Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Co je to Adblue? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adblue?

AdBlue je název název kapalného aditiva, používaný v obchodním styku v Evropě a zemích, které používají evropské emisní limity. Využívá se pro úpravu výfukových plynů. AdBlue je založeno na principu selektivní katalytické redukce. Je to vodní roztok syntetické močoviny.
AdBlue se vstřikuje před katalyzátor výfukových plynů. Močovina se s výfukovými plyny mísí a teplem se rozkládá na oxid uhličitý a amoniak. Ten pak reaguje s oxidy dusíku, které vzniknou při spalování paliva. Díky AdBlue pak z výfuku odcházejí vodní páry a dusík, což jsou neškodné produkty. Čím přísnější jsou emisní limity, tím větší je spotřeba AdBlue.


Co je to Adblue? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Adblue je v kategorii chemie

Klíčová slova: heslo, formulace, informace, lexikon, popis, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, wiki, přesný výraz, definice, terminus technicus, význam slova, termín, názvosloví, chemie, pojem


Pojem Adblue je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Adblue?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Močovina AUS 32 (AdBlue, registrovaná obchodní známka německého VDA) je v Evropě a zemích přejímajících evropské emisní limity používaný obchodní název kapalného aditiva, využívaného technologií selektivní katalytické redukce, která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny. Požadavky na roztok a jeho složení (32,5% močoviny, 67,5% vody = AUS 32 - Aqueous Urea Solution) jsou specifikovány v normě DIN 70070, respektive novější ISO 22241. Roztok má teplotu tuhnutí -11 °C a vzhledem k tomu bývá často na vozidlech určených do chladnějších podmínek užíván systém ohřevu nádrže, případně i vedení AdBlue chladicí kapalinou motoru nebo elektricky.

Jiné informační zdroje o pojmu Adblue

Vyhledat heslo Adblue ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adblue na Youtube

Hledat pojem Adblue ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Adblue ve Wikislovníku

Hledat slovo Adblue ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Adblue ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adblue například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Adblue? resp. co vlastně znamená slovo Adblue? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adblue, odpověď na dotaz co je to Adblue?. Víte např. kdo to je Jakub Prachař? Znáte a víte kdo je Františka Čížková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.