Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Co je to Lombardní sazba? Význam slova

Co znamená termín Lombardní sazba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lombardní sazba je sazba, která je účtována obchodním bankám při půjčce financí od centrální banky za zástavu cenných papírů. Vyjadřuje se v procentech a s její pomocí banka reguluje oběh peněz.
Pokud se lombardní sazba zvýší, dochází ke zdražování peněz a omezení půjček. Při jejím snížení pak výše půjček narůstá.


Co je to Lombardní sazba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lombardní sazba se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, názvosloví, heslo, pojem, co je to Lombardní sazba?, význam, Ekonomie, slovník, přesný výraz, popis, Lombardní sazba, význam pojmu, slovo, význam slova, synonymum, termín, formulace


Pojem Lombardní sazba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lombardní sazba můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lombardní sazba je procentuální sazba, za kterou si obchodní banky mohou půjčit u centrální banky peníze oproti zástavě cenných papírů (dříve lombardní úvěr; dnes se tato operace nazývá marginální zápůjční facilita). Centrální banka díky této sazbě může regulovat oběh peněz. Zvýšením lombardní sazby dochází ke zdražení peněz a banky si půjčují méně. Taková monetární politika banky se pak označuje jako restriktivní. Opakem je její snížení, při kterém jde o expanzivní politiku.

Další informační zdroje o slovu Lombardní sazba

Hledat výraz Lombardní sazba ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lombardní sazba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lombardní sazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lombardní sazba ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lombardní sazba na Youtube

Vyhledat výraz Lombardní sazba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní sazba například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lombardní sazba? resp. jaká je definice termínu Lombardní sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní sazba, odpověď na dotaz co je to Lombardní sazba?. Víte např. kdo to je Markéta Irglová? Znáte a víte kdo je Prozaik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?