Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krypta. Co znamená pojem Krypta z kategorie Stavebnictví?

Co je to Krypta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Krypta

Krypta je obecně klenutá kaple, která se nachází v podzemí kostela, chrámu či katedrály a v níž byly pohřbívány významné osoby – panovníci, šlechtici, světci či církevní představitelé. Pojmenování pochází z latiny a řečtiny, kde znamená něco skrytého. Prostor mohli navštěvovat věřící. Původně byli v kryptách pohřbíváni světci, kterým byly budovy zasvěceny.
Krypty jsou známy již od 6. století, od té doby byly nedílnou součástí kostelů. V období gotiky již nebyly časté, v pozdějších dobách vznikaly znovu, ale nebyly již přístupné široké veřejnosti.


Co je to Krypta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krypta. Co znamená pojem Krypta z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Krypta můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krypta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, definice, definice pojmu, pojem, odborný výraz, heslo, význam pojmu, význam slova, slovo, co je to Krypta?, význam, synonymum, informace, přesný význam, formulace, lexikon, wiki, odborné názvosloví


Pojem Krypta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Krypta zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Krypta na Google.cz

Vyhledat výraz Krypta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krypta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Krypta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krypta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Krypta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Krypta například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Krypta? resp. co vlastně znamená slovo Krypta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krypta, odpověď na dotaz co je to Krypta?. Víte např. kdo to je Diana Kalashová? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.