Co je to?
Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co to je Liché číslo? Význam slova

Co znamená termín Liché číslo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Liché číslo doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Liché číslo se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: Matematika, význam slova, lexikon, co je to Liché číslo?, Matematika, popis, definice, Liché číslo, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, slovník, terminus technicus, formulace, terminologie, informace


Pojem Liché číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Liché číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Liché číslo ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Liché číslo na Youtube

Najít pojem Liché číslo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Liché číslo ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Liché číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Liché číslo? resp. jaký je význam slova Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Ječmínek? Znáte a víte kdo je Rudolf Schuster? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Liché číslo hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?