Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Co je to Kyčelník? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kyčelník?

Kyčelník je název jedné z částí tenkého střeva. Latinsky je označován jako ileum. Jde o poslední část, dále pokračuje lačník a vyústění je v tlustém střevě. Lze ho nalézt u vyšších obratlovců, většiny ptáků, plazů i savců. Kyčelník přechází do části tlustého střeva, která se nazývá slepé střevo. Před vracením obsahu přesunutého z tenkého do tlustého střeva je kyčelník chráněn tzv. Bauhinovou chlopní.
Kyčelník je tvořen svalovou trubicí, která je upevněna k zadní břišní stěně. Na sliznici kyčelníku již není tak znatelné zřasení. Absorbují se zde soli kyselin žluči a vitamíny. Kyčelník navazuje na lačník, hranice mezi nimi není zcela zřetelná. Většinou se jedná o poměr 2:3 ve prospěch kyčelníku. Jeho kličky se v břišní dutině nacházejí vlevo dole, netvoří mnoho záhybů, jsou poměrně úzké a obsahují lymfatické uzlíky. Lačník u zemřelých bývá prázdný, v kyčelníku lze nalézt část obsahu střev.


Co je to Kyčelník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kyčelník? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyčelník se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, co je to Kyčelník?, popis, co to je, význam slova, slovník, přesný výraz, termín, formulace, význam, přesný význam, lexikon, wiki, definice pojmu, synonymum, informace, odborné názvosloví


Pojem Kyčelník je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kyčelník?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kyčelník (latinsky ileum) je spodní úsek tenkého střeva u většiny vyšších obratlovců včetně savců, plazů a ptáků. Přechází do tlustého střeva (colon), přesněji do jeho slepého výběžku neboli slepého střeva, od něhož jej odděluje Bauhinova chlopeň (valvula ileoceacalis), jejímž úkolem je zabraňovat pronikání obsahu tlustého střeva zpět do tenkého střeva.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Kyčelník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kyčelník ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kyčelník ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kyčelník na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyčelník ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kyčelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyčelník například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kyčelník? resp. co znamená Kyčelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyčelník, odpověď na dotaz co je to Kyčelník?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Teta? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.