Co je to?
Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Co je to Integrál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Integrál?

Matematická funkce tvořící součet nebo sumu. Charakterizuje ji určitá plocha či objem, například plocha pod určitou křivkou, vymezená vodorovnou osou x a průběhem této křivky. Pomocí integrálního počtu definujeme plochy, objemy a délky křivek. Už řecký matematik Archimédes se snažil stanovit, integrovat plochu tím, že ji rozdělil na mnoho částí.


Co je to Integrál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Integrál sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Integrál patří do sekce Matematika

Klíčová slova: Integrál, termín, slovník, slovo, formulace, přesný význam, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, terminologie, pojem, lexikon, wiki, přesný výraz, Matematika, popis


Pojem Integrál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Integrál? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Integrál je jeden ze základních pojmů matematiky. Spolu s derivací tvoří dvě hlavní operace matematické analýzy. Pojem integrálu je zobecněním pojmů jako plocha, objem, součet či suma.

Mějme funkci ƒ reálné proměnné x na intervalu [a, b]. Pod pojmem (určitý) integrál rozumíme obsah plochy ve dvojrozměrné rovině, který je omezen grafem funkce ƒ, osou x a svislými přímkami x = a a x = b.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Integrál ve Wikislovníku

Hledat pojem Integrál na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Integrál ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Integrál ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Integrál ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Integrál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Integrál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Integrál? resp. jaký je přesný význam slova Integrál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Integrál, odpověď na dotaz co je to Integrál?. Víte např. kdo to je Plánovač výroby? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?