Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je Aniont? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Aniont?

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aniont. Co znamená odborný pojem Aniont z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Aniont sdílejte s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Aniont je v kategorii chemie

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, pojem, význam slova, význam, slovník, přesný výraz, co je to Aniont?, odborný výraz, co znamená, Aniont, význam pojmu, definice, formulace, terminus technicus, popis, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Aniont je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aniont?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aniont ve Wikimedia Commons

Najít heslo Aniont ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Aniont ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Aniont na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Aniont na Youtube

Najít pojem Aniont ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Aniont? resp. co je to Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Futurista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Aniont i v jiné sekci než je kategorie chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.