Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Genofond

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Genofond je v sekci Věda

Klíčová slova: přesný význam, Věda, popis, terminologie, pojem, definice pojmu, vysvětlení, termín, přesný výraz, význam, názvosloví, co to je, wiki, odborné názvosloví, formulace, terminus technicus, odborný výraz, heslo


Pojem Genofond je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genofond? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Genofond ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Genofond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Genofond na Google.cz

Najít termín Genofond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Genofond ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Genofond na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Genofond? resp. co se přesně ukrývá za slovem Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Supervizor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.