Co je to?
Odborný výraz, definice slova Liché číslo. Co znamená pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co je Liché číslo?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Liché číslo

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Liché číslo. Co znamená pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Liché číslo se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: co to je, synonymum, význam, heslo, matematika, popis, matematika, přesný význam, informace, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, co znamená, co je to Liché číslo?, názvosloví, lexikon, formulace


Pojem Liché číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liché číslo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo, jinak je to liché číslo. Lichá čísla jsou např. −5, 1, 13, 37.

Další informace o pojmu Liché číslo hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Liché číslo na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liché číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Liché číslo ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Liché číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Liché číslo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Liché číslo ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Liché číslo? resp. co to je Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Frigida? Znáte a víte kdo je Štěpán Cháb? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?