Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Co je to Lombardní sazba? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lombardní sazba?

Lombardní sazba je sazba, která je účtována obchodním bankám při půjčce financí od centrální banky za zástavu cenných papírů. Vyjadřuje se v procentech a s její pomocí banka reguluje oběh peněz.
Pokud se lombardní sazba zvýší, dochází ke zdražování peněz a omezení půjček. Při jejím snížení pak výše půjček narůstá.


Co je to Lombardní sazba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lombardní sazba patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, popis, slovník, lexikon, význam, co je to Lombardní sazba?, vysvětlení, definice pojmu, pojem, co znamená, termín, odborné názvosloví, slovo, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, wiki, význam slova


Pojem Lombardní sazba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Lombardní sazba dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lombardní sazba je procentuální sazba, za kterou si obchodní banky mohou půjčit u centrální banky peníze oproti zástavě cenných papírů (dříve lombardní úvěr; dnes se tato operace nazývá marginální zápůjční facilita). Centrální banka díky této sazbě může regulovat oběh peněz. Zvýšením lombardní sazby dochází ke zdražení peněz a banky si půjčují méně. Taková monetární politika banky se pak označuje jako restriktivní. Opakem je její snížení, při kterém jde o expanzivní politiku.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Lombardní sazba na Youtube

Najít slovo Lombardní sazba ve Wikislovníku

Najít termín Lombardní sazba ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Lombardní sazba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Lombardní sazba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Lombardní sazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní sazba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lombardní sazba? resp. co je to Lombardní sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní sazba, odpověď na dotaz co je to Lombardní sazba?. Víte např. kdo to je Pedofil? Znáte a víte kdo je Prozaik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?