Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lombardní sazba. Co znamená odborný pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Co je to Lombardní sazba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lombardní sazba?

Lombardní sazba je sazba, která je účtována obchodním bankám při půjčce financí od centrální banky za zástavu cenných papírů. Vyjadřuje se v procentech a s její pomocí banka reguluje oběh peněz.
Pokud se lombardní sazba zvýší, dochází ke zdražování peněz a omezení půjček. Při jejím snížení pak výše půjček narůstá.


Co je to Lombardní sazba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lombardní sazba. Co znamená odborný pojem Lombardní sazba z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lombardní sazba sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Lombardní sazba patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, termín, co znamená, slovník, odborný výraz, přesný význam, heslo, wiki, slovo, ekonomie, definice, názvosloví, definice pojmu, formulace, význam, co to je, Lombardní sazba


Pojem Lombardní sazba je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lombardní sazba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lombardní sazba je procentuální sazba, za kterou si obchodní banky mohou půjčit u centrální banky peníze oproti zástavě cenných papírů (dříve lombardní úvěr; dnes se tato operace nazývá marginální zápůjční facilita). Centrální banka díky této sazbě může regulovat oběh peněz. Zvýšením lombardní sazby dochází ke zdražení peněz a banky si půjčují méně. Taková monetární politika banky se pak označuje jako restriktivní. Opakem je její snížení, při kterém jde o expanzivní politiku.

Více informací o slovu Lombardní sazba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Lombardní sazba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Lombardní sazba ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lombardní sazba na Youtube

Zkusit najít termín Lombardní sazba na Google.cz

Najít slovo Lombardní sazba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lombardní sazba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní sazba například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Lombardní sazba? resp. jaký je přesný význam slova Lombardní sazba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní sazba, odpověď na dotaz co je to Lombardní sazba?. Víte např. kdo to je Michael Faraday? Znáte a víte kdo je Jaroslava Panýrková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?