Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Genofond?

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Genofond se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, terminologie, heslo, co to je, synonymum, přesný výraz, význam, definice, odborný výraz, lexikon, definice pojmu, význam slova, přesný význam, co znamená, slovník, slovo, Věda


Pojem Genofond je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Genofond píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Genofond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Genofond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genofond ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Genofond na Google.cz

Najít pojem Genofond ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Genofond ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Genofond? resp. co znamená Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Robert Pattinson? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.