Co je to?
Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Co je to Integrál? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Integrál?

Matematická funkce tvořící součet nebo sumu. Charakterizuje ji určitá plocha či objem, například plocha pod určitou křivkou, vymezená vodorovnou osou x a průběhem této křivky. Pomocí integrálního počtu definujeme plochy, objemy a délky křivek. Už řecký matematik Archimédes se snažil stanovit, integrovat plochu tím, že ji rozdělil na mnoho částí.


Co je to Integrál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Integrál. Co znamená pojem Integrál z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Integrál s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Integrál se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, slovo, význam pojmu, heslo, význam, Matematika, wiki, co znamená, terminologie, co to je, popis, terminus technicus, Integrál, přesný význam, definice pojmu


Pojem Integrál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Integrál? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Integrál je jeden ze základních pojmů matematiky. Spolu s derivací tvoří dvě hlavní operace matematické analýzy. Pojem integrálu je zobecněním pojmů jako plocha, objem, součet či suma.

Mějme funkci ƒ reálné proměnné x na intervalu [a, b]. Pod pojmem (určitý) integrál rozumíme obsah plochy ve dvojrozměrné rovině, který je omezen grafem funkce ƒ, osou x a svislými přímkami x = a a x = b.

Pro více informací o heslu Integrál zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Integrál ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Integrál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Integrál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Integrál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Integrál ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Integrál ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Integrál například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Integrál? resp. co znamená Integrál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Integrál, odpověď na dotaz co je to Integrál?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?