Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adblue. Co znamená pojem Adblue z kategorie Chemie?

Co je Adblue? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adblue?

AdBlue je název název kapalného aditiva, používaný v obchodním styku v Evropě a zemích, které používají evropské emisní limity. Využívá se pro úpravu výfukových plynů. AdBlue je založeno na principu selektivní katalytické redukce. Je to vodní roztok syntetické močoviny.
AdBlue se vstřikuje před katalyzátor výfukových plynů. Močovina se s výfukovými plyny mísí a teplem se rozkládá na oxid uhličitý a amoniak. Ten pak reaguje s oxidy dusíku, které vzniknou při spalování paliva. Díky AdBlue pak z výfuku odcházejí vodní páry a dusík, což jsou neškodné produkty. Čím přísnější jsou emisní limity, tím větší je spotřeba AdBlue.


Co je to Adblue? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adblue. Co znamená pojem Adblue z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Adblue se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, co to je, chemie, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, slovník, přesný výraz, termín, význam slova, terminus technicus, co znamená, informace, formulace, definice pojmu, pojem, terminologie


Pojem Adblue je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adblue? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Močovina AUS 32 (AdBlue, registrovaná obchodní známka německého VDA) je v Evropě a zemích přejímajících evropské emisní limity používaný obchodní název kapalného aditiva, využívaného technologií selektivní katalytické redukce, která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny. Požadavky na roztok a jeho složení (32,5% močoviny, 67,5% vody = AUS 32 - Aqueous Urea Solution) jsou specifikovány v normě DIN 70070, respektive novější ISO 22241. Roztok má teplotu tuhnutí -11 °C a vzhledem k tomu bývá často na vozidlech určených do chladnějších podmínek užíván systém ohřevu nádrže, případně i vedení AdBlue chladicí kapalinou motoru nebo elektricky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adblue ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Adblue ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Adblue ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adblue na Youtube

Zkusit najít termín Adblue ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Adblue ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adblue například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Adblue? resp. co přesně znamená slovo Adblue? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adblue, odpověď na dotaz co je to Adblue?. Víte např. kdo to je Kristina Taberyová? Znáte a víte kdo je Lužičký Srb? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.