Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Co je to Korporace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Korporace

Korporace je pojem pocházející z latiny. Používá se k označení právnického subjektu nebo právnické osoby, která má právní status jako samostatná osoba i v případě, že ji tvoří větší počet osob. Zastupují ji fyzické osoby, především statutární orgány. Má své vlastní stanovy, kterými se řídí.
Korporace může být soukromoprávní nebo veřejnoprávní.


Co je to Korporace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korporace. Co znamená pojem Korporace z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Korporace doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Korporace se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, slovo, lexikon, slovník, popis, pojem, informace, odborný výraz, definice, Korporace, co to je, význam, heslo, formulace, co znamená, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Korporace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Korporace dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korporace (odvozeno od lat. slova corpus – tělo) je právnický subjekt (právnická osoba), který – přestože je tvořen více osobami – má z pohledu práva status osoby samostatné. Jako taková má vlastní právní osobnost, nemá ale klasicky chápanou svéprávnost, právně jednají za ni osoby fyzické, zejména tzv. statutární orgány, které ji zastupují. Jako sdružení osob je odlišná od sdružení majetku (fundace), ačkoli též vzniká kvůli dosažení nějakého cíle. Liší se také od volného sdružení osob, společnosti nebo tiché společnosti, protože ty jsou jen obligačním poměrem, samostatnými právnickými osobami nejsou. Vnitřní poměry korporace se pravidelně řídí jejími vlastními stanovami.

Zkuste zjistit více informací o slovu Korporace v následujících zdrojích

Najít termín Korporace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Korporace na Youtube

Hledat termín Korporace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korporace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Korporace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Korporace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Korporace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Korporace? resp. co přesně označuje termín Korporace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korporace, odpověď na dotaz co je to Korporace?. Víte např. kdo to je Jiří Voskovec? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.