Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je to Aniont? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aniont?

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Aniont se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, wiki, synonymum, co znamená, přesný význam, význam slova, slovník, pojem, popis, slovo, odborný výraz, chemie, terminus technicus, význam, co to je, lexikon, terminologie


Pojem Aniont je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aniont?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Jiné zdroje informací o pojmu Aniont

Najít slovo Aniont ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Aniont ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Aniont ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Aniont ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aniont ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aniont na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aniont? resp. jaká je definice termínu Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Osvícenec? Znáte a víte kdo je Bohém? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.