Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hibernace. Co znamená pojem Hibernace z kategorie Různé?

Co je Hibernace?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hibernace

Hibernace neboli zimní spánek je jev, který se vyskytuje u řady savců a je způsobem, jak přečkat nepříznivé zimní období. Zvíře utlumí svoje fyziologické potřeby, nepřijímá potravu a zimu stráví ukryté. Aktivní začne být opět na jaře. Zimní spánek se dělí na pravý a nepravý (např. u medvědů).

Co je to Hibernace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hibernace. Co znamená pojem Hibernace z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hibernace s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hibernace se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: wiki, terminologie, různé, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, popis, Hibernace, definice, odborný výraz, heslo, formulace, slovník, význam slova, přesný význam, různé


Pojem Hibernace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hibernace píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hibernace, též hybernace, česky zimní spánek, je specifická reakce živočichů na zimní období, kteří v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů (projevující se především snížení tělesné teploty) přečkávají ve vhodném úkrytu, zvaném hibernakulum, nepříznivé zimní období. Je známý např. u netopýrů, ježků, křečků, plchů nebo syslů. V lékařství se termín používá i pro označení stavu nízké teploty (podchlazení) pacienta (může jít jak o symptom, tak o cílený léčebný prostředek). Kromě něj existuje i nepravý zimní spánek, kdy zvířata zůstávají neaktivní v úkrytu, ale jejich teplota se nesnižuje, a občas se z tohoto stavu probouzejí a vycházejí ven. Takto přečkávají zimu např. jezevci nebo medvědi.

Hledejte pojem Hibernace v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Hibernace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hibernace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hibernace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Hibernace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hibernace na Google.cz

Vyhledat termín Hibernace na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hibernace například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Hibernace? resp. co znamená výraz Hibernace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hibernace, odpověď na dotaz co je to Hibernace?. Víte např. kdo to je Helena Růžičková? Znáte a víte kdo je Dráteník? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.