Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co to je Achillova pata? Význam slova

Co znamená termín Achillova pata? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Achillova pata je v sekci Různé

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, pojem, Různé, co to je, wiki, lexikon, co znamená, terminologie, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, slovník, význam slova, synonymum, odborný výraz, termín, názvosloví


Pojem Achillova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Achillova pata? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Další informační zdroje o slovu Achillova pata

Najít heslo Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Achillova pata na Youtube

Najít slovo Achillova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Achillova pata ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Achillova pata ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Achillova pata? resp. co označuje slovo Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Rejžek? Znáte a víte kdo je Pizizubka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.