Co je to?
Definice výrazu Mobbing. Co znamená odborný pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Co to je Mobbing? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mobbing?

Teror na pracovišti nebo psychoteror se také nazývá slovem mobbing, které pochází z angličtiny. Jedná se souhrnně o nejrůznější formy komplikování života na pracovišti. Typickým rysem pro takové chování je rafinovanost, skrytost a zákeřnost. Existují různé metody, jak určit, zda se jedná o mobbing.
V rámci některých pojetí se mezi mobbing zařazuje i sexuální obtěžování na pracovišti. Jakousi podskupinu mobbingu pak tvoří bossing, což je teror na pracovišti v podání nadřízeného pracovníka. Mobbing se dělí do pěti kategorií a čtyř fází.


Co je to Mobbing? Význam slova, termín, Definice výrazu Mobbing. Co znamená odborný pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mobbing? s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Mobbing je v sekci psychologie

Klíčová slova: definice, přesný význam, co je to Mobbing?, význam slova, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, psychologie, co znamená, význam pojmu, terminologie, popis, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, heslo, názvosloví, termín


Pojem Mobbing je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Mobbing píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mobbing je druh rafinované šikany na pracovišti. Samotný pojem mobbing má základ v angličtině (mob = hromadně napadnout, dotírat) a používá se také v etologii (zavedl ho Konrad Lorenz), kde popisuje chování zvířat, kdy si zvířecí společenství (např. stádo) brání své území před vetřelcem tím, že na něj jako celek útočí. V samotných anglicky mluvících zemích se pro označení šikany na pracovišti užívá pojmu emotional abuse (emoční týrání, emoční špatné zacházení). V češtině se lze setkat i s označením teror na pracovišti nebo psychoteror.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mobbing ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Mobbing ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Mobbing ve Wikislovníku

Hledat frázi Mobbing ve Wikizdrojích

Hledat termín Mobbing ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Mobbing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mobbing například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mobbing? resp. co to je Mobbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mobbing, odpověď na dotaz co je to Mobbing?. Víte např. kdo to je Michal Kwiatkowski? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?