Co je to?
Definice výrazu Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je Fjord? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fjord?

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Definice výrazu Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fjord můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Fjord je v sekci příroda

Klíčová slova: termín, vysvětlení, formulace, lexikon, terminus technicus, pojem, přesný význam, heslo, význam, Fjord, wiki, přesný výraz, slovník, příroda, odborné názvosloví, příroda, informace, co znamená


Pojem Fjord je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fjord?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Jiné informační zdroje o pojmu Fjord

Vyhledat heslo Fjord ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fjord ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fjord na Google.cz

Zkusit najít pojem Fjord ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Fjord ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fjord na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fjord? resp. jaký je význam slova Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Petr Svěcený? Znáte a víte kdo je Miroslav Donutil? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Fjord i v jiné části webu než je kategorie příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.