Co je to?
Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co to je Absurdní drama? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.


Co je to Absurdní drama? Význam slova, termín, Definice výrazu Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Absurdní drama můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Absurdní drama je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovo, význam, wiki, vysvětlení, terminologie, názvosloví, co to je, popis, Absurdní drama, Literatura, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, slovník, význam slova, lexikon, formulace


Pojem Absurdní drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Absurdní drama?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.

Více informací o pojmu Absurdní drama lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Absurdní drama na Youtube

Hledat termín Absurdní drama ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Absurdní drama ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Absurdní drama ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Absurdní drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Absurdní drama ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Absurdní drama například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Absurdní drama? resp. co se přesně ukrývá za slovem Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Chamtivec? Znáte a víte kdo je Suflér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.