Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Co je to Lipedéma? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lipedéma?

Lipedéma je pojmenování onemocnění tukové tkáně a dysfunkce lymfy. Jedná se o nemoc chronickou, která postihuje především nohy a také ruce. V nich se hromadí velké množství tukových buněk. Lipedéma postihuje skoro vždy pouze ženy, bývá dědičná a často také bolestivá.
Postiženy mohou být ženy bez ohledu na hmotnostní rozdíly. Tukové buňky se ukládají a šíří od oblasti pasu až ke kotníkům. Lipedéma může vzniknout z mnoha důvodů, pro léčení je důležitá včasná a správná diagnostika.


Co je to Lipedéma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lipedéma. Co znamená odborný pojem Lipedéma z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lipedéma s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Lipedéma se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: co je to Lipedéma?, synonymum, popis, informace, odborný výraz, formulace, definice, lexikon, Lipedéma, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, terminologie, co znamená, přesný význam, nemoce, definice pojmu, slovo


Pojem Lipedéma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Lipedéma dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lipedéma nebo lipoedema je chronické onemocnění tukové tkáně a lymfatické dysfunkce obecně má vliv na nohy, což způsobí, že nohy a někdy ruce hromadí odlišné vzorce tukové tkáně a je rozeznatelné následujícími charakteristikami:
♦ může být dědičné
♦ vyskytuje se téměř výhradně u žen
♦ může nastat u žen všech velikostí, od těch co mají vážnou podváhou po morbidně obézní
♦ zahrnuje ukládání a rozšiřování tukových buněk obvykle od pasu ke zřetelné linii těsně nad kotníky
♦ na rozdíl od normálního tuku, lipedéma tuk obecně nelze redukovat pomocí diety a cvičení
♦ tuková tkáň se může projevovat jako bolestivá, nebo, může být bolestivá při použití tlaku na oblasti postižené lipedémem

Zkuste zjistit více informací o slovu Lipedéma v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Lipedéma ve Wikizdrojích

Najít slovo Lipedéma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lipedéma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Lipedéma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lipedéma ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Lipedéma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipedéma například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lipedéma? resp. co znamená Lipedéma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipedéma, odpověď na dotaz co je to Lipedéma?. Víte např. kdo to je Michal Krčmář? Znáte a víte kdo je Jaromír Hanzlík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.