Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rakije. Co znamená odborný pojem Rakije z kategorie Nápoje?

Co je to Rakije? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rakije

Rakije nebo rakija je ovocná pálenka jihovýchodního původu. Mnohé země ji považují za národní poklad. Samotný název však pravděpodobně pochází z turečtiny, kde se slovem raki označuje poslední fáze celého procesu destilace. Navíc se její výroba a konzumace nejvíc rozšířila v dobách balkánsko-tureckých válek. K Turkům se však rakije dostala od slovanského obyvatelstva jihovýchodu Evropy. Jednou ze zemí, kde je rakije historicky doma, je Bulharsko, kde rakiji popíjeli právě vojáci. Rakije se vyrábí z různých druhů ovoce, jak ve velkém, tak doma. Snad nejoblíbenější je rakije z hroznového vína. Obvykle slouží jako aperitiv a přikusuje se k ní naložená zelenina nebo trochu salátu.
Za národní nápoj je považována také v Chorvatsku, Srbsku, Makedonii, Albánii, Černé Hoře a dalších zemích. Kvalitní rakije musí být vyráběna z kvalitního ovoce, někdy se přidávají o byliny nebo jiné přísady. Ovce se nechá zkvasit a potom se destiluje. Výsledná pálenka může mít až 60% alkoholu, v prodeji jsou však většinou rakije čtyřicetiprocentní.


Co je to Rakije? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rakije. Co znamená odborný pojem Rakije z kategorie Nápoje?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rakije sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rakije patří do sekce nápoje

Klíčová slova: význam, slovník, odborný výraz, nápoje, slovo, co je to Rakije?, termín, terminologie, formulace, vysvětlení, terminus technicus, definice, definice pojmu, lexikon, heslo, informace, přesný význam, popis


Pojem Rakije je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rakije?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakije, též rakija, je destilovaný alkoholický nápoj oblíbený zejména v jihovýchodní Evropě. Je všeobecně považována za národní nápoj v Albánii, Bosně a Herzegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Kosovu, Severní Makedonii a v Srbsku.
Vyrábí se destilací zkvašeného ovoce. Mívá obvykle kolem 40 % obsahu alkoholu, avšak rakija pálená podomácku bývá běžně silnější, mezi 50 a 60 %.

Další informační zdroje o slovu Rakije

Zkusit najít heslo Rakije ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Rakije ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rakije ve Wikizdrojích

Zkusit najít Rakije ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Rakije na Google.cz

Vyhledat heslo Rakije ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakije například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rakije? resp. jaká je definice slova Rakije? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakije, odpověď na dotaz co je to Rakije?. Víte např. kdo to je Pavlína Pořízková? Znáte a víte kdo je Svatý Václav? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.