Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Co je to Kyčelník? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kyčelník

Kyčelník (ileum) je poslední část tenkého střeva, která přechází do tlustého střeva.


Co je to Kyčelník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kyčelník doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kyčelník se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, Kyčelník, wiki, slovo, heslo, definice, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, popis, co to je, co znamená, termín, co je to Kyčelník?, pojem


Pojem Kyčelník je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kyčelník?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyčelník (latinsky ileum) je spodní úsek tenkého střeva u většiny vyšších obratlovců včetně savců, plazů a ptáků. Přechází do tlustého střeva (colon), přesněji do jeho slepého výběžku neboli slepého střeva, od něhož jej odděluje Bauhinova chlopeň (valvula ileoceacalis), jejímž úkolem je zabraňovat pronikání obsahu tlustého střeva zpět do tenkého střeva.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kyčelník v následujících zdrojích

Hledat termín Kyčelník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Kyčelník ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kyčelník ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kyčelník ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyčelník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kyčelník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyčelník například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kyčelník? resp. co znamená slovo Kyčelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyčelník, odpověď na dotaz co je to Kyčelník?. Víte např. kdo to je Robert Boyle? Znáte a víte kdo je Teta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Kyčelník hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.