Co je to?
Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Co je to Elipsoid? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Elipsoid?

Elipsoid je název pro prostorové těleso. To tvoří množina bodů s danou polohou vůči středu. Pokud by elipsoidem vedly rovinné řezy podle souřadnicových os, jednalo by se o elipsy. Poloosy těchto elips by odpovídaly poloosám elipsoidu. Pokud má elipsoid dvě shodné poloosy, jedná se o sferoid či rotační elipsoid. Elipsoid se shodnými třemi poloosami je koule. Rotační elipsoid může být protáhlý nebo zploštělý.


Co je to Elipsoid? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Elipsoid s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elipsoid se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: heslo, slovo, definice pojmu, Matematika, Matematika, co to je, formulace, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, Elipsoid, terminus technicus, lexikon, význam, wiki, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Elipsoid je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elipsoid? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elipsoid je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž poloha vůči zadanému bodu (středu) splňuje podmínky dané následující nerovnicí. Pokud bychom znak ≤ nahradili znakem =, rovnici by splňovaly právě body na povrchu elipsoidu.

Hledejte pojem Elipsoid v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Elipsoid ve Wikizdrojích

Hledat slovo Elipsoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elipsoid ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Elipsoid na Google.cz

Najít pojem Elipsoid ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Elipsoid ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Elipsoid například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Elipsoid? resp. co přesně znamená slovo Elipsoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elipsoid, odpověď na dotaz co je to Elipsoid?. Víte např. kdo to je Stavebník? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.