Co je to?
Definice výrazu, termínu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co je Absurdní drama? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.


Co je to Absurdní drama? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Absurdní drama? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Absurdní drama je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminus technicus, význam, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, Absurdní drama, informace, lexikon, co to je, slovník, význam slova, odborný výraz, co je to Absurdní drama?, definice pojmu, wiki, pojem, literatura, termín


Pojem Absurdní drama je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Absurdní drama? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.
Absurdní drama zobrazuje skutečnost jako nesmyslnou. Vyjadřuje pocity bezmoci osamoceného člověka a ztrátu schopnosti dorozumění s ostatními lidmi. Ukazuje člověka, jenž je ohrožen mechanismy moderní civilizace, kterou sám stvořil.
Charakteristické je odstranění souvislého děje, opomíjení charakteristiky postav, deformace a devalvace jazyka, který ztrácí svou dorozumívací funkci. Dialog sice umožňuje komunikaci, ale prázdnota frází a plané tlachání znemožňují dorozumění.
Hry jsou laděny tragicky nebo tragikomicky. Časté jsou groteskní prvky a černý humor.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Absurdní drama na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absurdní drama ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Absurdní drama ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Absurdní drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Absurdní drama ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Absurdní drama ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Absurdní drama například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Absurdní drama? resp. jaká je definice termínu Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Jaroslav Hašek? Znáte a víte kdo je Evangeline Lilly? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Absurdní drama i v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.