Co je to?
Výraz, termín, definice slova Achillova pata. Co znamená odborný pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Co je to Achillova pata? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Achillova pata

Achillova pata je přirovnání, rčení, ustálené spojení. Achillovou patou je míněno zranitelné místo. Pojem se odvozuje od řeckého hrdiny Achillea, bojovníka v trójské válce.Jeho matka, bohyně Thetis, ho ihned po narození ponořila do řeky Styx a učinila ho tak nezranitelným, takže ho žádný smrtelník nemohl zabít.
Pata, za kterou ho držela, byl jediným Achillovým zranitelným místem. Právě Achillovu patu zasáhl šípem trojský princ Paris a Achilleus zemřel.

Co je to Achillova pata? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Achillova pata. Co znamená odborný pojem Achillova pata z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Achillova pata? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Achillova pata je v kategorii různé

Klíčová slova: přesný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, formulace, heslo, různé, popis, vysvětlení, informace, slovo, význam, synonymum, co je to Achillova pata?, termín, wiki, lexikon


Pojem Achillova pata je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Achillova pata?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“.

Více informací o pojmu Achillova pata lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Achillova pata ve Wikislovníku

Hledat heslo Achillova pata ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Achillova pata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Achillova pata ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Achillova pata ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Achillova pata ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Achillova pata například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Achillova pata? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Achillova pata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Achillova pata, odpověď na dotaz co je to Achillova pata?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Igor Chaun? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Achillova pata hledat i v jiných kategoriích (než různé) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.