Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fjord?

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.


Co je to Fjord? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fjord s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fjord se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: přesný význam, definice, co je to Fjord?, pojem, wiki, vysvětlení, slovo, význam pojmu, Příroda, Příroda, synonymum, heslo, význam slova, slovník, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, co znamená


Pojem Fjord je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fjord? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Hledejte pojem Fjord v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Fjord ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Fjord ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fjord ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fjord ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Fjord ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Fjord na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fjord například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fjord? resp. co se skrývá pod slovem Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Fašista? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.