Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Co je Kyčelník? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyčelník?

Kyčelník je název jedné z částí tenkého střeva. Latinsky je označován jako ileum. Jde o poslední část, dále pokračuje lačník a vyústění je v tlustém střevě. Lze ho nalézt u vyšších obratlovců, většiny ptáků, plazů i savců. Kyčelník přechází do části tlustého střeva, která se nazývá slepé střevo. Před vracením obsahu přesunutého z tenkého do tlustého střeva je kyčelník chráněn tzv. Bauhinovou chlopní.
Kyčelník je tvořen svalovou trubicí, která je upevněna k zadní břišní stěně. Na sliznici kyčelníku již není tak znatelné zřasení. Absorbují se zde soli kyselin žluči a vitamíny. Kyčelník navazuje na lačník, hranice mezi nimi není zcela zřetelná. Většinou se jedná o poměr 2:3 ve prospěch kyčelníku. Jeho kličky se v břišní dutině nacházejí vlevo dole, netvoří mnoho záhybů, jsou poměrně úzké a obsahují lymfatické uzlíky. Lačník u zemřelých bývá prázdný, v kyčelníku lze nalézt část obsahu střev.


Co je to Kyčelník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kyčelník. Co znamená pojem Kyčelník z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kyčelník s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kyčelník se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: formulace, lexikon, lékařství, terminus technicus, přesný výraz, synonymum, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, definice, slovo, význam, co je to Kyčelník?, lékařství, slovník, co znamená, definice pojmu


Pojem Kyčelník je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyčelník? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kyčelník (latinsky ileum) je spodní úsek tenkého střeva u většiny vyšších obratlovců včetně savců, plazů a ptáků. Přechází do tlustého střeva (colon), přesněji do jeho slepého výběžku neboli slepého střeva, od něhož jej odděluje Bauhinova chlopeň (valvula ileoceacalis), jejímž úkolem je zabraňovat pronikání obsahu tlustého střeva zpět do tenkého střeva.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Kyčelník ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyčelník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kyčelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyčelník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kyčelník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Kyčelník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyčelník například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kyčelník? resp. co znamená slovo Kyčelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyčelník, odpověď na dotaz co je to Kyčelník?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Dominik Feri? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Kyčelník i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.