Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakije. Co znamená odborný pojem Rakije z kategorie Nápoje?

Co je Rakije?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rakije

Rakije nebo rakija je ovocná pálenka jihovýchodního původu. Mnohé země ji považují za národní poklad. Samotný název však pravděpodobně pochází z turečtiny, kde se slovem raki označuje poslední fáze celého procesu destilace. Navíc se její výroba a konzumace nejvíc rozšířila v dobách balkánsko-tureckých válek. K Turkům se však rakije dostala od slovanského obyvatelstva jihovýchodu Evropy. Jednou ze zemí, kde je rakije historicky doma, je Bulharsko, kde rakiji popíjeli právě vojáci. Rakije se vyrábí z různých druhů ovoce, jak ve velkém, tak doma. Snad nejoblíbenější je rakije z hroznového vína. Obvykle slouží jako aperitiv a přikusuje se k ní naložená zelenina nebo trochu salátu.
Za národní nápoj je považována také v Chorvatsku, Srbsku, Makedonii, Albánii, Černé Hoře a dalších zemích. Kvalitní rakije musí být vyráběna z kvalitního ovoce, někdy se přidávají o byliny nebo jiné přísady. Ovce se nechá zkvasit a potom se destiluje. Výsledná pálenka může mít až 60% alkoholu, v prodeji jsou však většinou rakije čtyřicetiprocentní.


Co je to Rakije? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakije. Co znamená odborný pojem Rakije z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rakije? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Rakije je v kategorii nápoje

Klíčová slova: formulace, co je to Rakije?, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, termín, význam, přesný význam, co to je, pojem, terminus technicus, terminologie, wiki, odborné názvosloví, Rakije, popis, slovník, nápoje


Pojem Rakije je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rakije? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rakije, též rakija, je destilovaný alkoholický nápoj oblíbený zejména v jihovýchodní Evropě. Je všeobecně považována za národní nápoj v Albánii, Bosně a Herzegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Kosovu, Severní Makedonii a v Srbsku.
Vyrábí se destilací zkvašeného ovoce. Mívá obvykle kolem 40 % obsahu alkoholu, avšak rakija pálená podomácku bývá běžně silnější, mezi 50 a 60 %.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Rakije na Youtube

Zkusit najít termín Rakije ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Rakije na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rakije ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rakije ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Rakije ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakije například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Rakije? resp. co je to Rakije? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakije, odpověď na dotaz co je to Rakije?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Patricia Janečková? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Kokosové pití, rakije, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.