Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fjord

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fjord. Co znamená odborný pojem Fjord z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Fjord můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Fjord je v kategorii příroda

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, lexikon, terminologie, význam, informace, slovo, přesný výraz, pojem, co znamená, Fjord, příroda, formulace, názvosloví, co je to Fjord?, terminus technicus


Pojem Fjord je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fjord? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Fjord ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Fjord na Youtube

Vyhledat slovo Fjord ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Fjord ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fjord ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fjord ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fjord? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.