Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Celulitida? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Celulitida?

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Celulitida s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Celulitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, terminus technicus, přesný význam, formulace, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví, význam, Celulitida, význam slova, odborné názvosloví, popis, slovo, synonymum, informace, odborný výraz


Pojem Celulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Celulitida dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Celulitida v následujících zdrojích

Vyhledat termín Celulitida ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Celulitida na Youtube

Najít slovo Celulitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Celulitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Celulitida ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Celulitida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Celulitida? resp. co je to Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček Borovský? Znáte a víte kdo je Zeť? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?