Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Co je Mobbing?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mobbing

Teror na pracovišti nebo psychoteror se také nazývá slovem mobbing, které pochází z angličtiny. Jedná se souhrnně o nejrůznější formy komplikování života na pracovišti. Typickým rysem pro takové chování je rafinovanost, skrytost a zákeřnost. Existují různé metody, jak určit, zda se jedná o mobbing.
V rámci některých pojetí se mezi mobbing zařazuje i sexuální obtěžování na pracovišti. Jakousi podskupinu mobbingu pak tvoří bossing, což je teror na pracovišti v podání nadřízeného pracovníka. Mobbing se dělí do pěti kategorií a čtyř fází.


Co je to Mobbing? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mobbing. Co znamená pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Mobbing patří do sekce psychologie

Klíčová slova: heslo, Mobbing, lexikon, informace, slovo, definice pojmu, terminus technicus, přesný výraz, co je to Mobbing?, popis, psychologie, synonymum, vysvětlení, pojem, terminologie, názvosloví, význam, význam slova


Pojem Mobbing je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mobbing?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Mobbing je druh rafinované šikany na pracovišti. Samotný pojem mobbing má základ v angličtině (mob = hromadně napadnout, dotírat) a používá se také v etologii (zavedl ho Konrad Lorenz), kde popisuje chování zvířat, kdy si zvířecí společenství (např. stádo) brání své území před vetřelcem tím, že na něj jako celek útočí. V samotných anglicky mluvících zemích se pro označení šikany na pracovišti užívá pojmu emotional abuse (emoční týrání, emoční špatné zacházení). V češtině se lze setkat i s označením teror na pracovišti nebo psychoteror.

Jiné informační zdroje o pojmu Mobbing

Hledat heslo Mobbing na Google.cz

Vyhledat slovo Mobbing ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Mobbing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Mobbing ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Mobbing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mobbing ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mobbing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mobbing? resp. co znamená slovo Mobbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mobbing, odpověď na dotaz co je to Mobbing?. Víte např. kdo to je Barbora Munzarová? Znáte a víte kdo je Swarovski? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Mobbing i jinde než v sekci než v psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Uvolnění, mobbing, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?