Co je to?
Odborný výraz, definice slova Euromajdan. Co znamená slovo Euromajdan z kategorie Politika?

Co je Euromajdan? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Euromajdan?

Euromajdan je označení pro masové demonstrace, které probíhaly na Ukrajině od listopadu 2013 až do února následujícího roku. Tyto demonstrace docílily vzniku prozatímní vlády a svržení proruského prezidenta Viktora Janukovyče. 20. listopadu 2013 pozastavila vláda v čele s premiérem Mykolou Azarovem přípravu k podepsání Ukrajinsko-evropské asociační dohody. Hned následujícího dne začaly masové protesty. Ty byly v několika případech potlačeny násilným způsobem. Protesty probíhaly na různých místech, ty nejzávažnější na kyjevském Náměstí Nezávislosti, nazývaném Majdan. Odtud pochází název Euromajdan čili Evropské náměstí. Poté došlo k převratu a nastolení prozatímní vlády Arsenije Jaceňuka.
Ruská federace na tyto změny zareagovala anexí Krymu a ozbrojeným konfliktem na východě Ukrajiny. Tyto zásahy a narušování územní celistvosti jiného státu, porušení suverenity i mezinárodních smluv Rusko obhajovalo svými bezpečnostními zájmy a ochranou obyvatel Ukrajiny., kteří jsou ruskojazyční a čelili údajnému útlaku. Euromajdan je součástí vývoje Ukrajiny a jejího směřování na západ.


Co je to Euromajdan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Euromajdan. Co znamená slovo Euromajdan z kategorie Politika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Euromajdan patří do kategorie politika

Klíčová slova: co znamená, formulace, Euromajdan, synonymum, pojem, odborný výraz, informace, heslo, význam, slovo, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, politika, odborné názvosloví, politika, co je to Euromajdan?, přesný výraz


Pojem Euromajdan je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Euromajdan zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Euromajdan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Euromajdan na Google.cz

Vyhledat slovo Euromajdan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euromajdan ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Euromajdan ve Wikipedii

Hledat výraz Euromajdan ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Euromajdan například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Euromajdan? resp. co znamená slovo Euromajdan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euromajdan, odpověď na dotaz co je to Euromajdan?. Víte např. kdo to je Atentátník? Znáte a víte kdo je Armand Duplantis? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.