Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adopce. Co znamená odborný pojem Adopce z kategorie Právo?

Co je Adopce? Význam slova

Co znamená termín Adopce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adopce je proces přijetí dítěte za vlastní. Adoptovat mohou manželé i jednotlivci, adopcí přejímají plnou rodičovskou odpovědnost za dítě. Vznikají i další příbuzenské vztahy k ostatním členům rodiny. Adopcí zanikají práva a povinnosti původní rodiny.
Osvojitelé jsou zapsáni do matriky jako rodiče, mají však stanovenu povinnost osvojené dítě o adopci informovat, a to nejpozději do zahájení docházky do školy. Dítě dostává příjmení nových rodičů. O adopci rozhoduje soud. Budoucí osvojitel musí o dítě pečovat nejméně 6 měsíců před adopcí, vše na vlastní náklad. Adoptovat lze i zletilého, v souladu s občanským zákoníkem.


Co je to Adopce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adopce. Co znamená odborný pojem Adopce z kategorie Právo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Adopce? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Adopce je v kategorii právo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, právo, právo, význam, přesný výraz, přesný význam, formulace, názvosloví, co to je, lexikon, Adopce, informace, terminus technicus, co znamená, heslo


Pojem Adopce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Adopce?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osvojení nebo také adopce je jednou z forem náhradní rodinné péče, která si dává za cíl založit takový vztah mezi osvojitelem a osvojencem, jaký je přirozený mezi rodiči a dětmi. Usiluje o vytvoření opravdového, stabilního a harmonického domova pro osvojené dítě. Osvojením lze také chápat přijetí cizí osoby za vlastní, což je vyjádření základního principu osvojení, kterým je nahrazení biologického rodičovství právním.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Adopce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adopce na Youtube

Najít výraz Adopce ve Wikislovníku

Najít pojem Adopce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Adopce ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adopce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adopce například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Adopce? resp. jaká je definice termínu Adopce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adopce, odpověď na dotaz co je to Adopce?. Víte např. kdo to je Freddie Mercury? Znáte a víte kdo je Bill Gates? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.