Co je to?
Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Co je to Elipsoid? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Elipsoid

Elipsoid je název pro prostorové těleso. To tvoří množina bodů s danou polohou vůči středu. Pokud by elipsoidem vedly rovinné řezy podle souřadnicových os, jednalo by se o elipsy. Poloosy těchto elips by odpovídaly poloosám elipsoidu. Pokud má elipsoid dvě shodné poloosy, jedná se o sferoid či rotační elipsoid. Elipsoid se shodnými třemi poloosami je koule. Rotační elipsoid může být protáhlý nebo zploštělý.


Co je to Elipsoid? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Elipsoid patří do kategorie matematika

Klíčová slova: matematika, definice, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, synonymum, heslo, slovo, význam slova, formulace, odborný výraz, slovník, Elipsoid, terminus technicus, názvosloví, co znamená, termín, co to je


Pojem Elipsoid je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elipsoid? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elipsoid je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž poloha vůči zadanému bodu (středu) splňuje podmínky dané následující nerovnicí. Pokud bychom znak ≤ nahradili znakem =, rovnici by splňovaly právě body na povrchu elipsoidu.

Pro další informace o termínu Elipsoid zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Elipsoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Elipsoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elipsoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Elipsoid ve Wikizdrojích

Hledat heslo Elipsoid na Google.cz

Zkusit najít slovo Elipsoid ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Elipsoid například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Elipsoid? resp. co znamená Elipsoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elipsoid, odpověď na dotaz co je to Elipsoid?. Víte např. kdo to je Natalia Oreiro? Znáte a víte kdo je Vlasta Redl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Elipsoid i v jiné kategorii než je sekce matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.