Co je to?
Výraz, termín, definice slova Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co je to Genius loci? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Genius loci?

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.

Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Genius loci? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Genius loci patří do sekce kultura

Klíčová slova: terminologie, význam slova, definice, termín, co to je, heslo, Genius loci, význam pojmu, slovník, informace, vysvětlení, co znamená, přesný význam, názvosloví, význam, definice pojmu, slovo, co je to Genius loci?


Pojem Genius loci je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genius loci? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Genius loci ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Genius loci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Genius loci ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Genius loci na Google.cz

Vyhledat pojem Genius loci ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Genius loci ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Genius loci? resp. co se přesně ukrývá za slovem Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Dula? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.