Co je to?
Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Co je to Integrál? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Integrál?

Matematická funkce tvořící součet nebo sumu. Charakterizuje ji určitá plocha či objem, například plocha pod určitou křivkou, vymezená vodorovnou osou x a průběhem této křivky. Pomocí integrálního počtu definujeme plochy, objemy a délky křivek. Už řecký matematik Archimédes se snažil stanovit, integrovat plochu tím, že ji rozdělil na mnoho částí.


Co je to Integrál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Integrál? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Integrál je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovník, informace, popis, definice pojmu, wiki, odborný výraz, Matematika, odborné názvosloví, přesný význam, synonymum, význam slova, terminologie, slovo, význam, heslo, lexikon, přesný výraz, co to je


Pojem Integrál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Integrál dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Integrál je jeden ze základních pojmů matematiky. Spolu s derivací tvoří dvě hlavní operace matematické analýzy. Pojem integrálu je zobecněním pojmů jako plocha, objem, součet či suma.

Mějme funkci ƒ reálné proměnné x na intervalu [a, b]. Pod pojmem (určitý) integrál rozumíme obsah plochy ve dvojrozměrné rovině, který je omezen grafem funkce ƒ, osou x a svislými přímkami x = a a x = b.

Další zdroje informací o slovu Integrál

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Integrál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Integrál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Integrál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Integrál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Integrál ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Integrál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Integrál například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Integrál? resp. co přesně označuje termín Integrál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Integrál, odpověď na dotaz co je to Integrál?. Víte např. kdo to je Tereza Martincová? Znáte a víte kdo je Probošt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Integrál v jiné sekci než Matematika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?