Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Co je Integrál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Integrál

Matematická funkce tvořící součet nebo sumu. Charakterizuje ji určitá plocha či objem, například plocha pod určitou křivkou, vymezená vodorovnou osou x a průběhem této křivky. Pomocí integrálního počtu definujeme plochy, objemy a délky křivek. Už řecký matematik Archimédes se snažil stanovit, integrovat plochu tím, že ji rozdělil na mnoho částí.


Co je to Integrál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Integrál s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Integrál se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: matematika, pojem, slovo, slovník, heslo, názvosloví, přesný výraz, wiki, Integrál, význam pojmu, definice, formulace, co znamená, synonymum, informace, přesný význam, popis, co to je


Pojem Integrál je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Integrál? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Integrál je jeden ze základních pojmů matematiky. Spolu s derivací tvoří dvě hlavní operace matematické analýzy. Pojem integrálu je zobecněním pojmů jako plocha, objem, součet či suma.

Mějme funkci ƒ reálné proměnné x na intervalu [a, b]. Pod pojmem (určitý) integrál rozumíme obsah plochy ve dvojrozměrné rovině, který je omezen grafem funkce ƒ, osou x a svislými přímkami x = a a x = b.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Integrál ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Integrál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Integrál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Integrál ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Integrál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Integrál na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Integrál například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Integrál? resp. co znamená slovo Integrál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Integrál, odpověď na dotaz co je to Integrál?. Víte např. kdo to je Radegast? Znáte a víte kdo je Prelát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?