Co je to?
Definice odborného termínu, slova Crumble. Co znamená pojem Crumble z kategorie Jídlo?

Co je to Crumble? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Crumble?

Crumble je název dezertu anglosaského původu. Tento pokrm z ovoce a drobenky zde má dlouhou tradici. Jeho vznik je svázán s válečnými lety, kdy nebyl dostatek surovin pro přípravu obvyklých zákusků, protože jak mouka, tak máslo byly na příděl. Proto vznikla tato úspornější varianta drobenkového koláče. Jeho příprava je nesmírně rychlá a navíc se v ní dají využít přebytky sezónního ovoce. Tradiční crumble se skládá do zapékací misky. Tu je potřeba pořádně vymastit a pak do ní naskládat vybrané ovoce, nakrájené na kousky. Může se jednat například o angrešt, rybíz, borůvky, ostružiny, švestky, meruňky, jablka, třešně, popřípadě rebarboru. Ty se posypou skořicí a cukrem. Navrstvené ovoce se pak zakryje drobenkou vytvořenou z cukru, mouky a másla. Je možno přidat namleté oříšky nebo opražené vločky.
Celý crumble se zapéká po dobu 30 minut v předehřáté troubě na 180 stupňů. Hotov je, když má na povrchu zlatavou kůrku. Ještě horký se pak nakrájí. Může se podávat se šlehačkou, zmrzlinou nebo různými krémy. Oblíbený je i slaný crumble s masem, zeleninou a sýrem.


Co je to Crumble? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Crumble. Co znamená pojem Crumble z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Crumble sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Crumble patří do sekce jídlo

Klíčová slova: jídlo, slovník, význam pojmu, terminus technicus, termín, formulace, co to je, Crumble, pojem, slovo, synonymum, popis, co je to Crumble?, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví


Pojem Crumble je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Crumble?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Crumble je dezert pocházející z Britských ostrovů, který se skládá z ovoce a drobenky. Recept vznikl jako úsporná varianta drobenkového koláče za druhé světové války, kdy byla mouka a máslo na příděl. Je oblíbený pro svoji rychlou přípravu a pro možnost zužitkovat sezónní přebytky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Crumble ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Crumble ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crumble ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Crumble ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Crumble na Google.cz

Zkusit najít slovo Crumble ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Crumble například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Crumble? resp. jaký je přesný význam slova Crumble? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crumble, odpověď na dotaz co je to Crumble?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Rudolf Hrušínský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.