Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co to je Achillova pata? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Achillova pata?

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.


Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Achillova pata. Co znamená pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Achillova pata můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Achillova pata je v sekci Různé

Klíčová slova: terminologie, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, Různé, popis, co to je, definice, pojem, Achillova pata, synonymum, význam pojmu, názvosloví, formulace, vysvětlení, termín, terminus technicus, slovník


Pojem Achillova pata je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Achillova pata? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Achillova pata na Google.cz

Zkusit najít slovo Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Achillova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Achillova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Achillova pata ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Achillova pata? resp. co znamená Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Višnu? Znáte a víte kdo je Všivák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.