Co je to?
Definice odborného termínu, slova Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co je to Achillova pata? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Achillova pata?

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Achillova pata) můžete sdílet s jinými lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Achillova pata patří do kategorie různé

Klíčová slova: různé, přesný výraz, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, popis, vysvětlení, wiki, pojem, slovník, informace, co je to Achillova pata?, co znamená, definice, význam pojmu, různé, definice pojmu, názvosloví


Pojem Achillova pata je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Achillova pata?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Více informací o slovu Achillova pata doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Achillova pata ve Wikimedia Commons

Najít pojem Achillova pata ve Wikislovníku

Vyhledat termín Achillova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Achillova pata ve Wikizdrojích

Najít výraz Achillova pata ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Achillova pata? resp. co znamená Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Steve Ballmer? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než různé. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.