Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fjord

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Fjord sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fjord je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, přesný výraz, co je to Fjord?, názvosloví, slovník, význam slova, synonymum, informace, odborné názvosloví, co to je, co znamená, wiki, vysvětlení, pojem, formulace, význam, Příroda


Pojem Fjord je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fjord píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Fjord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fjord ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fjord na Youtube

Vyhledat výraz Fjord ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Fjord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fjord ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fjord? resp. co přesně označuje termín Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Sandra Bullock? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.