Co je to?
Výraz, termín, definice slova Genofond. Co znamená odborný pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Genofond

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Genofond. Co znamená odborný pojem Genofond z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Genofond se nachází v sekci věda

Klíčová slova: termín, co znamená, popis, přesný výraz, význam, slovník, vysvětlení, wiki, heslo, terminus technicus, co je to Genofond?, slovo, formulace, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, definice


Pojem Genofond je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Genofond?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Genofond ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Genofond ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genofond ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Genofond na Youtube

Zkusit najít termín Genofond ve Wikizdrojích

Hledat pojem Genofond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Genofond? resp. co to je Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Claudia Schiffer? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.