Co je to?
Výraz, termín, definice slova Achillova pata. Co znamená odborný pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co je to Achillova pata? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Achillova pata

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Achillova pata. Co znamená odborný pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Achillova pata patří do sekce různé

Klíčová slova: lexikon, co znamená, slovo, terminus technicus, informace, co to je, odborný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, terminologie, význam slova, formulace, wiki, definice, různé, názvosloví, definice pojmu


Pojem Achillova pata je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Achillova pata? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Jiné informační zdroje o pojmu Achillova pata

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Achillova pata ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Achillova pata na Youtube

Najít pojem Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Achillova pata ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Achillova pata ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Achillova pata? resp. jaký je přesný význam slova Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Ivan Chrenko? Znáte a víte kdo je Ťulpas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.