Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je to Aniont? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Aniont

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Aniont se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Aniont se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, popis, význam slova, heslo, formulace, vysvětlení, co znamená, názvosloví, přesný význam, termín, chemie, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, co to je, definice pojmu, lexikon


Pojem Aniont je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aniont? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Další zdroje informací

Najít pojem Aniont na Google.cz

Vyhledat termín Aniont ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Aniont na Youtube

Zkusit najít výraz Aniont ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Aniont ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Aniont ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Aniont? resp. co znamená slovo Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Lance Armstrong? Znáte a víte kdo je Sexuální predátor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Aniont hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.