Co je to?
Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Co to je Liché číslo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Liché číslo

Liché číslo je pojem z oblasti matematiky. Není násobkem dvou. Mezi sudá čísla patří také nula. Odborný pojem pro to, zda je číslo sudé nebo liché, se nazývá parita. Lichá čísla v desítkové soustavě jsou ta, která mají poslední číslici také lichou. Lichá jsou všechna prvočísla.
Množina lichých čísel je nekonečná. Sudá a lichá čísla mají svá pravidla i při provádění základních aritmetických operací jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení.


Co je to Liché číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu Liché číslo. Co znamená odborný pojem Liché číslo z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Liché číslo patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, význam, odborný výraz, slovník, synonymum, terminologie, co to je, slovo, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, vysvětlení, definice, definice pojmu, co znamená


Pojem Liché číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Liché číslo

Najít výraz Liché číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Liché číslo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Liché číslo ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Liché číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Liché číslo na Youtube

Najít heslo Liché číslo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Liché číslo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Liché číslo? resp. jaký je význam pojmu Liché číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liché číslo, odpověď na dotaz co je to Liché číslo?. Víte např. kdo to je Múza? Znáte a víte kdo je Štukatér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?