Co je to?
Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co to je Genius loci? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Genius loci?

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.


Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Genius loci je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, vysvětlení, slovník, definice, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, co je to Genius loci?, pojem, Genius loci, popis, lexikon, význam slova, heslo, Kultura, co znamená


Pojem Genius loci je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genius loci? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Genius loci na Google.cz

Hledat pojem Genius loci ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Genius loci ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Genius loci ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Genius loci na Youtube

Najít výraz Genius loci ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Genius loci? resp. co vlastně znamená slovo Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Genius loci hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.