Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Celulitida? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Celulitida

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Celulitida? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Celulitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, definice, význam slova, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, informace, slovo, synonymum, slovník, odborný výraz, terminologie, termín


Pojem Celulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celulitida? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Celulitida ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Celulitida ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Celulitida na Youtube

Najít slovo Celulitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Celulitida ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Celulitida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Celulitida? resp. co vlastně znamená slovo Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Alžběta Pomořanská? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Celulitida hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?