Co je to?
Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Co je to Adopce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adopce

Adopce je proces přijetí dítěte za vlastní. Adoptovat mohou manželé i jednotlivci, adopcí přejímají plnou rodičovskou odpovědnost za dítě. Vznikají i další příbuzenské vztahy k ostatním členům rodiny. Adopcí zanikají práva a povinnosti původní rodiny.
Osvojitelé jsou zapsáni do matriky jako rodiče, mají však stanovenu povinnost osvojené dítě o adopci informovat, a to nejpozději do zahájení docházky do školy. Dítě dostává příjmení nových rodičů. O adopci rozhoduje soud. Budoucí osvojitel musí o dítě pečovat nejméně 6 měsíců před adopcí, vše na vlastní náklad. Adoptovat lze i zletilého, v souladu s občanským zákoníkem.


Co je to Adopce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Adopce. Co znamená pojem Adopce z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Adopce sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adopce je v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, formulace, význam slova, synonymum, názvosloví, definice, co je to Adopce?, odborné názvosloví, Právo, Adopce, terminologie, definice pojmu, heslo, přesný výraz, informace, význam, termín


Pojem Adopce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adopce? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osvojení nebo také adopce je jednou z forem náhradní rodinné péče, která si dává za cíl založit takový vztah mezi osvojitelem a osvojencem, jaký je přirozený mezi rodiči a dětmi. Usiluje o vytvoření opravdového, stabilního a harmonického domova pro osvojené dítě. Osvojením lze také chápat přijetí cizí osoby za vlastní, což je vyjádření základního principu osvojení, kterým je nahrazení biologického rodičovství právním.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Adopce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adopce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Adopce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adopce ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Adopce ve Wikizdrojích

Najít slovo Adopce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adopce například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adopce? resp. jaká je definice slova Adopce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adopce, odpověď na dotaz co je to Adopce?. Víte např. kdo to je Zmrd? Znáte a víte kdo je Lucie Sulovská? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Adopce i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.