Co je to?
Definice odborného termínu, slova Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co je Achillova pata?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Achillova pata

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Achillova pata patří do sekce různé

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, popis, co je to Achillova pata?, různé, lexikon, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, co to je, vysvětlení, Achillova pata, co znamená, synonymum, definice pojmu, různé, terminologie


Pojem Achillova pata je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Achillova pata? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Pro více informací o heslu Achillova pata zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Achillova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Achillova pata ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Achillova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Achillova pata ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Achillova pata ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Achillova pata? resp. co je to Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Zlosyn? Znáte a víte kdo je Rom? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.