Co je to?
Definice výrazu Člověkoden. Co znamená odborný pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Co je Člověkoden? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Člověkoden?

Člověkoden je pojem převzatý z anglického Manday. Označuje se tak pracovní čas určité osoby, přičemž tento čas odpovídá jednomu pracovnímu dni, ve většině případů jde o 8 hodin, záleží však na zvyklostech. Člověkoden je tedy používán jako jednotka sloužící k vyjádření toho, kolik času je potřeba pro vykonání nějakého úkolu nebo činnosti. Tuto jednotku používají nejčastěji plánovači, kteří její pomocí vyjadřují plánovanou pracnost právě v člověkodnech, popřípadě slouží pro vykazování potřebného času pro splnění úkolu nebo vykonání určité činnosti. To se označuje jako skutečná pracnost v člověkodnech.
Nerozlišuje se přitom pravidelnost, rutina nebo jednorázovost činnosti. Velmi často se s pomocí člověkodnech plánuje práce v projektech. Člověkoden se vždy používá pro jednotlivce, pokud by na úkolu pracovalo více lidí, bude se jednat o více člověkodnů. Na každou takovou jednotku je určena sazba finančního ohodnocení, tím se zjistí, kolik stojí jeden den určitého člověka. Tato sazba se pak mlže násobit, čímž se zjistí náklady za práci na nějakém úkolu. Je tak možno plánovat a řídit jak náklady, tak výkonnost.


Co je to Člověkoden? Význam slova, termín, Definice výrazu Člověkoden. Co znamená odborný pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Člověkoden? s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Člověkoden je v sekci fyzika

Klíčová slova: názvosloví, Člověkoden, terminus technicus, význam slova, co je to Člověkoden?, význam pojmu, fyzika, odborný výraz, přesný výraz, význam, formulace, popis, informace, definice, slovo, přesný význam, fyzika, co znamená


Pojem Člověkoden je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Člověkoden píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Člověkoden znamená čas odpovídající práci jedné osoby po dobu jednoho pracovního dne. Zpravidla odpovídá 8 člověkohodinám. Jedná se o jednotku používanou například při řízení projektů, plánování a dělbě práce.
Podobnou jednotkou je člověkohodina.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi Člověkoden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Člověkoden ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Člověkoden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Člověkoden ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Člověkoden na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Člověkoden ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Člověkoden například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Člověkoden? resp. co to je Člověkoden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Člověkoden, odpověď na dotaz co je to Člověkoden?. Víte např. kdo to je Jan Faltýnek? Znáte a víte kdo je Ivana Gottová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.