Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genius loci. Co znamená pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co je Genius loci?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Genius loci

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.

Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Genius loci. Co znamená pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Genius loci se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: formulace, lexikon, definice, kultura, heslo, kultura, vysvětlení, přesný výraz, slovo, význam slova, význam, odborné názvosloví, Genius loci, co znamená, co to je, co je to Genius loci?, pojem, přesný význam


Pojem Genius loci je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genius loci? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Další informační zdroje o slovu Genius loci

Zkusit najít pojem Genius loci ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Genius loci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Genius loci ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Genius loci na Google.cz

Vyhledat slovo Genius loci ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Genius loci ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teďka už zajisté víte co znamená Genius loci? resp. co vlastně znamená slovo Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Rozhodce? Znáte a víte kdo je Pohan? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Genius loci hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.