Co je to?
Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co to je Liché číslo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Liché číslo

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Liché číslo se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: co je to Liché číslo?, terminologie, Matematika, odborný výraz, názvosloví, synonymum, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, Matematika, Liché číslo, informace, definice, heslo, slovník


Pojem Liché číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Liché číslo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V matematice je každé celé číslo buď sudé, nebo liché. Pokud je číslo celočíselným násobkem dvou, je to sudé číslo, jinak je to liché číslo. Lichá čísla jsou např. −5, 1, 13, 37.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liché číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Liché číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Liché číslo na Youtube

Vyhledat výraz Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Liché číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Liché číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Liché číslo? resp. co se skrývá pod slovem Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Košíkář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?