Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Co je to Koroze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Koroze?

Koroze je pojem označující vzájemnou reakci mezi určitým materiálem a prostředím. Toto vzájemné ovlivňování je samovolné a jeho důsledkem bývá znehodnocení materiálu. Korodují především kovy, ale koroze postihuje i jiné materiály. Proces koroze mění vzhled materiálu nebo způsobuje rozpad.
Podle způsobu vzniku se může jednat o korozi chemickou nebo fyzikálně chemickou, podle prostředí bývá koroze rozdělována na atmosférickou, korozi v půdě, v kapalinách nebo plynech. Nejčastějším druhem koroze je koroze atmosférická.


Co je to Koroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Koroze s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koroze se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: informace, definice pojmu, synonymum, co je to Koroze?, heslo, definice, Chemie, co to je, lexikon, co znamená, formulace, wiki, slovo, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, Koroze, pojem


Pojem Koroze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koroze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Může probíhat v plynech, v kapalinách, ale i v zeminách či různých chemických látkách, které jsou s materiálem ve styku. Toto rozrušování se může projevovat rozdílně; od změny vzhledu až po úplný rozpad celistvosti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Koroze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Koroze ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Koroze na Youtube

Hledat heslo Koroze ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koroze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Koroze ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Koroze například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Koroze? resp. co se skrývá pod slovem Koroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koroze, odpověď na dotaz co je to Koroze?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Hejhula? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.