Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Co znamená termín Genofond? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Genofond) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Genofond patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Genofond, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, lexikon, slovo, heslo, co je to Genofond?, přesný výraz, co znamená, význam slova, formulace, popis, odborný výraz, wiki, přesný význam, vysvětlení, Věda


Pojem Genofond je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Genofond?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Genofond ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Genofond ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Genofond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Genofond na Youtube

Vyhledat termín Genofond na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genofond ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Genofond? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Rudiš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Genofond v jiné sekci než Věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.