Co je to?
Výraz, termín, definice slova Run na banku. Co znamená odborný pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Co je to Run na banku? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Run na banku

Run na banku znamená v překladu běh na banku. Jde o situaci, ve které již nemají vlastníci vkladů důvěru v solventnost banky, a proto se snaží co nejrychleji vybrat své úspory. Tento hromadný výběr pak vede k finančním potížím nebo až k bankrotu banky. Banka v takové situaci nemůže všechny žadatele uspokojit, takže následuje její krach.
Obranou proti runu na banku může být pojištění vkladů, dohled, pozastavení výběrů, regulace nebo vnější záchranné půjčky.


Co je to Run na banku? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Run na banku. Co znamená odborný pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Run na banku patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: pojem, ekonomie, termín, význam, význam slova, slovník, odborný výraz, slovo, ekonomie, přesný výraz, odborné názvosloví, Run na banku, popis, synonymum, heslo, informace, význam pojmu, názvosloví


Pojem Run na banku je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Run na banku? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Run na banku [ran na banku] (doslova česky „běh“ na banku) je situace, kdy vkladatelé ztratí důvěru v banku, protože si myslí, že je nebo se brzy stane insolventní, a začnou hromadně vybírat svoje vklady. Run vyvolaný nesprávnými informacemi může vést k bankrotu i do té doby bezproblémové banky, protože banka s částečnými rezervami nikdy nemůže vyplatit všechny vklady. Jedná se o druh sebenaplňující předpovědi.

Pro další informace o termínu Run na banku zkuste tyto odkazy

Najít pojem Run na banku ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Run na banku ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Run na banku ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Run na banku ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Run na banku ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Run na banku ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Run na banku například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Run na banku? resp. jaký je význam pojmu Run na banku? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Run na banku, odpověď na dotaz co je to Run na banku?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Čarodejnice? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.