Co je to?
Definice výrazu Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je Fjord?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fjord?

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Definice výrazu Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Fjord je v sekci příroda

Klíčová slova: co je to Fjord?, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, pojem, terminologie, formulace, význam, definice, co to je, příroda, synonymum, co znamená, Fjord, názvosloví, popis, význam pojmu


Pojem Fjord je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fjord? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Fjord ve Wikislovníku

Hledat slovo Fjord ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Fjord ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Fjord na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fjord ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Fjord ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Fjord? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Anna Kadeřávková? Znáte a víte kdo je Miroslav Donutil? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Fjord i v jiné sekci než v příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.