Co je to?
Výraz, termín, definice slova Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co je to Liché číslo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Liché číslo

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Liché číslo se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: popis, přesný výraz, termín, matematika, matematika, synonymum, Liché číslo, terminus technicus, význam, slovo, názvosloví, přesný význam, význam slova, heslo, definice, co je to Liché číslo?, vysvětlení, terminologie


Pojem Liché číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Liché číslo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo, jinak je to liché číslo. Lichá čísla jsou např. −5, 1, 13, 37.

Jiné zdroje informací o pojmu Liché číslo

Najít slovo Liché číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Liché číslo na Google.cz

Vyhledat termín Liché číslo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Liché číslo na Youtube

Najít pojem Liché číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Liché číslo? resp. co vlastně znamená slovo Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Maggie Smith? Znáte a víte kdo je Dlaždič? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?