Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Co znamená termín Fjord? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fjord sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fjord patří do sekce Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, definice, co je to Fjord?, slovo, co to je, co znamená, heslo, wiki, význam slova, přesný význam, vysvětlení, popis, slovník, Příroda, termín, synonymum, lexikon, definice pojmu


Pojem Fjord je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fjord? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fjord ve Wikimedia Commons

Najít výraz Fjord ve vyhledávači Yandex

Najít termín Fjord ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Fjord ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fjord ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Fjord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fjord? resp. co je to Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Jan Chvojka? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Fjord hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.