Co je to?
Odborný výraz, definice slova Celulitida. Co znamená pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Celulitida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Celulitida?

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Celulitida. Co znamená pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Celulitida patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, přesný význam, popis, odborné názvosloví, Nemoce, synonymum, slovo, přesný výraz, názvosloví, heslo, termín, informace, význam, definice pojmu, odborný výraz, pojem, lexikon


Pojem Celulitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Celulitida dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Celulitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Celulitida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Celulitida ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Celulitida na Google.cz

Vyhledat pojem Celulitida ve Wikislovníku

Hledat pojem Celulitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Celulitida? resp. co přesně znamená slovo Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Helena Vondráčková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?