Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Co je to Korporace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Korporace

Korporace je pojem pocházející z latiny. Používá se k označení právnického subjektu nebo právnické osoby, která má právní status jako samostatná osoba i v případě, že ji tvoří větší počet osob. Zastupují ji fyzické osoby, především statutární orgány. Má své vlastní stanovy, kterými se řídí.
Korporace může být soukromoprávní nebo veřejnoprávní.


Co je to Korporace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Korporace sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Korporace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: termín, odborný výraz, slovo, definice, co to je, heslo, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, co znamená, Korporace, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, co je to Korporace?, synonymum, formulace


Pojem Korporace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Korporace můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Korporace (odvozeno od lat. slova corpus – tělo) je právnický subjekt (právnická osoba), který – přestože je tvořen více osobami – má z pohledu práva status osoby samostatné. Jako taková má vlastní právní osobnost, nemá ale klasicky chápanou svéprávnost, právně jednají za ni osoby fyzické, zejména tzv. statutární orgány, které ji zastupují. Jako sdružení osob je odlišná od sdružení majetku (fundace), ačkoli též vzniká kvůli dosažení nějakého cíle. Liší se také od volného sdružení osob, společnosti nebo tiché společnosti, protože ty jsou jen obligačním poměrem, samostatnými právnickými osobami nejsou. Vnitřní poměry korporace se pravidelně řídí jejími vlastními stanovami.

Další informační zdroje o slovu Korporace

Hledat heslo Korporace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Korporace na Youtube

Vyhledat heslo Korporace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korporace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Korporace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Korporace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Korporace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Korporace? resp. jaký je význam slova Korporace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korporace, odpověď na dotaz co je to Korporace?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Ovčan? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.