Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Co je Elipsoid? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elipsoid

Elipsoid je název pro prostorové těleso. To tvoří množina bodů s danou polohou vůči středu. Pokud by elipsoidem vedly rovinné řezy podle souřadnicových os, jednalo by se o elipsy. Poloosy těchto elips by odpovídaly poloosám elipsoidu. Pokud má elipsoid dvě shodné poloosy, jedná se o sferoid či rotační elipsoid. Elipsoid se shodnými třemi poloosami je koule. Rotační elipsoid může být protáhlý nebo zploštělý.


Co je to Elipsoid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Elipsoid? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Elipsoid je v kategorii matematika

Klíčová slova: definice, matematika, slovo, popis, význam, význam pojmu, wiki, lexikon, co znamená, slovník, terminologie, definice pojmu, synonymum, Elipsoid, heslo, pojem, názvosloví, odborný výraz


Pojem Elipsoid je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Elipsoid dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elipsoid je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž poloha vůči zadanému bodu (středu) splňuje podmínky dané následující nerovnicí. Pokud bychom znak ≤ nahradili znakem =, rovnici by splňovaly právě body na povrchu elipsoidu.

Další informační zdroje o slovu Elipsoid

Vyhledat slovo Elipsoid na Google obrázcích

Najít termín Elipsoid ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Elipsoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elipsoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elipsoid ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Elipsoid na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elipsoid například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Elipsoid? resp. co je to Elipsoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elipsoid, odpověď na dotaz co je to Elipsoid?. Víte např. kdo to je Gottfried Wilhelm Leibniz? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.