Co je to?
Odborný výraz, definice slova Myrta. Co znamená pojem Myrta z kategorie Rostliny?

Co je to Myrta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Myrta?

Myrta je název stálezelené rostliny, která se stala symbolem lásky a štěstí a má zvláštní úlohu na svatbách. Latinský název této keřovité rostliny je Myrtus communis čili myrta obecná. Má velké množství drobných tuhých lístků tmavě zelené barvy. Květy jsou malé a bílé, plod je tmavě modrá bobule. Původní vlastí myrty je Středomoří. Zde může dosáhnout výšky až 5 metrů, v našich chladnějších podmínkách však dorůstá pouze do výšky jednoho metru.
Nesnese chladnější podnebí, proto se pěstuje hlavně jako hrnková rostlina. Pokud však nebude mít dost světla, nepokvete. Přesazení vyžaduje jedno za tři roky a na jaře je vhodné zastřihnout výhony. Zalévat se musí opatrně, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Myrtu je možno rozmnožovat semínky nebo vrcholovými řízky. Ochranu rostlině zajistí včasné postřiky, které jsou prevencí před molicemi, puklicemi, mšicemi či houbovitou skvrnitostí. Pokud myrtě v důsledku nižších teplot opadají listy a rostlina neumrzla, obrazí na jaře znovu.


Co je to Myrta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Myrta. Co znamená pojem Myrta z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Myrta sdílejte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Myrta je v kategorii rostliny

Klíčová slova: názvosloví, formulace, odborné názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, lexikon, význam, definice pojmu, co znamená, slovo, terminus technicus, terminologie, co je to Myrta?, pojem, definice, odborný výraz, co to je


Pojem Myrta je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myrta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myrta obecná je zdrojem vonných silic používaných zejména v parfumerii a v některých zemích je pěstována na plantážích. Plody se používají také jako koření. Je to oblíbený okrasný keř, ceněný pro úhledné sytě zelené listy a pohledné bílé květy. V podmínkách střední Evropy se pěstuje jako balkonová, případně pokojová rostlina. Snítky myrty se tradičně používají při svatbách. V Indii se myrta používá v tradiční medicíně jako antiseptikum, při respiračních onemocněních, zánětech močových cest a proti parazitům. V Turecku a jižním Rusku se používá kůra a kořeny myrty k vydělávání kůží. Dřevo je značně tvrdé a má pěknou strukturu.
Tradiční využití myrty obecné má dlouhou historii. Ve starověkém Řecku a Římě měla tato aromatická rostlina mnohostranné využití. Je rovněž zmíněna na několika místech v Bibli. Na Sahaře používají Tuaregové listy místního druhu Myrtus nivellei při průjmech, kapavce a zevně při dermatózách. Účinné látky jsou u tohoto druhu odlišné než u myrty obecné. Medicínské studie prokázaly antimykotický a protizánětlivý účinek vonného oleje z této rostliny.

Pro další informace o termínu Myrta zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Myrta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Myrta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Myrta ve Wikislovníku

Hledat pojem Myrta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Myrta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myrta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Myrta? resp. jaká je definice slova Myrta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrta, odpověď na dotaz co je to Myrta?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Makléř? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Myrta hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.