Co je to?
Definice výrazu, termínu Pandemická únava. Co znamená odborný pojem Pandemická únava z kategorie Lékařství?

Co je to Pandemická únava? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pandemická únava?

Pandemická únava je pojmenování pro stav únavy, který je důsledkem pandemie. Velká část společnosti ztrácí naději ve zlepšení a také motivaci k dodržování opatření, která byla doporučena proti šíření pandemie. Nemoc se tak může dále šířit. Tato demotivace může probíhat celosvětově, protože boj s pandemií je vždy dlouhodobý a týká se většiny států světa. Pandemická únava se v populaci může dostat až na hodnotu překračující 50%.
Jde o reakci člověka na dlouhodobě trvající stres, omezení a každodenní strach z onemocnění sebe nebo blízkých a také z nejisté budoucnosti. Lidé trpí úzkostí, pocity smutku a bezvýchodnosti, depresemi až vyhořením, zdravotními problémy jako jsou vysoký krevní tlak, zrychlený tep srdce nebo problémy se spaním. Pandemickou únavu ovlivňují také informace, které mohou být rozporuplné, nedostatečné nebo zavádějící. Ty často vedou společně s únavou ke zhoršení pozornosti, což výrazně ovlivňuje pracovní výkony a oblast bezpečnosti v běžném i profesním životě.


Co je to Pandemická únava? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pandemická únava. Co znamená odborný pojem Pandemická únava z kategorie Lékařství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pandemická únava sdílejte se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pandemická únava je v kategorii lékařství

Klíčová slova: popis, názvosloví, lékařství, co to je, slovo, definice pojmu, informace, termín, odborné názvosloví, wiki, význam slova, Pandemická únava, definice, synonymum, co je to Pandemická únava?, formulace, lékařství, slovník


Pojem Pandemická únava je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pandemická únava dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pandemická únava je označení pro stav, kdy část populace ztrácí motivaci k dodržování doporučených opatření proti dalšímu šíření pandemie; to pak může přispívat k dalšímu šíření nemoci. Pandemická únava je zaznamenána i během pandemie covidu-19 v roce 2020 a 2021, kdy podle některých odborníků přispěla k rychlému šíření pandemie v Evropě i jinde.
Únava z pandemie může být spojena s pocity psychického nebo fyzického vyčerpání, frustrací, pocity smutku, úzkosti nebo vyhoření, případně depresemi. Má psychické příčiny, zejména delší dobu trvající stres. Podle Světové zdravotnické organizace může v některých případech míra přítomnosti pandemické únavy v populaci dosáhnout až 60 procent.

Hledejte pojem Pandemická únava v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pandemická únava ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Pandemická únava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pandemická únava ve Wikizdrojích

Najít pojem Pandemická únava ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pandemická únava ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Pandemická únava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pandemická únava například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pandemická únava? resp. jaký je význam pojmu Pandemická únava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pandemická únava, odpověď na dotaz co je to Pandemická únava?. Víte např. kdo to je Ája Vrzáňová? Znáte a víte kdo je Marek Taclík? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.