Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Co je to Mobbing? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mobbing

Teror na pracovišti nebo psychoteror se také nazývá slovem mobbing, které pochází z angličtiny. Jedná se souhrnně o nejrůznější formy komplikování života na pracovišti. Typickým rysem pro takové chování je rafinovanost, skrytost a zákeřnost. Existují různé metody, jak určit, zda se jedná o mobbing.
V rámci některých pojetí se mezi mobbing zařazuje i sexuální obtěžování na pracovišti. Jakousi podskupinu mobbingu pak tvoří bossing, což je teror na pracovišti v podání nadřízeného pracovníka. Mobbing se dělí do pěti kategorií a čtyř fází.


Co je to Mobbing? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mobbing se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, slovník, termín, názvosloví, co to je, význam pojmu, formulace, terminologie, terminus technicus, Psychologie, Mobbing, co znamená, co je to Mobbing?, vysvětlení, význam, slovo, přesný význam


Pojem Mobbing je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mobbing?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mobbing je druh rafinované šikany na pracovišti. Samotný pojem mobbing má základ v angličtině (mob = hromadně napadnout, dotírat) a používá se také v etologii (zavedl ho Konrad Lorenz), kde popisuje chování zvířat, kdy si zvířecí společenství (např. stádo) brání své území před vetřelcem tím, že na něj jako celek útočí. V samotných anglicky mluvících zemích se pro označení šikany na pracovišti užívá pojmu emotional abuse (emoční týrání, emoční špatné zacházení). V češtině se lze setkat i s označením teror na pracovišti nebo psychoteror.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Mobbing ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Mobbing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mobbing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mobbing ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Mobbing na Google.cz

Najít slovo Mobbing ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mobbing například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Mobbing? resp. jaký je význam slova Mobbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mobbing, odpověď na dotaz co je to Mobbing?. Víte např. kdo to je Flegmatik? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?