Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sambo. Co znamená pojem Sambo z kategorie Sport?

Co je Sambo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sambo?

Sambo je původně ruský bojový sport, ve kterém se uplatňuje velké množství zápasnických technik. Samotný název pochází z počátečních písmen slov z ruštiny, která v překladu znamenají sebeobranu bez použití zbraně. Sambo může být bojové nebo sportovní. Sportovní část povoluje i takové chvaty, které jsou zakázány například v džudu, jako je zámek nohy a další. V bojovém sambu lze použít i kopy nebo údery pěstí. K dalším zápasnickým technikám patří například sevření nebo přehození.
Vznik samba je datován do 20. let dvacátého století. Lenin chtěl získat vojáky dokonalé i v boji muže proti muži. Proto velitelé vojsk vybrali určité prvky tradičních místních zápasnických stylů, karate a juda. V sambu se zápasí na žíněnce ve vyznačeném kruhu. Zápas trvá pět minut, body se přidělují za udržení soupeře na lopatkách. Vítězem je ten, kdo vede o 12 bodů. Přímého vítězství lze dosáhnout při odhození soupeře na záda, přičemž vítěz zůstane stát, nebo při nasazení chvatu, který soupeře donutí vzdát se. Není dovoleno škrcení. Výkřikem nebo úderem do žíněnky je možné se vzdát.


Co je to Sambo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sambo. Co znamená pojem Sambo z kategorie Sport?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Sambo patří do sekce sport

Klíčová slova: formulace, popis, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, pojem, přesný výraz, co to je, heslo, wiki, definice pojmu, význam, lexikon, co je to Sambo?, slovo, informace, význam slova, synonymum


Pojem Sambo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sambo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sambo též sombo je původně bojový systém (sebeobrana) vycházející z japonského bojového systému džú-džucu, francouzského boxu (savate) a tradičních zápasnických stylů republik Sovětského svazu. Vznikl na přelomu dvacátých a třicátých let dvacátého století v Sovětském svazu jako bojový výcvikový systém rudé armády. Sambistické techniky z boje na zemi se využívají v profesionálním zápase ve stylu MMA. Jejich největším propagátorem byl fenomenální ruský zápasník Fjodor Jemeljaněnko. Sambo je také v některých zemích známo jako úpolový sport v podobě vestového zápasu. V moderním pojetí je známá i varianta samba jako bojového sportu, jenž vychází z armádního bojového výcviku.

Jiné informační zdroje o pojmu Sambo

Hledat slovo Sambo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sambo ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sambo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sambo ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sambo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sambo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sambo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sambo? resp. co označuje slovo Sambo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sambo, odpověď na dotaz co je to Sambo?. Víte např. kdo to je Animátor? Znáte a víte kdo je Volitel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Sambo i v jiné kategorii než v sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.