Co je to?
Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co to je Genius loci? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Genius loci?

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.


Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Genius loci s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Genius loci patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: Genius loci, odborný výraz, pojem, slovo, Kultura, co je to Genius loci?, heslo, informace, význam, wiki, přesný význam, definice pojmu, slovník, lexikon, synonymum, co znamená, popis, Kultura


Pojem Genius loci je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genius loci? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Další informační zdroje o slovu Genius loci

Hledat videa s názvem Genius loci na Youtube

Vyhledat heslo Genius loci ve Wikislovníku

Najít heslo Genius loci ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Genius loci ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genius loci ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Genius loci ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Genius loci? resp. co znamená slovo Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Kustod? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.