Co je to?
Výraz, termín, definice slova Crumble. Co znamená odborný pojem Crumble z kategorie Jídlo?

Co je to Crumble? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Crumble

Crumble je název dezertu anglosaského původu. Tento pokrm z ovoce a drobenky zde má dlouhou tradici. Jeho vznik je svázán s válečnými lety, kdy nebyl dostatek surovin pro přípravu obvyklých zákusků, protože jak mouka, tak máslo byly na příděl. Proto vznikla tato úspornější varianta drobenkového koláče. Jeho příprava je nesmírně rychlá a navíc se v ní dají využít přebytky sezónního ovoce. Tradiční crumble se skládá do zapékací misky. Tu je potřeba pořádně vymastit a pak do ní naskládat vybrané ovoce, nakrájené na kousky. Může se jednat například o angrešt, rybíz, borůvky, ostružiny, švestky, meruňky, jablka, třešně, popřípadě rebarboru. Ty se posypou skořicí a cukrem. Navrstvené ovoce se pak zakryje drobenkou vytvořenou z cukru, mouky a másla. Je možno přidat namleté oříšky nebo opražené vločky.
Celý crumble se zapéká po dobu 30 minut v předehřáté troubě na 180 stupňů. Hotov je, když má na povrchu zlatavou kůrku. Ještě horký se pak nakrájí. Může se podávat se šlehačkou, zmrzlinou nebo různými krémy. Oblíbený je i slaný crumble s masem, zeleninou a sýrem.


Co je to Crumble? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Crumble. Co znamená odborný pojem Crumble z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Crumble sdílejte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Crumble je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, definice, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, lexikon, synonymum, heslo, informace, popis, co je to Crumble?, názvosloví, přesný výraz, jídlo, slovník, pojem, definice pojmu


Pojem Crumble je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Crumble můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Crumble je dezert pocházející z Britských ostrovů, který se skládá z ovoce a drobenky. Recept vznikl jako úsporná varianta drobenkového koláče za druhé světové války, kdy byla mouka a máslo na příděl. Je oblíbený pro svoji rychlou přípravu a pro možnost zužitkovat sezónní přebytky.

Jiné informační zdroje o pojmu Crumble

Hledat pojem Crumble ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Crumble na Youtube

Zkusit najít pojem Crumble na Google.cz

Zkusit najít slovo Crumble ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Crumble ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Crumble ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Crumble například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Crumble? resp. co se skrývá pod slovem Crumble? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Crumble, odpověď na dotaz co je to Crumble?. Víte např. kdo to je Josef Somr? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.