Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je to Aniont? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aniont?

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aniont se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, heslo, informace, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, co je to Aniont?, odborný výraz, pojem, definice, Chemie, synonymum, slovo, co znamená, terminus technicus, lexikon, význam, názvosloví


Pojem Aniont je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aniont píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Aniont ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Aniont ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Aniont ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aniont ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Aniont na Youtube

Zkusit najít termín Aniont ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Aniont? resp. co přesně znamená slovo Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Milan Štěch? Znáte a víte kdo je Jakub Szántó? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aniont hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.