Co je to?
Odborný výraz, definice slova Člověkoden. Co znamená pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Co je Člověkoden? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Člověkoden

Člověkoden je pojem převzatý z anglického Manday. Označuje se tak pracovní čas určité osoby, přičemž tento čas odpovídá jednomu pracovnímu dni, ve většině případů jde o 8 hodin, záleží však na zvyklostech. Člověkoden je tedy používán jako jednotka sloužící k vyjádření toho, kolik času je potřeba pro vykonání nějakého úkolu nebo činnosti. Tuto jednotku používají nejčastěji plánovači, kteří její pomocí vyjadřují plánovanou pracnost právě v člověkodnech, popřípadě slouží pro vykazování potřebného času pro splnění úkolu nebo vykonání určité činnosti. To se označuje jako skutečná pracnost v člověkodnech.
Nerozlišuje se přitom pravidelnost, rutina nebo jednorázovost činnosti. Velmi často se s pomocí člověkodnech plánuje práce v projektech. Člověkoden se vždy používá pro jednotlivce, pokud by na úkolu pracovalo více lidí, bude se jednat o více člověkodnů. Na každou takovou jednotku je určena sazba finančního ohodnocení, tím se zjistí, kolik stojí jeden den určitého člověka. Tato sazba se pak mlže násobit, čímž se zjistí náklady za práci na nějakém úkolu. Je tak možno plánovat a řídit jak náklady, tak výkonnost.


Co je to Člověkoden? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Člověkoden. Co znamená pojem Člověkoden z kategorie Fyzika?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Člověkoden doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Člověkoden se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, význam slova, definice pojmu, lexikon, co to je, termín, co je to Člověkoden?, terminologie, význam, přesný význam, heslo, popis, pojem, terminus technicus, informace, fyzika, vysvětlení


Pojem Člověkoden je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Člověkoden? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Člověkoden znamená čas odpovídající práci jedné osoby po dobu jednoho pracovního dne. Zpravidla odpovídá 8 člověkohodinám. Jedná se o jednotku používanou například při řízení projektů, plánování a dělbě práce.
Podobnou jednotkou je člověkohodina.

Další informační zdroje o slovu Člověkoden

Vyhledat slovo Člověkoden ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Člověkoden na Google.cz

Hledat pojem Člověkoden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Člověkoden na Youtube

Hledat frázi Člověkoden ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Člověkoden na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Člověkoden například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Člověkoden? resp. co přesně znamená slovo Člověkoden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Člověkoden, odpověď na dotaz co je to Člověkoden?. Víte např. kdo to je Martina Navrátilová? Znáte a víte kdo je Pavel Chrastina? Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.