Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aniont. Co znamená pojem Aniont z kategorie Chemie?

Co je to Aniont? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aniont?

Aniont je název pro iont se záporným nábojem. Jde většinou o molekulu nebo atom, který buď přijal elektron, nebo přišel o volný proton, kationt vodíku. Aniont se označuje také jako anion. V jeho elektronovém obalu se nachází více elektronů než v obdobném atomu. Pokud probíhá elektrolýza, pohybuje se aniont směrem k anodě.
Tyto ionty vznikají z molekul nebo z prvků vyznačujících se elektronegativitou. Může jít například o dusík, síru, kyslík, halogeny nebo některé druhy kyselin.


Co je to Aniont? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aniont. Co znamená pojem Aniont z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Aniont můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Aniont je v sekci chemie

Klíčová slova: popis, přesný význam, definice pojmu, pojem, slovník, definice, slovo, terminus technicus, co je to Aniont?, terminologie, wiki, Aniont, lexikon, termín, význam slova, heslo, informace, vysvětlení


Pojem Aniont je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aniont dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aniont, též anion je záporně nabitý iont, obvykle atom nebo molekula, která přijala elektron, (nebo odevzdala kationt vodíku, volný proton). Anion má v elektronovém obalu více elektronů než odpovídající atom. Při elektrolýze putuje směrem k anodě.

Jiné informační zdroje o pojmu Aniont

Zkusit najít termín Aniont ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Aniont ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Aniont na Youtube

Hledat slovo Aniont na Google.cz

Najít výraz Aniont ve Wikislovníku

Vyhledat termín Aniont ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aniont například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Aniont? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aniont? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aniont, odpověď na dotaz co je to Aniont?. Víte např. kdo to je Oldo Hlaváček? Znáte a víte kdo je Pečovatelka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.