Co je to?
Výraz, termín, definice slova Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co je to Liché číslo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Liché číslo?

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Liché číslo s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Liché číslo patří do kategorie matematika

Klíčová slova: synonymum, pojem, definice, význam pojmu, terminus technicus, wiki, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, lexikon, termín, odborný výraz, matematika, co to je, význam, slovo, popis, názvosloví


Pojem Liché číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Liché číslo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo, jinak je to liché číslo. Lichá čísla jsou např. −5, 1, 13, 37.

Více informací o slovu Liché číslo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Liché číslo ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Liché číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Liché číslo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Liché číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liché číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Liché číslo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Kancléř? Znáte a víte kdo je Masochista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?