Co je to?
Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je to Celulitida? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Celulitida

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Celulitida? s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Celulitida je v sekci nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, termín, synonymum, co znamená, přesný výraz, informace, definice pojmu, nemoce, heslo, definice, pojem, popis, význam slova, význam, názvosloví, formulace, slovník, Celulitida


Pojem Celulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Celulitida? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Pro více informací o heslu Celulitida zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Celulitida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Celulitida ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Celulitida na Google.cz

Najít pojem Celulitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Celulitida ve Wikislovníku

Hledat pojem Celulitida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Celulitida? resp. jaká je definice termínu Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Viktor Kalivoda? Znáte a víte kdo je Winona Ryder? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?