Co je to?
Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Co je to Adopce? Význam slova

Co znamená termín Adopce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adopce je proces přijetí dítěte za vlastní. Adoptovat mohou manželé i jednotlivci, adopcí přejímají plnou rodičovskou odpovědnost za dítě. Vznikají i další příbuzenské vztahy k ostatním členům rodiny. Adopcí zanikají práva a povinnosti původní rodiny.
Osvojitelé jsou zapsáni do matriky jako rodiče, mají však stanovenu povinnost osvojené dítě o adopci informovat, a to nejpozději do zahájení docházky do školy. Dítě dostává příjmení nových rodičů. O adopci rozhoduje soud. Budoucí osvojitel musí o dítě pečovat nejméně 6 měsíců před adopcí, vše na vlastní náklad. Adoptovat lze i zletilého, v souladu s občanským zákoníkem.


Co je to Adopce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adopce je v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, Právo, význam, wiki, terminologie, Právo, heslo, význam pojmu, slovník, definice, odborný výraz, pojem, terminus technicus, názvosloví, Adopce, co to je, co znamená, termín


Pojem Adopce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Adopce můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Osvojení nebo také adopce je jednou z forem náhradní rodinné péče, která si dává za cíl založit takový vztah mezi osvojitelem a osvojencem, jaký je přirozený mezi rodiči a dětmi. Usiluje o vytvoření opravdového, stabilního a harmonického domova pro osvojené dítě. Osvojením lze také chápat přijetí cizí osoby za vlastní, což je vyjádření základního principu osvojení, kterým je nahrazení biologického rodičovství právním.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adopce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adopce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Adopce na Google.cz

Zkusit najít heslo Adopce ve Wikizdrojích

Najít heslo Adopce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Adopce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adopce například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Adopce? resp. co vlastně znamená slovo Adopce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adopce, odpověď na dotaz co je to Adopce?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Hnidopich? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.