Co je to?
Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Co to je Genius loci? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Genius loci

Genius loci patří mezi mnohá latinská sousloví, která se do dnešních dob používají a neztratila význam. Využívá se jako slovní spojení s významem "duch místa". Pokud nás nějaké místo okouzlí, pak můžeme tento výraz použít. To samé platí v případě specifické atmosféry určitého místa.
Tento výraz také označuje ducha či bůžka v římské mytologii, který ochraňoval určité místo. Tento bůžek se často zobrazoval jako had nebo postava s rohem hojnosti.

Co je to Genius loci? Význam slova, termín, Definice výrazu Genius loci. Co znamená odborný pojem Genius loci z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Genius loci můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Genius loci je v kategorii Kultura

Klíčová slova: vysvětlení, Kultura, slovník, co to je, wiki, heslo, pojem, synonymum, význam pojmu, co znamená, odborné názvosloví, termín, názvosloví, lexikon, význam slova, definice pojmu, popis, definice


Pojem Genius loci je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genius loci? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Genius loci je latinské slovní spojení znamenající „duch místa“.

V římské mytologii byl genius loci duch či bůžek, ochraňující určité místo, často býval zobrazován jako had nebo jako postava s rohem hojnosti. V dnešním slovníku má však tento obrat spíš význam specifické atmosféry dané oblasti, než jakési místní ochraňující síly. (Např: Genius loci, duch tohoto místa, převzal nad událostmi svou moc.)

Jiné zdroje informací o pojmu Genius loci

Zkusit najít termín Genius loci ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Genius loci na Google.cz

Najít termín Genius loci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Genius loci ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genius loci ve Wikimedia Commons

Najít výraz Genius loci ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Genius loci například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Genius loci? resp. co vlastně znamená slovo Genius loci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genius loci, odpověď na dotaz co je to Genius loci?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Dula? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.