Co je to?
Výraz, termín, definice slova Člověkoden. Co znamená odborný pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Co je to Člověkoden? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Člověkoden?

Člověkoden je pojem převzatý z anglického Manday. Označuje se tak pracovní čas určité osoby, přičemž tento čas odpovídá jednomu pracovnímu dni, ve většině případů jde o 8 hodin, záleží však na zvyklostech. Člověkoden je tedy používán jako jednotka sloužící k vyjádření toho, kolik času je potřeba pro vykonání nějakého úkolu nebo činnosti. Tuto jednotku používají nejčastěji plánovači, kteří její pomocí vyjadřují plánovanou pracnost právě v člověkodnech, popřípadě slouží pro vykazování potřebného času pro splnění úkolu nebo vykonání určité činnosti. To se označuje jako skutečná pracnost v člověkodnech.
Nerozlišuje se přitom pravidelnost, rutina nebo jednorázovost činnosti. Velmi často se s pomocí člověkodnech plánuje práce v projektech. Člověkoden se vždy používá pro jednotlivce, pokud by na úkolu pracovalo více lidí, bude se jednat o více člověkodnů. Na každou takovou jednotku je určena sazba finančního ohodnocení, tím se zjistí, kolik stojí jeden den určitého člověka. Tato sazba se pak mlže násobit, čímž se zjistí náklady za práci na nějakém úkolu. Je tak možno plánovat a řídit jak náklady, tak výkonnost.


Co je to Člověkoden? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Člověkoden. Co znamená odborný pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Člověkoden s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Člověkoden se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, popis, přesný výraz, termín, co je to Člověkoden?, heslo, vysvětlení, definice pojmu, formulace, odborný výraz, informace, terminus technicus, co znamená, slovo, přesný význam, Člověkoden, názvosloví, pojem


Pojem Člověkoden je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Člověkoden ve Wikislovníku

Najít slovo Člověkoden ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Člověkoden ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Člověkoden ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Člověkoden ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Člověkoden na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Člověkoden například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Člověkoden? resp. co je to Člověkoden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Člověkoden, odpověď na dotaz co je to Člověkoden?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Švagr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.