Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Co je to Lipedéma? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Lipedéma?

Lipedéma je pojmenování onemocnění tukové tkáně a dysfunkce lymfy. Jedná se o nemoc chronickou, která postihuje především nohy a také ruce. V nich se hromadí velké množství tukových buněk. Lipedéma postihuje skoro vždy pouze ženy, bývá dědičná a často také bolestivá.
Postiženy mohou být ženy bez ohledu na hmotnostní rozdíly. Tukové buňky se ukládají a šíří od oblasti pasu až ke kotníkům. Lipedéma může vzniknout z mnoha důvodů, pro léčení je důležitá včasná a správná diagnostika.


Co je to Lipedéma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lipedéma se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Lipedéma se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, význam slova, wiki, co je to Lipedéma?, heslo, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, synonymum, terminologie, informace, popis, co znamená, co to je, Lipedéma, definice


Pojem Lipedéma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lipedéma? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lipedéma nebo lipoedema je chronické onemocnění tukové tkáně a lymfatické dysfunkce obecně má vliv na nohy, což způsobí, že nohy a někdy ruce hromadí odlišné vzorce tukové tkáně a je rozeznatelné následujícími charakteristikami:
♦ může být dědičné
♦ vyskytuje se téměř výhradně u žen
♦ může nastat u žen všech velikostí, od těch co mají vážnou podváhou po morbidně obézní
♦ zahrnuje ukládání a rozšiřování tukových buněk obvykle od pasu ke zřetelné linii těsně nad kotníky
♦ na rozdíl od normálního tuku, lipedéma tuk obecně nelze redukovat pomocí diety a cvičení
♦ tuková tkáň se může projevovat jako bolestivá, nebo, může být bolestivá při použití tlaku na oblasti postižené lipedémem

Více informací o slovu Lipedéma doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Lipedéma na Google.cz

Vyhledat výraz Lipedéma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Lipedéma ve Wikislovníku

Hledat pojem Lipedéma ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lipedéma ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lipedéma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipedéma například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lipedéma? resp. co vlastně znamená slovo Lipedéma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipedéma, odpověď na dotaz co je to Lipedéma?. Víte např. kdo to je Kleptoman? Znáte a víte kdo je Ladislav Svante Rieger? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.