Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Co je to Koroze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Koroze

Koroze je pojem označující vzájemnou reakci mezi určitým materiálem a prostředím. Toto vzájemné ovlivňování je samovolné a jeho důsledkem bývá znehodnocení materiálu. Korodují především kovy, ale koroze postihuje i jiné materiály. Proces koroze mění vzhled materiálu nebo způsobuje rozpad.
Podle způsobu vzniku se může jednat o korozi chemickou nebo fyzikálně chemickou, podle prostředí bývá koroze rozdělována na atmosférickou, korozi v půdě, v kapalinách nebo plynech. Nejčastějším druhem koroze je koroze atmosférická.


Co je to Koroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Koroze) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koroze patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: terminologie, synonymum, odborný výraz, co to je, termín, terminus technicus, vysvětlení, slovník, odborné názvosloví, význam slova, Chemie, definice pojmu, co je to Koroze?, wiki, pojem, slovo, formulace, význam


Pojem Koroze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koroze? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Může probíhat v plynech, v kapalinách, ale i v zeminách či různých chemických látkách, které jsou s materiálem ve styku. Toto rozrušování se může projevovat rozdílně; od změny vzhledu až po úplný rozpad celistvosti.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koroze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Koroze ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koroze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Koroze ve Wikislovníku

Najít slovo Koroze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Koroze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Koroze například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Koroze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Koroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koroze, odpověď na dotaz co je to Koroze?. Víte např. kdo to je Biochemik? Znáte a víte kdo je Pupkáč? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Koroze hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.