Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Co je to Mobbing? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mobbing

Teror na pracovišti nebo psychoteror se také nazývá slovem mobbing, které pochází z angličtiny. Jedná se souhrnně o nejrůznější formy komplikování života na pracovišti. Typickým rysem pro takové chování je rafinovanost, skrytost a zákeřnost. Existují různé metody, jak určit, zda se jedná o mobbing.
V rámci některých pojetí se mezi mobbing zařazuje i sexuální obtěžování na pracovišti. Jakousi podskupinu mobbingu pak tvoří bossing, což je teror na pracovišti v podání nadřízeného pracovníka. Mobbing se dělí do pěti kategorií a čtyř fází.


Co je to Mobbing? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mobbing? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mobbing se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, Psychologie, Psychologie, terminus technicus, význam, co je to Mobbing?, formulace, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, co to je, wiki, Mobbing, slovo, názvosloví, co znamená, definice


Pojem Mobbing je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mobbing?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mobbing je druh rafinované šikany na pracovišti. Samotný pojem mobbing má základ v angličtině (mob = hromadně napadnout, dotírat) a používá se také v etologii (zavedl ho Konrad Lorenz), kde popisuje chování zvířat, kdy si zvířecí společenství (např. stádo) brání své území před vetřelcem tím, že na něj jako celek útočí. V samotných anglicky mluvících zemích se pro označení šikany na pracovišti užívá pojmu emotional abuse (emoční týrání, emoční špatné zacházení). V češtině se lze setkat i s označením teror na pracovišti nebo psychoteror.

Další zdroje informací o slovu Mobbing

Najít slovo Mobbing ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mobbing na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mobbing ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Mobbing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Mobbing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Mobbing na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mobbing například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Mobbing? resp. co přesně označuje termín Mobbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mobbing, odpověď na dotaz co je to Mobbing?. Víte např. kdo to je Teplouš? Znáte a víte kdo je Jan Cemper? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?