Co je to?
Odborný výraz, definice slova Celulitida. Co znamená pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Celulitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Celulitida?

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Celulitida. Co znamená pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Celulitida? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Celulitida je v sekci Nemoce

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, slovo, wiki, termín, přesný význam, Nemoce, co je to Celulitida?, význam slova, formulace, co znamená, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, význam, popis, terminus technicus, definice


Pojem Celulitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celulitida? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Celulitida ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Celulitida ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Celulitida ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Celulitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Celulitida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Celulitida? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Štěpán Cháb? Znáte a víte kdo je Vojtěch Dyk? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?