Co je to?
Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co to je Absurdní drama? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.


Co je to Absurdní drama? Význam slova, termín, Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Absurdní drama s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absurdní drama se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, formulace, definice, slovník, přesný výraz, názvosloví, Literatura, slovo, informace, wiki, co znamená, co je to Absurdní drama?, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, popis


Pojem Absurdní drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absurdní drama? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absurdní drama ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Absurdní drama ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Absurdní drama ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Absurdní drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Absurdní drama ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Absurdní drama na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Absurdní drama například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Absurdní drama? resp. co označuje slovo Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Brigádník? Znáte a víte kdo je Spotter? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Absurdní drama i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.