Co je to?
Výraz, termín, definice slova Genofond. Co znamená odborný pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Genofond

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.


Co je to Genofond? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Genofond. Co znamená odborný pojem Genofond z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Genofond? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Genofond je v kategorii věda

Klíčová slova: wiki, názvosloví, význam slova, definice, lexikon, synonymum, heslo, slovník, informace, přesný význam, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, termín, přesný výraz, Genofond, význam


Pojem Genofond je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Genofond?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genofond je soubor všech alel (genů) všech jedinců dané populace. Termín je používaný v populační genetice. Genofond je zdrojem genetické variability (např. pro další šlechtění).

Ochrana genofondu rostlin

O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay
O chranu genofondu rostlin se stará řada výzkumných zařízení po celém světě. Ilustrační fotografie. Autor: felixioncool, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Genofond

Hledat termín Genofond ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Genofond ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Genofond na Google.cz

Hledat videa s názvem Genofond na Youtube

Zkusit najít slovo Genofond ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Genofond ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Genofond například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Genofond? resp. co je to Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Kateřina Siniaková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.