Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kyčelník. Co znamená slovo Kyčelník z kategorie Lékařství?

Co je Kyčelník?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kyčelník

Kyčelník je název jedné z částí tenkého střeva. Latinsky je označován jako ileum. Jde o poslední část, dále pokračuje lačník a vyústění je v tlustém střevě. Lze ho nalézt u vyšších obratlovců, většiny ptáků, plazů i savců. Kyčelník přechází do části tlustého střeva, která se nazývá slepé střevo. Před vracením obsahu přesunutého z tenkého do tlustého střeva je kyčelník chráněn tzv. Bauhinovou chlopní.
Kyčelník je tvořen svalovou trubicí, která je upevněna k zadní břišní stěně. Na sliznici kyčelníku již není tak znatelné zřasení. Absorbují se zde soli kyselin žluči a vitamíny. Kyčelník navazuje na lačník, hranice mezi nimi není zcela zřetelná. Většinou se jedná o poměr 2:3 ve prospěch kyčelníku. Jeho kličky se v břišní dutině nacházejí vlevo dole, netvoří mnoho záhybů, jsou poměrně úzké a obsahují lymfatické uzlíky. Lačník u zemřelých bývá prázdný, v kyčelníku lze nalézt část obsahu střev.


Co je to Kyčelník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kyčelník. Co znamená slovo Kyčelník z kategorie Lékařství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kyčelník s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kyčelník patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, lexikon, Kyčelník, wiki, definice pojmu, názvosloví, lékařství, odborné názvosloví, pojem, termín, slovo, význam pojmu, terminologie, popis, co je to Kyčelník?, lékařství, slovník


Pojem Kyčelník je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kyčelník dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kyčelník (latinsky ileum) je spodní úsek tenkého střeva u většiny vyšších obratlovců včetně savců, plazů a ptáků. Přechází do tlustého střeva (colon), přesněji do jeho slepého výběžku neboli slepého střeva, od něhož jej odděluje Bauhinova chlopeň (valvula ileoceacalis), jejímž úkolem je zabraňovat pronikání obsahu tlustého střeva zpět do tenkého střeva.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kyčelník v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Kyčelník na Google.cz

Najít heslo Kyčelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kyčelník ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Kyčelník na Google obrázcích

Hledat výraz Kyčelník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Kyčelník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyčelník například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Kyčelník? resp. jaká je definice termínu Kyčelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyčelník, odpověď na dotaz co je to Kyčelník?. Víte např. kdo to je Robert Vano? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk obrazovka, kyčelník, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.