Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pandemická únava. Co znamená odborný pojem Pandemická únava z kategorie Lékařství?

Co je to Pandemická únava? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pandemická únava?

Pandemická únava je pojmenování pro stav únavy, který je důsledkem pandemie. Velká část společnosti ztrácí naději ve zlepšení a také motivaci k dodržování opatření, která byla doporučena proti šíření pandemie. Nemoc se tak může dále šířit. Tato demotivace může probíhat celosvětově, protože boj s pandemií je vždy dlouhodobý a týká se většiny států světa. Pandemická únava se v populaci může dostat až na hodnotu překračující 50%.
Jde o reakci člověka na dlouhodobě trvající stres, omezení a každodenní strach z onemocnění sebe nebo blízkých a také z nejisté budoucnosti. Lidé trpí úzkostí, pocity smutku a bezvýchodnosti, depresemi až vyhořením, zdravotními problémy jako jsou vysoký krevní tlak, zrychlený tep srdce nebo problémy se spaním. Pandemickou únavu ovlivňují také informace, které mohou být rozporuplné, nedostatečné nebo zavádějící. Ty často vedou společně s únavou ke zhoršení pozornosti, což výrazně ovlivňuje pracovní výkony a oblast bezpečnosti v běžném i profesním životě.


Co je to Pandemická únava? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pandemická únava. Co znamená odborný pojem Pandemická únava z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Pandemická únava můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pandemická únava je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, slovník, co to je, terminus technicus, odborný výraz, termín, definice, Pandemická únava, vysvětlení, terminologie, pojem, informace, přesný výraz, lexikon, význam slova, názvosloví, lékařství, lékařství


Pojem Pandemická únava je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pandemická únava? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pandemická únava je označení pro stav, kdy část populace ztrácí motivaci k dodržování doporučených opatření proti dalšímu šíření pandemie; to pak může přispívat k dalšímu šíření nemoci. Pandemická únava je zaznamenána i během pandemie covidu-19 v roce 2020 a 2021, kdy podle některých odborníků přispěla k rychlému šíření pandemie v Evropě i jinde.
Únava z pandemie může být spojena s pocity psychického nebo fyzického vyčerpání, frustrací, pocity smutku, úzkosti nebo vyhoření, případně depresemi. Má psychické příčiny, zejména delší dobu trvající stres. Podle Světové zdravotnické organizace může v některých případech míra přítomnosti pandemické únavy v populaci dosáhnout až 60 procent.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pandemická únava ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pandemická únava ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Pandemická únava ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Pandemická únava na Google.cz

Zkusit najít slovo Pandemická únava ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pandemická únava ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemická únava například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pandemická únava? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pandemická únava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemická únava, odpověď na dotaz co je to Pandemická únava?. Víte např. kdo to je Elvis Presley? Znáte a víte kdo je Krampus? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pandemická únava v jiné sekci než lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.