Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co to je Achillova pata? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Achillova pata

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Achillova pata se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, co to je, terminologie, význam, názvosloví, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, Různé, Achillova pata, definice, co znamená, lexikon, popis, přesný výraz, termín, informace


Pojem Achillova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Achillova pata? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Achillova pata ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Achillova pata na Youtube

Zkusit najít heslo Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Achillova pata ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Achillova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Achillova pata? resp. jaký je význam slova Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Pizizubka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.