Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bezúplatný příjem. Co znamená slovo Bezúplatný příjem z kategorie Účetnictví?

Co je Bezúplatný příjem? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bezúplatný příjem

Bezúplatný příjem je název pro ekonomický koncept, který se týká přerozdělování finančních prostředků občanů bez ohledu na jejich příjmy nebo sociální postavení. Jedná se o formu přímého finančního příspěvku, který je poskytován jednotlivcům nebo domácnostem bez poskytování služeb nebo splnění určitých podmínek. Bezúplatný příjem má několik podob, mezi které patří univerzální základní příjem, negativní daně nebo sociální dávky. Univerzální základní příjem je finanční příspěvek poskytovaný každému občanovi, bez ohledu na jeho příjmy, zaměstnání nebo sociální status. Cílem je zajistit základní životní úroveň pro všechny a snížit chudobu a sociální nerovnosti. Tento přístup spočívá v poskytování finančních prostředků jednotlivcům nebo domácnostem, příjem je pod určitým stanoveným minimem. Místo toho, aby tyto osoby zaplatily daně, dostávají od státu příplatek, což může fungovat jako druhý bezúplatný příjem. Stát může poskytovat bezúplatné příjmy formou sociálních dávek, které jsou určeny konkrétním skupinám občanů, jako jsou nezaměstnaní, osoby s nízkými příjmy, invalidní osoby nebo rodiny s dětmi.
Bezúplatný příjem může také přicházet v podobě humanitární pomoci nebo darů poskytovaných jednotlivcům nebo komunitám v nouzi. Cílem bezúplatného příjmu je často zajištění základních potřeb občanů a podpora jejich ekonomické bezpečnosti. Diskuse o bezúplatném příjmu se ve světě a mnohé země zkoumají různé formy tohoto konceptu jako možná opatření k řešení sociálních výzev, zejména v době rychlých ekonomických a technologických změn.


Co je to Bezúplatný příjem? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bezúplatný příjem. Co znamená slovo Bezúplatný příjem z kategorie Účetnictví?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bezúplatný příjem s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Bezúplatný příjem patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: Bezúplatný příjem, co je to Bezúplatný příjem?, popis, odborný výraz, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, slovo, Účetnictví, význam slova, co to je, definice pojmu, heslo, informace, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, přesný význam


Pojem Bezúplatný příjem je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúplatný příjem ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Bezúplatný příjem na Google.cz

Najít termín Bezúplatný příjem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Bezúplatný příjem ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bezúplatný příjem na Youtube

Hledat termín Bezúplatný příjem ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúplatný příjem například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Bezúplatný příjem? resp. jaká je definice termínu Bezúplatný příjem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúplatný příjem, odpověď na dotaz co je to Bezúplatný příjem?. Víte např. kdo to je Valentýna Bečková? Znáte a víte kdo je Filip Gondolán? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.