Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Co je to Koroze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Koroze?

Koroze je pojem označující vzájemnou reakci mezi určitým materiálem a prostředím. Toto vzájemné ovlivňování je samovolné a jeho důsledkem bývá znehodnocení materiálu. Korodují především kovy, ale koroze postihuje i jiné materiály. Proces koroze mění vzhled materiálu nebo způsobuje rozpad.
Podle způsobu vzniku se může jednat o korozi chemickou nebo fyzikálně chemickou, podle prostředí bývá koroze rozdělována na atmosférickou, korozi v půdě, v kapalinách nebo plynech. Nejčastějším druhem koroze je koroze atmosférická.


Co je to Koroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Koroze? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Koroze je v sekci Chemie

Klíčová slova: co znamená, popis, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, Chemie, vysvětlení, slovo, formulace, co to je, přesný výraz, odborný výraz, význam, synonymum, terminologie, wiki, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Koroze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Koroze?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Může probíhat v plynech, v kapalinách, ale i v zeminách či různých chemických látkách, které jsou s materiálem ve styku. Toto rozrušování se může projevovat rozdílně; od změny vzhledu až po úplný rozpad celistvosti.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Koroze ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koroze ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Koroze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Koroze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Koroze ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Koroze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koroze například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Koroze? resp. co znamená výraz Koroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koroze, odpověď na dotaz co je to Koroze?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Ostuda? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.