Co je to?
Definice výrazu, termínu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co je to Liché číslo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Liché číslo?

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Liché číslo s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Liché číslo se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, formulace, slovo, matematika, heslo, definice, definice pojmu, matematika, názvosloví, termín, pojem, vysvětlení, popis, lexikon, co je to Liché číslo?


Pojem Liché číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liché číslo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo, jinak je to liché číslo. Lichá čísla jsou např. −5, 1, 13, 37.

Hledejte pojem Liché číslo v následujících vyhledávačích

Najít pojem Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Liché číslo ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liché číslo ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Liché číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Liché číslo ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Liché číslo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Liché číslo? resp. jaký je význam pojmu Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Bosorka? Znáte a víte kdo je Průša? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?