Co je to?
Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co to je Absurdní drama? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.


Co je to Absurdní drama? Význam slova, termín, Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Absurdní drama? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Absurdní drama je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, Literatura, odborný výraz, definice, vysvětlení, popis, Absurdní drama, terminologie, synonymum, význam, slovo, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, lexikon, význam slova, přesný význam


Pojem Absurdní drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absurdní drama? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.

Zkuste zjistit více informací o slovu Absurdní drama v následujících zdrojích

Najít slovo Absurdní drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Absurdní drama ve Wikizdrojích

Najít výraz Absurdní drama ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Absurdní drama ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absurdní drama ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Absurdní drama ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Absurdní drama například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Absurdní drama? resp. co se přesně ukrývá za slovem Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Diana Mórová? Znáte a víte kdo je Spotter? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absurdní drama v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.