Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Co je to Koroze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Koroze

Koroze je pojem označující vzájemnou reakci mezi určitým materiálem a prostředím. Toto vzájemné ovlivňování je samovolné a jeho důsledkem bývá znehodnocení materiálu. Korodují především kovy, ale koroze postihuje i jiné materiály. Proces koroze mění vzhled materiálu nebo způsobuje rozpad.
Podle způsobu vzniku se může jednat o korozi chemickou nebo fyzikálně chemickou, podle prostředí bývá koroze rozdělována na atmosférickou, korozi v půdě, v kapalinách nebo plynech. Nejčastějším druhem koroze je koroze atmosférická.


Co je to Koroze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koroze. Co znamená odborný pojem Koroze z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Koroze sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koroze patří do sekce Chemie

Klíčová slova: lexikon, slovo, názvosloví, přesný význam, termín, terminus technicus, popis, wiki, Koroze, odborné názvosloví, význam slova, definice pojmu, pojem, Chemie, slovník, odborný výraz, synonymum, co je to Koroze?


Pojem Koroze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koroze? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koroze je samovolné, postupné rozrušení kovů či nekovových organických i anorganických materiálů (např. hornin či plastů) vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředím. Může probíhat v plynech, v kapalinách, ale i v zeminách či různých chemických látkách, které jsou s materiálem ve styku. Toto rozrušování se může projevovat rozdílně; od změny vzhledu až po úplný rozpad celistvosti.

Pro více informací o heslu Koroze zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Koroze ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koroze ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Koroze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Koroze ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Koroze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Koroze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Koroze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Koroze? resp. jaký je význam slova Koroze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koroze, odpověď na dotaz co je to Koroze?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Ostuda? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Koroze hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.