Co je to?
Definice odborného termínu, slova Muškařský prut. Co znamená pojem Muškařský prut z kategorie Nástroje?

Co je to Muškařský prut? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Muškařský prut?

Muškařský prut je jedním z druhů rybářských prutů, se kterým lze lovit výhradně na umělou nástrahu, mušku. Prut je jemnější, lehčí a flexibilnější než klasické rybářské pruty. Předává energii šňůře pro muškaření, a ta pak dokáže umístit lehkou nástrahu i na poměrně vzdálené místo.
Materiálem pro výrobu muškařského prutu jsou lehké nové materiály jako vlákna z grafitu, pryskyřice a kompozity. Tradiční materiály jsou bambus, skelná vlákna, boron a další. Naviják má sedlo umístěné pod rukojetí a očka těsně u blanku prutu. Na prut pak nepůsobí boční rotace. Pruty nesou váhové označení, podle něj se pak volí vhodná šňůra.


Co je to Muškařský prut? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Muškařský prut. Co znamená pojem Muškařský prut z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Muškařský prut? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Muškařský prut je v sekci Nástroje

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, význam, Nástroje, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, informace, co to je, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, Muškařský prut, přesný výraz, lexikon, co je to Muškařský prut?, popis, synonymum


Pojem Muškařský prut je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Muškařský prut? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Muškařský prut je druh rybářského prutu určeného výhradně k muškaření. Jeho úkolem je předat dostatek energie muškařské šňůře, která dopravuje lehkou nástrahu - umělou mušku na místo lovu. Oproti klasickým rybářským prutům je subtilnější konstrukce a jeho použitelnost je významně ovlivněna jeho hmotností a akcí ohybu (flexí) prutu. Moderní muškařské pruty jsou proto vyráběny z lehkých moderních materiálů jako jsou grafitová vlákna, různé kompozity a pryskyřice jako pojiva. Sedlo muškařského navijáku je na rozdíl od klasického rybářského prutu pod rukojetí a očka pro vedení muškařské šňůry jsou blízko u blanku prutu, aby nedocházelo k bočním rotacím prutu. Každý muškařský prut je váhově označen podle typu šňůry pro kterou je určen - mezinárodní značení AFTMA.

Jiné informační zdroje o pojmu Muškařský prut

Hledat výraz Muškařský prut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Muškařský prut na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muškařský prut ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Muškařský prut ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Muškařský prut ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Muškařský prut ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Muškařský prut například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Muškařský prut? resp. co se skrývá pod slovem Muškařský prut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muškařský prut, odpověď na dotaz co je to Muškařský prut?. Víte např. kdo to je Oldřich Mánert? Znáte a víte kdo je Elton John? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.