Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adopce. Co znamená slovo Adopce z kategorie Právo?

Co je Adopce?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Adopce?

Adopce je proces přijetí dítěte za vlastní. Adoptovat mohou manželé i jednotlivci, adopcí přejímají plnou rodičovskou odpovědnost za dítě. Vznikají i další příbuzenské vztahy k ostatním členům rodiny. Adopcí zanikají práva a povinnosti původní rodiny.
Osvojitelé jsou zapsáni do matriky jako rodiče, mají však stanovenu povinnost osvojené dítě o adopci informovat, a to nejpozději do zahájení docházky do školy. Dítě dostává příjmení nových rodičů. O adopci rozhoduje soud. Budoucí osvojitel musí o dítě pečovat nejméně 6 měsíců před adopcí, vše na vlastní náklad. Adoptovat lze i zletilého, v souladu s občanským zákoníkem.


Co je to Adopce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adopce. Co znamená slovo Adopce z kategorie Právo?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Adopce s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Adopce patří do kategorie právo

Klíčová slova: termín, wiki, Adopce, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, co to je, definice, vysvětlení, informace, formulace, terminus technicus, názvosloví, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, význam slova, terminologie


Pojem Adopce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adopce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osvojení nebo také adopce je jednou z forem náhradní rodinné péče, která si dává za cíl založit takový vztah mezi osvojitelem a osvojencem, jaký je přirozený mezi rodiči a dětmi. Usiluje o vytvoření opravdového, stabilního a harmonického domova pro osvojené dítě. Osvojením lze také chápat přijetí cizí osoby za vlastní, což je vyjádření základního principu osvojení, kterým je nahrazení biologického rodičovství právním.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Adopce na Google obrázcích

Hledat frázi Adopce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Adopce ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Adopce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Adopce ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Adopce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adopce například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Adopce? resp. jaká je definice termínu Adopce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adopce, odpověď na dotaz co je to Adopce?. Víte např. kdo to je Erik Weisz? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Adopce i v jiné kategorii než v právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právo, váhy, adopce, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.