Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fjord

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fjord patří do sekce příroda

Klíčová slova: co je to Fjord?, lexikon, slovo, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, heslo, příroda, význam pojmu, pojem, odborný výraz, informace, co to je, terminus technicus, význam slova, termín, Fjord, wiki


Pojem Fjord je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fjord? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fjord ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Fjord ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Fjord na Youtube

Najít heslo Fjord na Google.cz

Vyhledat výraz Fjord ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Fjord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Fjord? resp. jaký je význam slova Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Ladislav Smoljak? Znáte a víte kdo je Miroslav Donutil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fjord v jiné sekci než příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.