Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je Genofond? Význam slova

Co znamená termín Genofond? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Genofond se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: synonymum, terminologie, definice, význam, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, věda, význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, informace, heslo, lexikon, termín, slovník, co je to Genofond?, odborný výraz


Pojem Genofond je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genofond? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Genofond ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genofond ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Genofond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Genofond ve Wikizdrojích

Hledat frázi Genofond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Genofond na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Genofond? resp. jaký je přesný význam slova Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Karel Svoboda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Genofond i v jiné kategorii než je sekce věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.