Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Co je to Elipsoid? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elipsoid

Elipsoid je název pro prostorové těleso. To tvoří množina bodů s danou polohou vůči středu. Pokud by elipsoidem vedly rovinné řezy podle souřadnicových os, jednalo by se o elipsy. Poloosy těchto elips by odpovídaly poloosám elipsoidu. Pokud má elipsoid dvě shodné poloosy, jedná se o sferoid či rotační elipsoid. Elipsoid se shodnými třemi poloosami je koule. Rotační elipsoid může být protáhlý nebo zploštělý.


Co je to Elipsoid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elipsoid. Co znamená odborný pojem Elipsoid z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Elipsoid patří do sekce matematika

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, význam, odborný výraz, slovo, matematika, synonymum, názvosloví, vysvětlení, Elipsoid, co znamená, popis, matematika, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, slovník, termín


Pojem Elipsoid je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elipsoid? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elipsoid je prostorové těleso tvořené množinou všech bodů, jejichž poloha vůči zadanému bodu (středu) splňuje podmínky dané následující nerovnicí. Pokud bychom znak ≤ nahradili znakem =, rovnici by splňovaly právě body na povrchu elipsoidu.

Další zdroje informací o slovu Elipsoid

Vyhledat termín Elipsoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Elipsoid ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elipsoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Elipsoid ve Wikizdrojích

Hledat slovo Elipsoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Elipsoid ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elipsoid například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Elipsoid? resp. co se přesně ukrývá za slovem Elipsoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elipsoid, odpověď na dotaz co je to Elipsoid?. Víte např. kdo to je Steve Ballmer? Znáte a víte kdo je Miroslav Žbirka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.