Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Co je to Adblue? Význam slova

Co znamená termín Adblue? Vysvětlení pojmu, definice hesla

AdBlue je název název kapalného aditiva, používaný v obchodním styku v Evropě a zemích, které používají evropské emisní limity. Využívá se pro úpravu výfukových plynů. AdBlue je založeno na principu selektivní katalytické redukce. Je to vodní roztok syntetické močoviny.
AdBlue se vstřikuje před katalyzátor výfukových plynů. Močovina se s výfukovými plyny mísí a teplem se rozkládá na oxid uhličitý a amoniak. Ten pak reaguje s oxidy dusíku, které vzniknou při spalování paliva. Díky AdBlue pak z výfuku odcházejí vodní páry a dusík, což jsou neškodné produkty. Čím přísnější jsou emisní limity, tím větší je spotřeba AdBlue.


Co je to Adblue? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Adblue se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, formulace, význam, slovník, termín, terminologie, Adblue, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, chemie, synonymum, co znamená, lexikon, vysvětlení


Pojem Adblue je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Adblue můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Močovina AUS 32 (AdBlue, registrovaná obchodní známka německého VDA) je v Evropě a zemích přejímajících evropské emisní limity používaný obchodní název kapalného aditiva, využívaného technologií selektivní katalytické redukce, která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny. Požadavky na roztok a jeho složení (32,5% močoviny, 67,5% vody = AUS 32 - Aqueous Urea Solution) jsou specifikovány v normě DIN 70070, respektive novější ISO 22241. Roztok má teplotu tuhnutí -11 °C a vzhledem k tomu bývá často na vozidlech určených do chladnějších podmínek užíván systém ohřevu nádrže, případně i vedení AdBlue chladicí kapalinou motoru nebo elektricky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adblue ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Adblue ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Adblue ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adblue ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Adblue ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Adblue ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adblue například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adblue? resp. jaká je definice termínu Adblue? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adblue, odpověď na dotaz co je to Adblue?. Víte např. kdo to je Jeroným Pražský? Znáte a víte kdo je Mamlas? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.