Co je to?
Odborný výraz, definice slova Run na banku. Co znamená pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Co je to Run na banku? Význam slova

Co znamená termín Run na banku? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Run na banku znamená v překladu běh na banku. Jde o situaci, ve které již nemají vlastníci vkladů důvěru v solventnost banky, a proto se snaží co nejrychleji vybrat své úspory. Tento hromadný výběr pak vede k finančním potížím nebo až k bankrotu banky. Banka v takové situaci nemůže všechny žadatele uspokojit, takže následuje její krach.
Obranou proti runu na banku může být pojištění vkladů, dohled, pozastavení výběrů, regulace nebo vnější záchranné půjčky.


Odborný výraz, definice slova Run na banku. Co znamená pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Run na banku sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Run na banku patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: význam, co je to Run na banku?, slovník, pojem, definice, Run na banku, wiki, slovo, heslo, názvosloví, terminus technicus, termín, terminologie, definice pojmu, přesný význam, lexikon, co to je, vysvětlení


Pojem Run na banku je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Run na banku? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Run na banku [ran na banku] (doslova česky „běh“ na banku) je situace, kdy vkladatelé ztratí důvěru v banku, protože si myslí, že je nebo se brzy stane insolventní, a začnou hromadně vybírat svoje vklady. Run vyvolaný nesprávnými informacemi může vést k bankrotu i do té doby bezproblémové banky, protože banka s částečnými rezervami nikdy nemůže vyplatit všechny vklady. Jedná se o druh sebenaplňující předpovědi.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Run na banku ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Run na banku na Youtube

Hledat pojem Run na banku ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Run na banku ve Wikizdrojích

Najít heslo Run na banku ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Run na banku ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Run na banku například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Run na banku? resp. co znamená výraz Run na banku? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Run na banku, odpověď na dotaz co je to Run na banku?. Víte např. kdo to je Andrea Bocelli? Znáte a víte kdo je Mrzout? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Run na banku hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.