Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Co je to Lipedéma? Význam slova

Co znamená termín Lipedéma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lipedéma je pojmenování onemocnění tukové tkáně a dysfunkce lymfy. Jedná se o nemoc chronickou, která postihuje především nohy a také ruce. V nich se hromadí velké množství tukových buněk. Lipedéma postihuje skoro vždy pouze ženy, bývá dědičná a často také bolestivá.
Postiženy mohou být ženy bez ohledu na hmotnostní rozdíly. Tukové buňky se ukládají a šíří od oblasti pasu až ke kotníkům. Lipedéma může vzniknout z mnoha důvodů, pro léčení je důležitá včasná a správná diagnostika.


Co je to Lipedéma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lipedéma sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lipedéma patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, Nemoce, pojem, synonymum, wiki, Nemoce, termín, vysvětlení, názvosloví, slovo, lexikon, význam pojmu, popis, přesný výraz, terminologie, heslo, co to je


Pojem Lipedéma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lipedéma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lipedéma nebo lipoedema je chronické onemocnění tukové tkáně a lymfatické dysfunkce obecně má vliv na nohy, což způsobí, že nohy a někdy ruce hromadí odlišné vzorce tukové tkáně a je rozeznatelné následujícími charakteristikami:
♦ může být dědičné
♦ vyskytuje se téměř výhradně u žen
♦ může nastat u žen všech velikostí, od těch co mají vážnou podváhou po morbidně obézní
♦ zahrnuje ukládání a rozšiřování tukových buněk obvykle od pasu ke zřetelné linii těsně nad kotníky
♦ na rozdíl od normálního tuku, lipedéma tuk obecně nelze redukovat pomocí diety a cvičení
♦ tuková tkáň se může projevovat jako bolestivá, nebo, může být bolestivá při použití tlaku na oblasti postižené lipedémem

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Lipedéma ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Lipedéma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Lipedéma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Lipedéma ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Lipedéma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Lipedéma ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipedéma například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lipedéma? resp. jaká je definice slova Lipedéma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipedéma, odpověď na dotaz co je to Lipedéma?. Víte např. kdo to je Věra Čáslavská? Znáte a víte kdo je Hédonista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.