Co je to?
Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co to je Liché číslo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Liché číslo

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Liché číslo můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Liché číslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, termín, Matematika, slovo, definice, význam pojmu, formulace, informace, názvosloví, pojem, význam slova, heslo, synonymum, co je to Liché číslo?, slovník, co znamená, odborný výraz


Pojem Liché číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Liché číslo na Youtube

Zkusit najít termín Liché číslo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Liché číslo ve Wikislovníku

Najít pojem Liché číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Liché číslo ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Liché číslo? resp. co označuje slovo Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Martin Uhlíř? Znáte a víte kdo je Rudolf Schuster? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Matematika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?