Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judo. Co znamená odborný pojem Judo z kategorie Sport?

Co je to Judo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Judo?

Judo je název japonského bojového umění, které je velmi rozšířené a oblíbené. Navázalo na školy jiu jitsu, které prodělaly největší rozvoj v 16. a 17. století. Velkou popularitu si však nezískalo. Na konci 19. a v první polovině 20. století vytvořil Jigoro Kano na základě studia bojových technik vlastní způsob bojového umění a nazval ho Kodokan Judo. Velmi dbal na bezpečnost a na etické chování. Poté, co jeho žáci vynikli v zápase s konkurenční školou, bylo judo uznáno jako bojové umění a získalo si obrovskou oblibu.
Judo se dostalo do škol i na olympiádu. Základem juda je efektivní využití vlastní síly a takto porazit i silnější soupeře. Judo však zdůrazňuje i vzájemný respekt. Judisté musí chodit na tréninky včas a vždy v čistém kimonu. Atmosféra má být přátelská a příjemná. Projevem úcty je pozdrav, a pokud nejsou splněny povinnosti, je na místě omluva. Zápasníci musí být skromní, poslušní a připravení pomoci. Judo má zavedený systém pásků, které vypovídají o technické zdatnosti zápasníka. Pásek se váže přes kimono. Pásky jsou žákovské – kyu, nebo mistrovské – dan.


Co je to Judo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Judo. Co znamená odborný pojem Judo z kategorie Sport?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Judo patří do sekce sport

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Judo?, informace, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, význam pojmu, lexikon, popis, názvosloví, pojem, slovo, definice, co znamená, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, termín


Pojem Judo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Judo?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Judo nebo džudo (japonsky: 柔道, džúdó; doslova jemná cesta) je styl japonského bojového umění a velmi rozšířený úpolový sport.
Judo, celý název Kodokan Judo (Kódókan džúdó), vzniklo z několika škol džiu-džitsu (angl. trans. jiu-jitsu), které vyučovaly sebeobranu neozbrojeného člověka v tehdejším pojetí. Sebeobrana řešila skutečné bojové situace, které vznikaly při boji muže proti muži. Jestliže jeden z bojovníků přišel v boji o svou zbraň, nastala situace, kdy musel bojovat o svůj život. Úspěšné provedení technik pak končilo smrtí útočníka nebo jeho destruktivním poškozením tj. zlomeniny, vykloubeniny atd. Cílem juda je mít možnost volby, zda při úspěšně provedené obraně útočníka poraním, nebo nad ním pouze získám kontrolu a vysvětlím mu marnost jeho počínání. Tomuto cíli odpovídá i skladba technik waza. Kolébkou juda je Tokio v Japonsku.

Další informační zdroje o slovu Judo

Zkusit najít výraz Judo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Judo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Judo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Judo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Judo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Judo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Judo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Judo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Judo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judo, odpověď na dotaz co je to Judo?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Farizej? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.