Co je to?
Definice výrazu, termínu Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Co je to Adblue? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adblue?

AdBlue je název název kapalného aditiva, používaný v obchodním styku v Evropě a zemích, které používají evropské emisní limity. Využívá se pro úpravu výfukových plynů. AdBlue je založeno na principu selektivní katalytické redukce. Je to vodní roztok syntetické močoviny.
AdBlue se vstřikuje před katalyzátor výfukových plynů. Močovina se s výfukovými plyny mísí a teplem se rozkládá na oxid uhličitý a amoniak. Ten pak reaguje s oxidy dusíku, které vzniknou při spalování paliva. Díky AdBlue pak z výfuku odcházejí vodní páry a dusík, což jsou neškodné produkty. Čím přísnější jsou emisní limity, tím větší je spotřeba AdBlue.


Co je to Adblue? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adblue. Co znamená odborný pojem Adblue z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adblue patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: Chemie, význam pojmu, názvosloví, slovník, synonymum, popis, definice pojmu, lexikon, definice, terminologie, přesný výraz, co je to Adblue?, Adblue, význam slova, heslo, informace, význam, terminus technicus


Pojem Adblue je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Adblue?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Močovina AUS 32 (AdBlue, registrovaná obchodní známka německého VDA) je v Evropě a zemích přejímajících evropské emisní limity používaný obchodní název kapalného aditiva, využívaného technologií selektivní katalytické redukce, která se užívá při úpravě výfukových plynů vznětových motorů na úroveň emisních limitů Euro IV a vyšších. Jedná se o chemicky vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny. Požadavky na roztok a jeho složení (32,5% močoviny, 67,5% vody = AUS 32 - Aqueous Urea Solution) jsou specifikovány v normě DIN 70070, respektive novější ISO 22241. Roztok má teplotu tuhnutí -11 °C a vzhledem k tomu bývá často na vozidlech určených do chladnějších podmínek užíván systém ohřevu nádrže, případně i vedení AdBlue chladicí kapalinou motoru nebo elektricky.

Zkuste zjistit více informací o slovu Adblue v následujících zdrojích

Hledat slovo Adblue na Google.cz

Hledat výraz Adblue ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Adblue ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adblue ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Adblue ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adblue ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adblue například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Adblue? resp. co se přesně ukrývá za slovem Adblue? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adblue, odpověď na dotaz co je to Adblue?. Víte např. kdo to je Walt Disney? Znáte a víte kdo je Nicka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.