Co je to?
Výraz, termín, definice slova Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Co je to Absurdní drama? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Absurdní drama

Absurdní drama je jeden z útvarů avantgardního divadla, který se objevil přibližně v polovině minulého století. Jeho obsah plně odpovídá jeho názvu, tedy je zcela nesmyslný. Postavy spolu sice hovoří, ale vzájemně si nerozumějí, komunikace nefunguje, děj se nikam neposouvá, nedává smysl. Absurdní drama poukazuje na osamělost člověka. Objevují se bezobsažné fráze a černý humor. U nás psal absurdní drama např. Václav Havel.


Co je to Absurdní drama? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Absurdní drama. Co znamená odborný pojem Absurdní drama z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Absurdní drama se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Absurdní drama se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, slovo, popis, informace, význam, pojem, definice pojmu, co to je, terminologie, význam slova, odborný výraz, definice, Absurdní drama, význam pojmu, formulace, literatura, heslo, přesný výraz


Pojem Absurdní drama je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Absurdní drama? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Absurdní drama (z lat. absurdus nesmyslný, sluchu nepříjemný) je směr avantgardního divadla, projevující se zejména od 50. let 20. století.
Absurdní drama zobrazuje skutečnost jako nesmyslnou. Vyjadřuje pocity bezmoci osamoceného člověka a ztrátu schopnosti dorozumění s ostatními lidmi. Ukazuje člověka, jenž je ohrožen mechanismy moderní civilizace, kterou sám stvořil.
Charakteristické je odstranění souvislého děje, opomíjení charakteristiky postav, deformace a devalvace jazyka, který ztrácí svou dorozumívací funkci. Dialog sice umožňuje komunikaci, ale prázdnota frází a plané tlachání znemožňují dorozumění.
Hry jsou laděny tragicky nebo tragikomicky. Časté jsou groteskní prvky a černý humor.

Pro další informace o termínu Absurdní drama zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Absurdní drama ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Absurdní drama na Google.cz

Vyhledat heslo Absurdní drama ve Wikislovníku

Hledat slovo Absurdní drama ve Wikizdrojích

Najít výraz Absurdní drama ve vyhledávači Qwant

Najít termín Absurdní drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Absurdní drama například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Absurdní drama? resp. jaká je definice termínu Absurdní drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absurdní drama, odpověď na dotaz co je to Absurdní drama?. Víte např. kdo to je Shakira? Znáte a víte kdo je Patrick Kane? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.