Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je to Aniont? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aniont?

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aniont s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aniont se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: popis, co znamená, přesný výraz, názvosloví, co to je, Aniont, formulace, význam pojmu, význam slova, Chemie, slovník, odborný výraz, wiki, vysvětlení, termín, význam, informace, přesný význam


Pojem Aniont je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aniont dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Více informací o slovu Aniont doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Aniont ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Aniont ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Aniont ve Wikizdrojích

Najít heslo Aniont ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Aniont ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Aniont ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Aniont? resp. co přesně označuje termín Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Marek Dospiva? Znáte a víte kdo je Jakub Szántó? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Aniont i v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.