice termínu Elektromagnetická indukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektromagnetická indukce, odpověď na dotaz co je to Elektromagnetická indukce?. Víte např. kdo to je Adrian Jastraban? Znáte a víte kdo je Martin Chodúr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Elektromagnetická indukce v jiné sekci než fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.