Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyčelník. Co znamená odborný pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Co je to Kyčelník? Význam slova

Co znamená termín Kyčelník? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kyčelník je název jedné z částí tenkého střeva. Latinsky je označován jako ileum. Jde o poslední část, dále pokračuje lačník a vyústění je v tlustém střevě. Lze ho nalézt u vyšších obratlovců, většiny ptáků, plazů i savců. Kyčelník přechází do části tlustého střeva, která se nazývá slepé střevo. Před vracením obsahu přesunutého z tenkého do tlustého střeva je kyčelník chráněn tzv. Bauhinovou chlopní.
Kyčelník je tvořen svalovou trubicí, která je upevněna k zadní břišní stěně. Na sliznici kyčelníku již není tak znatelné zřasení. Absorbují se zde soli kyselin žluči a vitamíny. Kyčelník navazuje na lačník, hranice mezi nimi není zcela zřetelná. Většinou se jedná o poměr 2:3 ve prospěch kyčelníku. Jeho kličky se v břišní dutině nacházejí vlevo dole, netvoří mnoho záhybů, jsou poměrně úzké a obsahují lymfatické uzlíky. Lačník u zemřelých bývá prázdný, v kyčelníku lze nalézt část obsahu střev.


Co je to Kyčelník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyčelník. Co znamená odborný pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Kyčelník je v sekci lékařství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, definice, odborné názvosloví, co znamená, co je to Kyčelník?, lékařství, synonymum, Kyčelník, heslo, formulace, terminologie, význam slova, odborný výraz, popis, termín, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Kyčelník je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kyčelník?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyčelník (latinsky ileum) je spodní úsek tenkého střeva u většiny vyšších obratlovců včetně savců, plazů a ptáků. Přechází do tlustého střeva (colon), přesněji do jeho slepého výběžku neboli slepého střeva, od něhož jej odděluje Bauhinova chlopeň (valvula ileoceacalis), jejímž úkolem je zabraňovat pronikání obsahu tlustého střeva zpět do tenkého střeva.

Jiné zdroje informací o pojmu Kyčelník

Hledat slovo Kyčelník ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kyčelník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kyčelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Kyčelník ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kyčelník ve Wikizdrojích

Najít slovo Kyčelník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyčelník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Kyčelník? resp. jaká je definice termínu Kyčelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyčelník, odpověď na dotaz co je to Kyčelník?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.