Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mobbing. Co znamená odborný pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Co je to Mobbing? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mobbing?

Teror na pracovišti nebo psychoteror se také nazývá slovem mobbing, které pochází z angličtiny. Jedná se souhrnně o nejrůznější formy komplikování života na pracovišti. Typickým rysem pro takové chování je rafinovanost, skrytost a zákeřnost. Existují různé metody, jak určit, zda se jedná o mobbing.
V rámci některých pojetí se mezi mobbing zařazuje i sexuální obtěžování na pracovišti. Jakousi podskupinu mobbingu pak tvoří bossing, což je teror na pracovišti v podání nadřízeného pracovníka. Mobbing se dělí do pěti kategorií a čtyř fází.


Co je to Mobbing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mobbing. Co znamená odborný pojem Mobbing z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mobbing se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Mobbing je v kategorii psychologie

Klíčová slova: informace, pojem, termín, psychologie, terminus technicus, význam pojmu, popis, co je to Mobbing?, vysvětlení, odborný výraz, psychologie, Mobbing, význam, co znamená, slovník, názvosloví, slovo, definice pojmu


Pojem Mobbing je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mobbing? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mobbing je druh rafinované šikany na pracovišti. Samotný pojem mobbing má základ v angličtině (mob = hromadně napadnout, dotírat) a používá se také v etologii (zavedl ho Konrad Lorenz), kde popisuje chování zvířat, kdy si zvířecí společenství (např. stádo) brání své území před vetřelcem tím, že na něj jako celek útočí. V samotných anglicky mluvících zemích se pro označení šikany na pracovišti užívá pojmu emotional abuse (emoční týrání, emoční špatné zacházení). V češtině se lze setkat i s označením teror na pracovišti nebo psychoteror.

Pro další informace o termínu Mobbing zkuste tyto odkazy

Najít pojem Mobbing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Mobbing ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Mobbing ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mobbing na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mobbing ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Mobbing ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mobbing například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mobbing? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mobbing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mobbing, odpověď na dotaz co je to Mobbing?. Víte např. kdo to je Extrovert? Znáte a víte kdo je Drúz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?