Co je to?
Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Co je to Elipsoid? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Elipsoid?

Elipsoid je název pro prostorové těleso. To tvoří množina bodů s danou polohou vůči středu. Pokud by elipsoidem vedly rovinné řezy podle souřadnicových os, jednalo by se o elipsy. Poloosy těchto elips by odpovídaly poloosám elipsoidu. Pokud má elipsoid dvě shodné poloosy, jedná se o sferoid či rotační elipsoid. Elipsoid se shodnými třemi poloosami je koule. Rotační elipsoid může být protáhlý nebo zploštělý.


Co je to Elipsoid? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Elipsoid doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elipsoid se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: definice, definice pojmu, co to je, synonymum, vysvětlení, co znamená, význam, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Elipsoid?, heslo, termín, lexikon, popis, Matematika, slovník


Pojem Elipsoid je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elipsoid? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elipsoid je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž poloha vůči zadanému bodu (středu) splňuje podmínky dané následující nerovnicí. Pokud bychom znak ≤ nahradili znakem =, rovnici by splňovaly právě body na povrchu elipsoidu.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Elipsoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Elipsoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Elipsoid na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elipsoid ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Elipsoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elipsoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elipsoid například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Elipsoid? resp. jaký je význam slova Elipsoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elipsoid, odpověď na dotaz co je to Elipsoid?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.