Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Genofond

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Genofond s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Genofond je v kategorii Věda

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, co znamená, termín, wiki, slovo, odborný výraz, popis, co to je, Genofond, Věda, přesný význam, Věda, názvosloví, význam pojmu, definice, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Genofond je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genofond? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Další informační zdroje o slovu Genofond

Najít slovo Genofond ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Genofond ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genofond ve Wikimedia Commons

Najít výraz Genofond na Google.cz

Zkusit najít slovo Genofond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Genofond ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Genofond? resp. co označuje slovo Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Tydýt? Znáte a víte kdo je Supervizor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.