Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Judo. Co znamená pojem Judo z kategorie Sport?

Co je Judo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Judo?

Judo je název japonského bojového umění, které je velmi rozšířené a oblíbené. Navázalo na školy jiu jitsu, které prodělaly největší rozvoj v 16. a 17. století. Velkou popularitu si však nezískalo. Na konci 19. a v první polovině 20. století vytvořil Jigoro Kano na základě studia bojových technik vlastní způsob bojového umění a nazval ho Kodokan Judo. Velmi dbal na bezpečnost a na etické chování. Poté, co jeho žáci vynikli v zápase s konkurenční školou, bylo judo uznáno jako bojové umění a získalo si obrovskou oblibu.
Judo se dostalo do škol i na olympiádu. Základem juda je efektivní využití vlastní síly a takto porazit i silnější soupeře. Judo však zdůrazňuje i vzájemný respekt. Judisté musí chodit na tréninky včas a vždy v čistém kimonu. Atmosféra má být přátelská a příjemná. Projevem úcty je pozdrav, a pokud nejsou splněny povinnosti, je na místě omluva. Zápasníci musí být skromní, poslušní a připravení pomoci. Judo má zavedený systém pásků, které vypovídají o technické zdatnosti zápasníka. Pásek se váže přes kimono. Pásky jsou žákovské – kyu, nebo mistrovské – dan.


Co je to Judo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Judo. Co znamená pojem Judo z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Judo s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Judo se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, co znamená, informace, synonymum, sport, význam, vysvětlení, význam slova, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, terminologie, definice pojmu, popis, přesný význam, Judo


Pojem Judo je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Judo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Judo nebo džudo (japonsky: 柔道, džúdó; doslova jemná cesta) je styl japonského bojového umění a velmi rozšířený úpolový sport.
Judo, celý název Kodokan Judo (Kódókan džúdó), vzniklo z několika škol džiu-džitsu (angl. trans. jiu-jitsu), které vyučovaly sebeobranu neozbrojeného člověka v tehdejším pojetí. Sebeobrana řešila skutečné bojové situace, které vznikaly při boji muže proti muži. Jestliže jeden z bojovníků přišel v boji o svou zbraň, nastala situace, kdy musel bojovat o svůj život. Úspěšné provedení technik pak končilo smrtí útočníka nebo jeho destruktivním poškozením tj. zlomeniny, vykloubeniny atd. Cílem juda je mít možnost volby, zda při úspěšně provedené obraně útočníka poraním, nebo nad ním pouze získám kontrolu a vysvětlím mu marnost jeho počínání. Tomuto cíli odpovídá i skladba technik waza. Kolébkou juda je Tokio v Japonsku.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Judo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Judo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Judo ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Judo ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Judo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Judo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Judo například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Judo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Judo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judo, odpověď na dotaz co je to Judo?. Víte např. kdo to je Paul Dirac? Znáte a víte kdo je Anna Letenská? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.