Co je to?
Odborný výraz, definice slova Run na banku. Co znamená pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Co je to Run na banku? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Run na banku?

Run na banku znamená v překladu běh na banku. Jde o situaci, ve které již nemají vlastníci vkladů důvěru v solventnost banky, a proto se snaží co nejrychleji vybrat své úspory. Tento hromadný výběr pak vede k finančním potížím nebo až k bankrotu banky. Banka v takové situaci nemůže všechny žadatele uspokojit, takže následuje její krach.
Obranou proti runu na banku může být pojištění vkladů, dohled, pozastavení výběrů, regulace nebo vnější záchranné půjčky.


Odborný výraz, definice slova Run na banku. Co znamená pojem Run na banku z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Run na banku sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Run na banku je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, slovník, Ekonomie, informace, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, synonymum, slovo, vysvětlení, heslo, popis, co znamená, odborný výraz, wiki, definice pojmu


Pojem Run na banku je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Run na banku? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Run na banku [ran na banku] (doslova česky „běh“ na banku) je situace, kdy vkladatelé ztratí důvěru v banku, protože si myslí, že je nebo se brzy stane insolventní, a začnou hromadně vybírat svoje vklady. Run vyvolaný nesprávnými informacemi může vést k bankrotu i do té doby bezproblémové banky, protože banka s částečnými rezervami nikdy nemůže vyplatit všechny vklady. Jedná se o druh sebenaplňující předpovědi.

Pro více informací o heslu Run na banku zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Run na banku ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Run na banku ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Run na banku ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Run na banku ve Wikimedia Commons

Najít heslo Run na banku ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Run na banku ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Run na banku například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Run na banku? resp. co se přesně ukrývá za slovem Run na banku? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Run na banku, odpověď na dotaz co je to Run na banku?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Mrzout? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Run na banku i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.