Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Co je to Lombardní sazba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lombardní sazba

Lombardní sazba je sazba, která je účtována obchodním bankám při půjčce financí od centrální banky za zástavu cenných papírů. Vyjadřuje se v procentech a s její pomocí banka reguluje oběh peněz.
Pokud se lombardní sazba zvýší, dochází ke zdražování peněz a omezení půjček. Při jejím snížení pak výše půjček narůstá.


Co je to Lombardní sazba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lombardní sazba. Co znamená pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lombardní sazba s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lombardní sazba patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: význam, informace, terminologie, odborný výraz, synonymum, slovník, co to je, termín, lexikon, slovo, definice, přesný význam, co znamená, wiki, význam slova, Ekonomie, Lombardní sazba, Ekonomie


Pojem Lombardní sazba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lombardní sazba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lombardní sazba je procentuální sazba, za kterou si obchodní banky mohou půjčit u centrální banky peníze oproti zástavě cenných papírů (dříve lombardní úvěr; dnes se tato operace nazývá marginální zápůjční facilita). Centrální banka díky této sazbě může regulovat oběh peněz. Zvýšením lombardní sazby dochází ke zdražení peněz a banky si půjčují méně. Taková monetární politika banky se pak označuje jako restriktivní. Opakem je její snížení, při kterém jde o expanzivní politiku.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lombardní sazba ve Wikimedia Commons

Najít pojem Lombardní sazba ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Lombardní sazba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Lombardní sazba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Lombardní sazba ve Wikislovníku

Hledat slovo Lombardní sazba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní sazba například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lombardní sazba? resp. co vlastně znamená slovo Lombardní sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní sazba, odpověď na dotaz co je to Lombardní sazba?. Víte např. kdo to je Archanděl? Znáte a víte kdo je Petr Robejšek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?