Co je to?
Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co je Genius loci? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Genius loci

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.

Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Genius loci je v sekci kultura

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, popis, Genius loci, kultura, pojem, kultura, odborný výraz, lexikon, termín, význam slova, terminus technicus, formulace, význam pojmu, informace, wiki, odborné názvosloví, co je to Genius loci?


Pojem Genius loci je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genius loci? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Genius loci ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Genius loci ve Wikizdrojích

Hledat pojem Genius loci ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Genius loci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genius loci ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genius loci ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Genius loci? resp. jaká je definice slova Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Joni Mitchell? Znáte a víte kdo je Pohan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Genius loci hledat i v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.