Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myrta. Co znamená odborný pojem Myrta z kategorie Rostliny?

Co je Myrta?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Myrta?

Myrta je název stálezelené rostliny, která se stala symbolem lásky a štěstí a má zvláštní úlohu na svatbách. Latinský název této keřovité rostliny je Myrtus communis čili myrta obecná. Má velké množství drobných tuhých lístků tmavě zelené barvy. Květy jsou malé a bílé, plod je tmavě modrá bobule. Původní vlastí myrty je Středomoří. Zde může dosáhnout výšky až 5 metrů, v našich chladnějších podmínkách však dorůstá pouze do výšky jednoho metru.
Nesnese chladnější podnebí, proto se pěstuje hlavně jako hrnková rostlina. Pokud však nebude mít dost světla, nepokvete. Přesazení vyžaduje jedno za tři roky a na jaře je vhodné zastřihnout výhony. Zalévat se musí opatrně, aby nedošlo k uhnívání kořenů. Myrtu je možno rozmnožovat semínky nebo vrcholovými řízky. Ochranu rostlině zajistí včasné postřiky, které jsou prevencí před molicemi, puklicemi, mšicemi či houbovitou skvrnitostí. Pokud myrtě v důsledku nižších teplot opadají listy a rostlina neumrzla, obrazí na jaře znovu.


Co je to Myrta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Myrta. Co znamená odborný pojem Myrta z kategorie Rostliny?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Myrta sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Myrta je v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, pojem, terminus technicus, význam slova, wiki, rostliny, odborné názvosloví, definice pojmu, terminologie, přesný význam, rostliny, popis, termín, definice, co znamená, odborný výraz, formulace


Pojem Myrta je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Myrta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Myrta obecná je zdrojem vonných silic používaných zejména v parfumerii a v některých zemích je pěstována na plantážích. Plody se používají také jako koření. Je to oblíbený okrasný keř, ceněný pro úhledné sytě zelené listy a pohledné bílé květy. V podmínkách střední Evropy se pěstuje jako balkonová, případně pokojová rostlina. Snítky myrty se tradičně používají při svatbách. V Indii se myrta používá v tradiční medicíně jako antiseptikum, při respiračních onemocněních, zánětech močových cest a proti parazitům. V Turecku a jižním Rusku se používá kůra a kořeny myrty k vydělávání kůží. Dřevo je značně tvrdé a má pěknou strukturu.
Tradiční využití myrty obecné má dlouhou historii. Ve starověkém Řecku a Římě měla tato aromatická rostlina mnohostranné využití. Je rovněž zmíněna na několika místech v Bibli. Na Sahaře používají Tuaregové listy místního druhu Myrtus nivellei při průjmech, kapavce a zevně při dermatózách. Účinné látky jsou u tohoto druhu odlišné než u myrty obecné. Medicínské studie prokázaly antimykotický a protizánětlivý účinek vonného oleje z této rostliny.

Jiné informační zdroje o pojmu Myrta

Zkusit najít pojem Myrta ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Myrta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Myrta na Youtube

Najít termín Myrta ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Myrta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Myrta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Myrta například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Myrta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Myrta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrta, odpověď na dotaz co je to Myrta?. Víte např. kdo to je Arborista? Znáte a víte kdo je Maroš Kramár? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Myrta i v jiné sekci než v rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, dekorace květ, myrta, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.