Co je to?
Definice výrazu, termínu Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Co je Celulitida?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Celulitida?

Celulitida, jinak také pomerančová kůže, je spíše estetický než zdravotní problém. Jedná se o prohlubeniny na povrchu kůže, které vzhledem připomínají pomerančovou kůru. Nenese sebou sice zdravotní rizika, přesto však trápí jedince, kteří si zakládají na dokonalém vzhledu, především ženy.
Její příčinou jsou změny v podkožním vazivu, kde se vytvářejí shluky tukových buněk a kde se pak ukládají toxické látky. To je příčinou hrbolaté a dolíčkaté kůže, která vypadá velice nevzhledně. Celulitida se projevuje nejvíce v oblasti hýždí a stehen.


Co je to Celulitida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Celulitida. Co znamená odborný pojem Celulitida z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Celulitida je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, informace, wiki, termín, lexikon, Celulitida, názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, nemoce, přesný výraz, co znamená, definice, co to je, terminus technicus, slovo, význam


Pojem Celulitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Celulitida?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Více informací o pojmu Celulitida lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Celulitida na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Celulitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Celulitida na Youtube

Zkusit najít termín Celulitida ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Celulitida ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Celulitida ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Celulitida například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Celulitida? resp. co znamená výraz Celulitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celulitida, odpověď na dotaz co je to Celulitida?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Olga Hepnarová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky u dítěte, celulitida, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?