Co je to?
Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Co je to Integrál? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Integrál?

Matematická funkce tvořící součet nebo sumu. Charakterizuje ji určitá plocha či objem, například plocha pod určitou křivkou, vymezená vodorovnou osou x a průběhem této křivky. Pomocí integrálního počtu definujeme plochy, objemy a délky křivek. Už řecký matematik Archimédes se snažil stanovit, integrovat plochu tím, že ji rozdělil na mnoho částí.


Co je to Integrál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Integrál s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Integrál patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: popis, co znamená, synonymum, informace, co to je, wiki, termín, význam slova, terminologie, slovník, definice, vysvětlení, význam, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, Matematika, Integrál


Pojem Integrál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Integrál můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Integrál je jeden ze základních pojmů matematiky. Spolu s derivací tvoří dvě hlavní operace matematické analýzy. Pojem integrálu je zobecněním pojmů jako plocha, objem, součet či suma.

Mějme funkci ƒ reálné proměnné x na intervalu [a, b]. Pod pojmem (určitý) integrál rozumíme obsah plochy ve dvojrozměrné rovině, který je omezen grafem funkce ƒ, osou x a svislými přímkami x = a a x = b.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Integrál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Integrál ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Integrál na Google.cz

Vyhledat termín Integrál ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Integrál ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Integrál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Integrál například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Integrál? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Integrál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Integrál, odpověď na dotaz co je to Integrál?. Víte např. kdo to je Satan? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?